Projekt domu Manuela WRP1068

Cena projektu: 2 625 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty.
Aktualna promocja: starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
146,7 m²
Min. szer. działki
18,98 m
Wysokość budynku
8,8 m
Pow. zabudowy
131,7 m²
Kubatura
460,7 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
220 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Pokój dzienny z kominkiem, kuchnia i jadalnia zlokalizowane od strony ogrodu. Jadalnia połączona jest przestrzennie z pokojem dziennym, z którego dostępny jest taras. Pokój gościnny zlokalizowano od strony wejścia. Na parterze zlokalizowano także małą łazienkę, spiżarnię, pom. gosp. (kotłownię). Na piętrze znajdują się trzy sypialnie, łazienka i pralnia (schowek).

Rzut kondygnacji projektu Manuela - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 hall
11,7 m²
3 pokój
9,7 m²
4 wc
3,3 m²
5 spiżarnia
2,7 m²
6 kuchnia
11,1 m²
7 pokój dzienny
32,2 m²
8 pom. gospodarcze
1 m²
9 kotłownia
4,8 m²
10 garaż jednostan.
21,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Manuela - Rzut poddasza

1 hall
10,7 m²
2 pokój
9,1 m²
3 pokój
12,6 m²
4 pokój
18,8 m²
5 łazienka
10 m²
6 pom. gospodarcze
4,5 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Manuela na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Manuela
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
37 661 zł

stan surowy otwarty
119 039 zł

stan surowy zamknięty
22 905 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 229 000 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Manuela

Zdjęcie profilowe marekszl
marekszl

Wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Manuela WRP1068, ponieważ odpowiadał nam zarówno zewnętrzny wygląd budynku, jak i zaproponowany w nim układ pomieszczeń.

Nasz dom został zbudowany tradycyjną technologią. Ściany powstały przy użyciu bloczków Suporex, a następnie pokryliśmy je izolacyjną warstwą styropianu. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem, a podczas realizacji nie mieliśmy większych problemów i nic nas nie zaskoczyło.

Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe, ponieważ dość niewielkie rozmiary kotłowni raczej nie pozwoliłyby na wstawienie do niej dużego kotła przy jednoczesnym składowaniu opału. Gazem ogrzewamy pomieszczenia oraz wodę użytkową, a w całym sezonie grzewczym wynosi nas to ok. 4 tys. złotych.

Do projektu domu Manuela WRP1068 nie wprowadzałem żadnych modyfikacji, aczkolwiek myślę, że teraz pewnie zmieniłbym w nim kilka rzeczy. Dobrym pomysłem będzie na pewno podniesienie ścianki kolankowej, gdyż skosy na poddaszu zmniejszają ustawność sypialni. Uważam więc, że naprawdę warto to rozważyć. Na chwilę obecną nieco brakuje mi garderoby. Co prawda, w pokojach są przewidziane miejsca na szafy, jednak moim zdaniem przydałoby się osobne, dodatkowe pomieszczenie do przechowywania ubrań.

Dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż wejście znajduje się od północy, a taras wychodzi na stronę południową. Ilość okien jest całkowicie wystarczająca, więc nie mamy żadnych problemów z oświetleniem pomieszczeń.

Jesteśmy rodziną 4-osobową i powierzchnia naszego domu jest dla nas w sam raz. Myślę, że taka ilość domowników jest optymalna przy tym metrażu i ilości pomieszczeń.

W domu wybudowanym na podstawie projektu Manuela WRP1068 mieszkamy już od 4 lat. Budynek robi dobre wrażenie, aczkolwiek na chwilę obecną mogę stwierdzić, że jego powierzchnia jest dla mnie nieco za duża. Niemniej jednak, jeśli ktoś lubi duże, otwarte przestrzenie to z pewnością będzie to dla niego dobry wybór. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Manuela

  – 0 głosów

Projekt domu Manuela należy do kategorii

Projekty podobne do Manuela WRP1068

Projekt domu APS 164 New

APS 164 New

143,5 m²

Projekt domu Magnolia

Magnolia

154,53 m²

Projekt domu APS 114

APS 114

139,2 m²

Projekt domu APS 164

APS 164

143,5 m²

Projekt domu W Sam Raz wersja B z pojedynczym garażem

Projekt domu Karmina G1

Karmina G1

151,32 m²