Projekt domu Magnolia WOK1003

Cena projektu: 2 650 zł 2 400 zł Oszczędzasz 250 złOferta ważna do 22 stycznia 2020 r.

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
154,53 m²
Min. szer. działki
20,47 m
Wysokość budynku
9,04 m
Pow. zabudowy
142,76 m²
Kubatura
550 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
231,74 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Magnolia to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem namiotowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Magnolia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Magnolia - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,38 m²
2 hall
10,61 m²
3 kuchnia
11,17 m²
4 spiżarnia
1,36 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
38,76 m²
6 pokój
18,06 m²
7 łazienka
3,01 m²
8 pom. gospodarcze
4,39 m²
9 garaż jednostan.
17,33 m²
razem
110,07 m²

Rzut kondygnacji projektu Magnolia - Rzut poddasza

1 korytarz
4,53 m²
2 pokój
16,96 m²
3 pokój
15,82 m²
4 pokój
15,07 m²
5 łazienka
8,93 m²
6 pom. gospodarcze
0,52 m²
razem
61,83 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Magnolia na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Magnolia
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
49 028 zł

stan surowy otwarty
152 320 zł

stan surowy zamknięty
32 487 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

233 835 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Magnolia

Zdjęcie profilowe miki555
miki555
Projekt domu wybierała właściwie moja żona. Na początku bardzo spodobał jej się wygląd projektu Modena WOK1008, jednak układ pomieszczeń nie do końca nam odpowiadał. Wtedy małżonka znalazła projekt domu Magnolia WOK1003, w którym rozkład pokoi bardzo przypadł jej go gustu. Postawiliśmy więc na funkcjonalność i zdecydowaliśmy się właśnie na niego. Ściany naszego domu postawiliśmy z pustaków ceramicznych MAX 30 cm i ociepliliśmy styropianem. Na parterze zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, a na poddaszu grzejniki. Co prawda kotłownia jest nieco mała, jednak zdecydowaliśmy się zainstalować w niej ekologiczny piec na pellet. Myślę, że można powiększyć ją kosztem garażu, jeżeli ktoś z budujących będzie miał taką potrzebę. Postanowiliśmy zmienić nieco budowę bryły projektu domu Magnolia WOK1003, aby przypominała wybraną pierwotnie przez żonę Modenę. W tym celu wydłużyliśmy garaż z przodu domu. Musieliśmy tym samym zmienić w tym miejscu konstrukcję dachu. Niestety nie wyszło to do końca tak ładnie, jak się spodziewałem, ponieważ pokrycie garażu jest teraz nieco za wysokie. Bardzo zadowolony jestem natomiast ze zmiany rozmiaru okien w wykuszu. Dom ustawiony mamy w ten sposób, iż front domu znajduje się na wschód, a taras na zachód. Tym samym część dzienna leży po stronie południowej. Aby doświetlić to pomieszczenie postanowiłem powiększyć okna w jadalni. Projekt przewidywał bardzo małe okna, gdyż miały one 90x150cm. Ja wydłużyłem je do 180cm. Zmieniłem też szerokość środkowego, które ma teraz rozmiar 120x180cm. Muszę przyznać, że wygląda to naprawdę rewelacyjnie. Nie dość, że to rozwiązanie jest funkcjonalne, gdyż do domu wpada więcej słońca, to w dodatku wykusz prezentuje się wspaniale. Nawet murarze byli pod wrażeniem i bardzo chwalili mój pomysł.

Innymi modyfikacjami, które wprowadziłem było powiększenie małej łazienki na dole i zrobienie balkonu nad wykuszem. Skróciłem też ściankę w wiatrołapie. W zamyśle miała tworzyć wnękę na szafę, jednak moim zdaniem była ona zbędna. Jesteśmy rodziną 3 osobową, jednak myślę, że projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Magnolia WOK1003 sprawdziłby się idealnie nawet dla 5-6 osobowej rodziny. Na górze mamy 3 przestronne pokoje, a na dole jest jeszcze jedno duże pomieszczenie, które można przerobić na sypialnię. Nasz dom jest funkcjonalny i wygodny. Polecam ten projekt innym, którzy marzą o własnych czterech kątach. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe inka88
inka88
Wybierając projekt domu Magnolia WOK1003 zależało nam najbardziej na funkcjonalności, układzie pomieszczeń oraz wyglądzie zewnętrznym. Rozplanowanie pomieszczeń w tym projekcie bardzo nam odpowiadało. Budowa przebiegła raczej sprawnie i bez większych kłopotów, wykonawcy nie mieli także problemu z odczytem projektu domu Magnolia WOK1003. Piec mamy na węgiel i drewno. Na koszty nie możemy narzekać, są bardzo przystępne. Wprowadziliśmy kilka zmian jednak nie były one istotne dla wyglądu całego budynku. Schody zrobiliśmy z żelbetu, a w łazience zmieniliśmy trochę ścianki (została powiększona o 1m2 kosztem wiatrołapu), aby prysznic był zabudowany. Zlikwidowaliśmy jeszcze spiżarnię i dzięki temu mamy większą kuchnię. Gabinet na dole został trochę zmniejszony, aby powiększyć kotłownię. Poddasze natomiast pozostało bez zmian. Jedyne, co bym teraz zmienił to garaż- mógłby być trochę większy, gdyż przy samochodzie kombi jest niewiele miejsca. Układ pomieszczeń jest bardzo praktyczny, sprawdza się tak, jak zakładaliśmy. Nasza rodzina liczy trzy osoby, więc dom na razie jest trochę za duży. Myślę, że byłby wykorzystany w 100% przy pięcio-sześcio osobowej rodzinie. Oczywiście, dom jest przystosowany do przyjęcia gości. Dlatego chyba najlepszym rozwiązaniem jest połączenie jadalni z salonem. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Magnolia WOK1003.
Zdjęcie profilowe majo28
majo28
Projekt dom Magnolia WOK1003 od razu ujął nas swoim atrakcyjnym wyglądem, a walory wizualne budynku miały dla nas bardzo istotne znaczenie podczas poszukiwań. Przyznam, że początkowo nieco obawialiśmy się wysokich kosztów wykonania dachu, jednak prezentuje się on na tyle wyjątkowo, że ostatecznie zdecydowaliśmy się na tą realizację. Oprócz tego spodobał się nam uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń. Został bardzo funkcjonalnie zaplanowany i wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać do niego znacznych zmian, czego woleliśmy uniknąć.

Budowa przebiegła naprawdę sprawnie. Wszystkie prace postępowały zgodnie z planem, z czego jestem naprawdę zadowolony. Co prawda, inwestycja nieco przeciągnęła się w czasie, gdyż współpracujący z nami fachowcy stawiali jednocześnie jeszcze inny budynek, ale finalnie wyszło nam to na dobre. W przerwach między etapami wszystko zdążyło odpowiednio wyschnąć i odstać. Jest to bardzo wskazane, gdyż dzięki temu budynek staje się solidniejszy.

Wykopy fundamentowe zaczęliśmy w maju 2015 r., a w październiku dom stanął w stanie surowym zamkniętym. W czerwcu 2016 r. rozpoczęliśmy wykończenia i już w trakcie zimy mogliśmy prowadzić się do domu. Póki co do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam finalne wykończenia na poddaszu, jednak nawet przy użytkowaniu samego parteru mieszka się nam w pełni komfortowo.

Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego Solbet. Zmieniliśmy zalecaną metodę wykonania stropu na tradycyjnie laną konstrukcję żelbetową. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Röben. Przy użyciu powyższych materiałów, koszty naszej realizacji były zbliżone do podanych w Extra Indexie. Uważam więc, że przyszli Inwestorzy projektu Magnolia WOK1003 również mogą sugerować się tą kwotą.

Przewidziany w projekcie Magnolia WOK1003 rozkład pomieszczeń od początku nam odpowiadał, a wprowadzenie w nim kilku niewielkich zmian w całości dopasowało wnętrze do wszystkich naszych oczekiwań. Pierwotną powierzchnię szafy wnękowej w wiatrołapie przyłączyliśmy do znajdującej się obok łazienki. Przestrzeń na wstawienie tzw. komandora w przedsionku wykonaliśmy kosztem spiżarki przy kuchni. Dzięki temu w kuchni uzyskaliśmy więcej miejsca na szafki - jest ona niesamowicie ustawna i bardzo funkcjonalna. Mały schowek (1 x 1,4 m) na przetwory i pompę hydrofor wykonaliśmy w garażu. Oprócz tego zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej o wysokość 25 cm.

Innych zmian nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz pomyślałbym nad innym rozwiązaniem w kwestii garażu, który jest jednak zbyt wąski. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby w tym przypadku poszerzenie całej bryły od tej strony albo też przeznaczenie jego powierzchni na duże pomieszczenie gospodarcze i wykonanie wolnostojącego garażu obok domu. Oprócz tego mogę doradzić zlecenie modyfikacji więźby dachowej w celu wyeliminowania słupów na poddaszu.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Magnolia WOK1003. Wnętrze naszego domu jest niesamowicie przestronne i wyjątkowo funkcjonalne. Cieszą nas spore rozmiary kuchni i obszerny salon, a kotłownia posiada optymalny metraż. Pokoje na piętrze są niewiarygodnie duże i praktycznie rozmieszczone. Dodatkowo, bardzo satysfakcjonuje nas zewnętrzny wygląd budynku. Muszę przyznać, że prezentuje się on doskonale i jest dokładnie taki, na jakim zależało nam od samego początku. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Magnolia

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

majo28 buduje ten dom  11.09.2017 11:14

Projekt domu Magnolia należy do kategorii

Projekty podobne do Magnolia WOK1003

Projekt domu Nowa II z garażem 1-st. [A1] -250

Projekt domu Nowa z garażem 1-st. [A1] -250

Projekt domu APS 164 New

APS 164 New

148,2 m²

Projekt domu Modena -250

Modena

148,59 m²

Projekt domu Xara -250

Xara

145,66 m²

Projekt domu Karen -250

Karen

151,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych