Projekt domu Manuela WRP1068

Cena projektu: 2 793 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
146,7 m²
Min. szer. działki
19,08 m
Wysokość budynku
8,8 m
Pow. zabudowy
131,7 m²
Kubatura
460,7 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
220 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Manuela jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem namiotowym, który świetniesię prezentuje. Projekt Manuela to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Nowocześnie zaprojektowana kuchnia otwarta to rozwiązanie przede wszystkim funkcjonalne, idealne dla wszystkich, którzy chcą mieszkać wygodnie, a zarazem modnie. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Znajdujące się w kuchni okno do ogrodu odmieni jej wnętrze i stworzy niepowtarzalny wygląd. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Na parterze znajduje się oddzielna ubikacja, która doskonale sprawdzi się w przypadku odwiedzin gości. W pełni funkcjonalną łazienkę dla domowników przewidziano zaś na poddaszu. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Manuela - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 hall
11,7 m²
3 pokój
9,7 m²
4 wc
3,3 m²
5 spiżarnia
2,7 m²
6 kuchnia
11,1 m²
7 pokój dzienny
32,2 m²
8 pom. gospodarcze
1 m²
9 kotłownia
4,8 m²
10 garaż jednostan.
21,3 m²
razem
102,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Manuela - Rzut poddasza

1 hall
10,7 m²
2 pokój
9,1 m²
3 pokój
12,6 m²
4 pokój
18,8 m²
5 łazienka
10 m²
6 pom. gospodarcze
4,5 m²
razem
65,7 m²

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Manuela na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Manuela
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

179 605 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

229 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
37 661 zł

stan surowy otwarty
119 039 zł

stan surowy zamknięty
22 905 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Manuela

Zdjęcie profilowe marekszl
marekszl

Wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Manuela WRP1068, ponieważ odpowiadał nam zarówno zewnętrzny wygląd budynku, jak i zaproponowany w nim układ pomieszczeń.

Nasz dom został zbudowany tradycyjną technologią. Ściany powstały przy użyciu bloczków Suporex, a następnie pokryliśmy je izolacyjną warstwą styropianu. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem, a podczas realizacji nie mieliśmy większych problemów i nic nas nie zaskoczyło.

Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe, ponieważ dość niewielkie rozmiary kotłowni raczej nie pozwoliłyby na wstawienie do niej dużego kotła przy jednoczesnym składowaniu opału. Gazem ogrzewamy pomieszczenia oraz wodę użytkową, a w całym sezonie grzewczym wynosi nas to ok. 4 tys. złotych.

Do projektu domu Manuela WRP1068 nie wprowadzałem żadnych modyfikacji, aczkolwiek myślę, że teraz pewnie zmieniłbym w nim kilka rzeczy. Dobrym pomysłem będzie na pewno podniesienie ścianki kolankowej, gdyż skosy na poddaszu zmniejszają ustawność sypialni. Uważam więc, że naprawdę warto to rozważyć. Na chwilę obecną nieco brakuje mi garderoby. Co prawda, w pokojach są przewidziane miejsca na szafy, jednak moim zdaniem przydałoby się osobne, dodatkowe pomieszczenie do przechowywania ubrań.

Dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż wejście znajduje się od północy, a taras wychodzi na stronę południową. Ilość okien jest całkowicie wystarczająca, więc nie mamy żadnych problemów z oświetleniem pomieszczeń.

Jesteśmy rodziną 4-osobową i powierzchnia naszego domu jest dla nas w sam raz. Myślę, że taka ilość domowników jest optymalna przy tym metrażu i ilości pomieszczeń.

W domu wybudowanym na podstawie projektu Manuela WRP1068 mieszkamy już od 4 lat. Budynek robi dobre wrażenie, aczkolwiek na chwilę obecną mogę stwierdzić, że jego powierzchnia jest dla mnie nieco za duża. Niemniej jednak, jeśli ktoś lubi duże, otwarte przestrzenie to z pewnością będzie to dla niego dobry wybór. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Manuela

  – 0 głosów

Projekt domu Manuela należy do kategorii

Projekty podobne do Manuela WRP1068

Projekt domu Hermiona

Hermiona

138,2 m²

Projekt domu APS 164

APS 164

143,9 m²

Projekt domu Faun N -290

Faun N

137,54 m²

Projekt domu Karmina G1 -540

Karmina G1

155,27 m²

Projekt domu APS 114

APS 114

139,2 m²

Projekt domu Papirus -120

Papirus

150,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych