Projekt domu Libra III WRP1316

Cena projektu: 2 793 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
152,8 m²
Min. szer. działki
19,38 m
Wysokość budynku
8,9 m
Pow. zabudowy
131,8 m²
Kubatura
488,5 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
232,3 m²
Liczba pokoi
5 (3 + 2 na parterze)

Opis projektu

Średniej wielkości jednorodzinny dom z poddaszem użytkowym Libra III został zaprojektowany z myślą o 5-7 członkach rodziny. Tradycyjna, równomiernie rozłożona bryła została zwieńczona dachem namiotowym, w którego trzech połaciach znalazły się duże, centralne lukarny z balkonami. Niemal kwadratowy obrys został w parterze zakłócony minimalnie wysuniętym przed lico ściany ryzalitem, a na tyłach wspartym na filarze narożnym podcieniem osłaniającym fragment dużego tarasu. Dzięki skoncentrowanemu planowi, budynek zmieści się nawet na niedużej działce. Całkowicie otwarta, wielka strefa dzienna rozciąga się wzdłuż tylnej ściany parteru. Wcinający się w nią podcień wyodrębnił z wnętrza dużą, wyposażoną w spiżarnię kuchnię. Niezwykle przestronny pokój dzienny z jadalnią łączy się z szerokim hallem, a w dalszej części domknięty jest kameralną wnęką z kominkiem. Pomieszczenie z ogrodem łączą aż trzy pary drzwi balkonowych: jedne na skraju budynku i dwie w ścianach podcienia. Serce domu stanowią zupełnie otwarte, wolnostojące schody zabiegowe, zlokalizowane na styku hallu z pokojem dziennym. Naprzeciwko nich, tuż przy spiżarni, ukryto małą, ogólnodostępną toaletę. Bliżej ulicy znalazła się część prywatna i półprywatna. W jednym z dwóch przednich naroży znalazł się gabinet. Po przeciwnej stronie, między fasadą a schodami zlokalizowano nocną enklawę na parterze - wygodny małżeński pokój wraz z prywatną łazienką i garderobą. Strefę wejściową tworzą wiatrołap oraz dostępne z niego duże pomieszczenie gospodarcze. Reszta części nocnej znajduje się na poddaszu. Dwa z trzech pokoi wyposażono we własne, duże garderoby. Wszystkie posiadają za to dostęp do lukarn i balkonów. Z centralnego hallu dostępna jest też duża, doświetlana przez okna połaciowe łazienka. Mimo bardzo bogatego programu użytkowego, Libra III pozostała otwarta i przestronna. Wielka, całkowicie zwrócona w stronę ogrodu część dzienna zapewni mieszkańcom swobodę i spokój. Jej duże okna nie tylko doskonale doświetlą wnętrze, ale umożliwią też ciągłą obserwację ogrodu. Funkcjonalnie rozplanowany parter w nieinwazyjny ale skuteczny sposób rozdziela obszary podporządkowane różnym aktywnościom. Liczne, wygodne pokoje zapewnią swobodę nawet trzypokoleniowej rodzinie. Plusem jest też podział strefy nocnej na dwie kondygnacje. Udogodnienia takie jak garderoby w prawie wszystkich sypialniach, prywatne balkony czy dodatkowy gabinet na parterze, świadczą o jakości użytkowej tego projektu.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Libra III - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall
9,3 m²
3 pokój
11,2 m²
4 wc
1,8 m²
5 kuchnia
10,6 m²
6 spiżarnia
2 m²
7 pokój dzienny
33,7 m²
8 łazienka
2,8 m²
9 garderoba
2,9 m²
10 pokój
12,7 m²
11 pom. gospodarcze
3,7 m²
razem
94,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Libra III - Rzut poddasza

1 hall
6,8 m²
2 pokój
11,6 m²
3 pokój
10,2 m²
4 garderoba
3,8 m²
5 pokój
13,4 m²
6 garderoba
6,1 m²
7 łazienka
6,8 m²
razem
58,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Libra III na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Libra III
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

221 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne murowane, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop mieszany. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Libra III

Zdjęcie profilowe slowik1
slowik1

Projekt domu Libra III WRP1316 wybraliśmy, ponieważ zawsze podobały nam się domy o takim właśnie wyglądzie zewnętrznym. Zależało nam także, aby projekt domu był dostosowany do naszych potrzeb - to znaczy chcieliśmy mieć przede wszystkim możliwość wykończenia najpierw parteru i jak najszybszego zamieszkania w nowym domu. Tak też zrobiliśmy, a góra dopiero czeka na swoją kolej. Nigdy też nie rozważaliśmy realizacji projektów domów, które mają przy sobie dobudowane garaże. Po pierwsze, zwyczajnie nam się to nie podoba, a po drugie - nie chciałam czuć w domu spalin samochodowych.

Wprowadziliśmy się dwa miesiące temu i powoli się przyzwyczajamy do nowych standardów. Niezwykle cieszę się z otwartej na salon kuchni - dzięki temu podczas krzątania się po niej mam również kontrolę nad tym, co dzieje się w salonie, mogę w tym czasie porozmawiać z mężem, który lubi spędzać czas przy kominku oglądając telewizor. Na początku szukaliśmy projektu domu, który kuchnię będzie miał od przodu (chciałam widzieć co dzieje się przed domem), jednak po przeprowadzce do Libra III WRP1316 stwierdziliśmy, że kuchnia z tyłu z wyjściem na taras i widokiem na podwórze jest praktyczniejsza - zawsze mogę spokojnie z tego miejsca oglądać poczynania mojego 3,5-letniego dziecka podczas zabaw na podwórku. Oczywiście podczas chłodniejszych pór roku synek spędza czas w swoim pokoju (w miejscu przyszłego gabinetu), gdzie ma wszystkie swoje zabawki. Miejsce jego aktualnego pokoju jest również dla nas bardzo dogodne - w razie nocnych pobudek szybko możemy zareagować i uspokoić naszego malucha. Usytuowanie domu na działce w ten sposób, że salon jest od strony południowej, pozwoliło również maksymalnie wykorzystać świetne rozmieszczenie okien i ich wielkość, tym samym zapewniając najodpowiedniejsze doświetlenie pomieszczeń. Co do garażu, to mamy zamiar postawić go oddzielnie na tyłach naszej działki i chcemy, aby był dwustanowiskowy.

Jesteśmy trzyosobową rodziną, więc mimo że na razie mamy do dyspozycji tylko jeden poziom, to dom jest dla nas bardzo wygodny i funkcjonalny. Chęć zamieszkania na samym parterze zmusiła nas do kilku zmian w projekcie domu Libra III WRP1316 - na szczęście mąż jest po studiach budowlanych, więc nie było z tym problemu. Niezbędna nam była kotłownia z prawdziwego zdarzenia; nie mieliśmy możliwości przyłączenia ogrzewania gazowego, więc zdecydowaliśmy się na piec na ekogroszek. Kotłownia znajduje się w miejscu łazienki i garderoby przy dużej sypialni - dorobiliśmy tam również drzwi zewnętrzne i małe okienko, by w razie małej awarii szybko można było wywietrzyć to pomieszczenie. Zrezygnowaliśmy też ze spiżarni przy kuchni - wykorzystaliśmy do tego natomiast pomieszczenie gospodarcze przy wiatrołapie - bo musieliśmy mieć możliwość powiększenia dolnej łazienki i wstawienia tam prysznica. Również na górnym poziomie zastosowaliśmy parę innych rozwiązań, lecz one w pełni widoczne będę dopiero po jego wykończeniu.

Jeśli ktoś również jest w podobnej sytuacji i szuka projektu domu, który można zrealizować w kilku etapach, to Libra III WRP1316 (dom parterowy z użytkowym poddaszem) jest idealnym wyborem. Ja nie zamieniłabym go na żaden inny.

Recenzje projektu Libra III

  – 0 głosów

Projekt domu Libra III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Libra III

Projekt domu Libra

Libra

137,5 m²

Projekt domu Libra II

Libra II

140,8 m²

Projekty podobne do Libra III WRP1316

Projekt domu Brawo -350

Brawo

151,9 m²

Projekt domu WB-0028

WB-0028

144,87 m²

Projekt domu Orle Gniazdo - murowana – ceramika -250

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych