Projekt domu Malwina A garaż WRD1168

Cena projektu: 3 290 zł 2 961 zł Oszczędzasz 329 złOferta ważna do 16 lipca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
159,8 m²
Min. szer. działki
16 m
Wysokość budynku
8,1 m
Pow. zabudowy
157 m²
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Malwina wersja A zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających wąską działkę, gdyż wymiary budynku dają możliwość ciekawego zagospodarowania terenu. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Malwina wersja A to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Na parterze przewidziano toaletę, natomiast poddasze wyposażone jest w pełni funkcjonalną łazienkę. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Malwina A garaż - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,8 m²
2 hall
4,9 m²
3 wc
1,6 m²
4 pom. gospodarcze
8,4 m²
5 jadalnia
16,7 m²
6 pokój dzienny
45 m²
7 kuchnia
16,2 m²
8 garaż jednostan.
21 m²
razem
117,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Malwina A garaż - Rzut poddasza

1 hall + schody
15,8 m²
2 pokój
15,6 m²
3 pokój
15,6 m²
4 pokój
12,5 m²
5 łazienka
12,1 m²
6 pom. gospodarcze
3,2 m²
razem
74,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Malwina A garaż na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Malwina A garaż
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

279 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: gęstożebrowy Teriva I. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Okna połaciowe: Velux.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Malwina A garaż

Zdjęcie profilowe fxPiotr
fxPiotr

Projekt domu Malwina Wersja A WRD1168 wybraliśmy z trzech głównych powodów. Idealnie pasował do naszej wąskiej działki o szerokości zaledwie 16m. Po drugie, miał odpowiedni układ pomieszczeń. A po trzecie, w łatwy sposób można było wprowadzić kilka zmian, które sprawiły, że projekt ten stał się dla nas idealnym.

Nie mieliśmy absolutnie żadnych problemów z projektem i budowa szła bardzo sprawnie. Choć powiem szczerze, że przed rozpoczęciem realizacji spodziewałem się wielu problemów, głównie przez dotychczasowe, koszmarne doświadczenia z wykonawcami przy remontach mieszkań w przeszłości. Jeden z remontów trwał około pół roku i bałem się, że budowa domu pójdzie jeszcze gorzej. Na szczęście wszystkie obawy były zbędne, wszelkie prace wykonane zostały sprawnie, bez opóźnień - całkiem gładko.

W naszej wymarzonej Malwinie mieszkamy już od prawie dwóch lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zaskakująco niskie okazały się koszty ogrzewania, jakie ponosimy w sezonach zimowych. Dzięki zastosowaniu ekologicznych rozwiązań, jak system rekuperacji, czy kolektory słoneczne, zimą spalamy nie więcej, niż 3,5 tony węgla. Natomiast w okresach przejściowych, kiedy to korzystamy tylko z kominka zużywamy niecały kubik drewna. Dom zbudowany jest z porothermu, a ocieplony został styropianem grubości 15cm, co zdecydowanie wystarcza. Zainwestowałem w okna o najniższym dostępnym wówczas współczynniku przepuszczalności ciepła (trzykomorowe, wypełnione argonem).

Układ pomieszczeń w projekcie domu Malwina wersja A WRD1168 oceniam bardzo dobrze. Mimo to, i tak postanowiliśmy wprowadzić kilka dostosowujących zmian. Przede wszystkim do budynku został dobudowany garaż dwustanowiskowy - odwrócony o 90 stopni w stosunku do bryły budynku (jak widać na zdjęciu). To pociągnęło za sobą inne zmiany: kotłownia została przeniesiona na miejsce projektowego garażu, a w jej miejscu powstała łazienka. Oprócz tego, kuchnia znajduje się tam, gdzie miała być jadalnia i zdecydowaliśmy się ją zabudować. Połączyliśmy ławę fundamentową i pozbyliśmy się filarów między salonem a korytarzem. Potrzebowałem także pokoju biurowego i ulokowałem go w miejscu przewidzianej przez projektanta kuchni. Jak widać na parterze nie zmienił się układ pomieszczeń, a jedynie ich przeznaczenie i funkcjonalność. Piętro natomiast w zasadzie nie zmieniła się wcale - nad garażem mamy pomieszczenie gospodarcze, a nad kotłownią pralnię z suszarnią. Układ sypialni i łazienki pozostał taki sam. A wyjście na balkon zamieniliśmy na okno i w miejscu salonki w przedpokoju wydzielona została garderoba.

Uważam, że po zmianach całość w pełni do nas pasuje, jednak i tak trochę brakuje mi pomieszczenia na motor, rower czy kosiarkę, a może nawet jakiegoś męskiego pokoju z bilardem, barkiem, czy podobną strefą rozrywki. Wcale nie uważam, że dom jest za duży, co notorycznie powtarzają nasi znajomi, bo jak się okazuje, nie mamy niewykorzystanych pomieszczeń. Na parterze salon, kuchnia czy łazienka są eksploatowane na bieżąco. Dodatkowo mam tam swoje biuro. Na poddaszu z kolei jest nasza sypialnia, pokój-gabinet mojej żony i pokój gościnny. W domu jest bardzo jasno, przez co wnętrza są przyjemne w odbiorze. Nie zmienialiśmy nic w układzie okien, ale dzięki montażowi rolet zewnętrznych mamy możliwość sterowania ilością wpadającego do środka światła, a nocami dodatkową izolację termiczną w obszarze okien.

Jestem bardzo zadowolony z projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Malwina wersja A WRD1168. Szczerze polecam system rekuperacji, który na pewno oszczędzi kolejnych wydatków już podczas eksploatacji domu. Uważam, że dom jest bardzo fajny i naprawdę porządnie wygląda. Polecam i pozdrawiam - warto spełniać swoje marzenia - Malwina jest do tego IDEALNA :)

Zdjęcie profilowe cyrus12
cyrus12

Wybraliśmy projekt domu Malwina wersja A WRD1168, ponieważ nam odpowiadał. Miał układ pomieszczeń, na którym nam zależało, a także bryła domu nie była banalna i miała w sobie nutkę orginalności. Żadnych innych szczególnych cech nie musiał spełniać. Jesteśmy czteroosobową rodziną, więc ilość pokoi w domu była też wystarczająca.

Cały dom jest dobrze usytuowany na działce, gdyż garaż jest na wschodzie i przy takim umieszczeniu jest odpowiednia ilość światła w pomieszczeniach. Budowa domu przebiegła bez większych przeszkód. Na szczęście nie mieliśmy żadnych zawirowań z fachowcami i wszystko poszło zgodnie z naszym planem. Projekt domu Malwina wersja A WRD1168 był czytelny i wykonawcy nie mieli żadnych zastrzeżeń. Bardzo nas to cieszy, że nie musieliśmy słuchać wszelkich uwag, gdyż ich nie było. Piec mamy na gaz. Z kosztów eksploatacyjnych jesteśmy zadowoleni. Jedyna zmiana jaką wprowadziliśmy to podpiwniczenie domu. Uważam, że było to dobre posunięcie.

Dom jest podzielony na dwie części: górną sypialnianą i dolną dzienną . Przy takim układzie bardzo dobrze się funkcjonuje, ponieważ gdy odwiedzają nas goście, to spędzamy czas w części dziennej. Natomiast poddasze zostaje naszą strefą intymną- nocną.

Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny i widać, że było to przemyślane usytuowanie. Na pewno moim sukcesem przy tej realizacji jest salon, jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Powierzchnia i wystrój są imponujące. Myślę, że wybór projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Malwina wersja A WRD1168 był bardzo trafny. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe zancia1010
zancia1010

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Malwina wersja A WRD1168, ponieważ pasował do naszej działki, która troszkę ograniczała wybór. Obejrzeliśmy wiele projektów i akurat ten najbardziej pasował do naszych potrzeb. Chcieliśmy też, aby salon był nieco większy połączony z jadalnią, aby mieć miejsce na przyjmowanie gości. Udało nam się to uzyskać i teraz z gośćmi nie mamy najmniejszego problemu. Jest miejsce, na którym nam zależało.

Cała budowa poszła sprawnie, wykonawcy nie mieli też żadnego problemu z odczytem projektu domu Malwina wersja A WRD1168. Koszty ogrzewania są bardzo przystępne. Postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian, największą z nich było podpiwniczenie całego domu, bardzo nam brakowało pomieszczeń gospodarczych. Do tego kotłownia była za mała na piec na ekogroszek, który zakupiliśmy. Piwnica na całości domu była najlepszym rozwiązaniem. Osiągnęliśmy zamierzony cel i mamy miejsce na wszystkie niepotrzebne już przedmioty.

Wejście mamy od północy, taras od południa, w całym domu mamy wiele okien, więc pomieszczenia są bardzo jasne. Również podnieśliśmy parter na trzy metry oraz zmieniliśmy układ pomieszczeń na poddaszu. Zdecydowaliśmy się zmniejszyć korytarz, żeby lepiej zagospodarować tą przestrzeń. Zrobiliśmy tam jeszcze jeden pokój, co się wiązało z innym zmianami ścianek działowych, aby umieścić drzwi w sensownych miejscach.

Pomieszczenia po naszych modyfikacjach są jeszcze bardziej wykorzystane i komfortowe. Z pewnością, gdybym się jeszcze budował, wpadłbym na jeszcze inne pomysły, ale jest dobrze. Moja rodzina liczy cztery osoby, więc miejsca mamy wystarczająco. Moim największym sukcesem przy tej realizacji była szybkość wykonania, gdyż wystarczył nam rok na postawienie i zamieszkanie w domu. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Malwina wersja A WRD1168 był dobrym wyborem. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Malwina A garaż

  – 0 głosów

Projekt domu Malwina A garaż należy do kategorii

Projekty podobne do Malwina A garaż WRD1168

Projekt domu Kornelia -100

Kornelia

168,5 m²

Projekt domu Doskonały 1 3D

Doskonały 1

167,4 m²

Projekt domu Brzoza -380 3D

Brzoza

144,62 m²

Projekt domu Pelikan XVII -200

Pelikan XVII

156,25 m²

Projekt domu Jodła -400

Jodła

151,03 m²

Projekt domu Brzoza MC -380

Brzoza MC

144,62 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych