Projekt domu Libra II WRP1087

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
140,8 m²
Min. szer. działki
21,78 m
Wysokość budynku
8,9 m
Pow. zabudowy
149,1 m²
Kubatura
500,4 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
260,2 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Libra II został stworzony na wzór znanego projektu Libra. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Libra II zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu przykryta jest dachem namiotowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Libra II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono na parterze toaletę dla gości oraz dwie łazienki na poddaszu dla domowników. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Libra II jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Libra II - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall
10,8 m²
3 pokój
11,2 m²
4 wc
1,8 m²
5 kuchnia
10 m²
6 spiżarnia
2 m²
7 pokój dzienny + jadalnia
34,3 m²
8 pom. gospodarcze
3,9 m²
9 garaż dwustan.
32,1 m²
razem
109,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Libra II - Rzut poddasza

1 hall
6,8 m²
2 pokój
12,4 m²
3 pokój
10,2 m²
4 garderoba
3,8 m²
5 pokój
14,1 m²
6 garderoba
3 m²
7 łazienka
4,1 m²
8 łazienka
9 m²
razem
63,4 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Libra II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Libra II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

230 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Libra II

Zdjęcie profilowe adrian_struszczyk
adrian_struszczyk

Wybierając projekt, tak naprawdę największą uwagę przywiązywaliśmy do walorów estetycznych budynku. Wygląd zewnętrzny bryły miał dla nas szczególne znaczenie, a pod tym względem projekt domu Libra II WRP1087 spodobał nam się najbardziej spośród wszystkich, które oglądaliśmy. Ponadto, odpowiadał nam też pod kątem metrażu, gdyż szukaliśmy domu o powierzchni użytkowej w granicach 150m2, a dodatkowo zależało nam na dwustanowiskowym garażu.

Podczas stawiania całego budynku, wprowadziliśmy kilka zmian w technologi budowy, żeby zrobić to funkcjonalniej i mniejszym kosztem. Dach samonośny jest ciekawym i dobrym rozwiązaniem, aczkolwiek jest niestety dość drogi. Kierownik budowy polecił nam podparcie konstrukcji dachu na ścianach nośnych. Wszystko solidnie się trzyma, a wykonanie tego było jednak tańsze. Dodatkowo postanowiliśmy podnieść nieco ściankę kolankową. Dzięki temu pomieszczenia na poddaszu są teraz bardziej ustawne. Ściany zewnętrzne postawiliśmy po obrysach budynku, zwiększając tym samym całą jego powierzchnię. Strop zrobiliśmy zgodnie z projektem, aczkolwiek po fakcie doszliśmy no wniosku, że można było zrobić to prościej. Myślę, że osobne wylanie belek nad garażem było zbędne i warto pomyśleć nad wylaniem stropu całościowo.

Ściany zewnętrzne w naszym przypadku zostały dobrze docieplone 20cm warstwą styropianu, a w całym domu zastosowaliśmy okna trzyszybowe. Za nami pierwsza zima i muszę przyznać, że dom szybko się nagrzewa i rewelacyjnie trzyma temperaturę. Na całym parterze mam ogrzewanie podłogowe, a na poddaszu zamontowaliśmy tradycyjne grzejniki. Dzięki instalacji „podłogówki”, na dolnej kondygnacji jest naprawdę ciepło i jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania. W kotłowni postawiliśmy piec z podajnikiem na ekogroszek, który doskonale się sprawdza. Funkcjonujemy na nim przez cały rok, ponieważ służy nam również do ogrzewania wody. Myślę, że ten sposób grzania jest korzystniejszy pod względem ekonomicznym niż bojler, a w użytkowaniu również jest bardzo wygodny. Piec wystarczy napełnić 2 razy w miesiącu i całkowicie to wystarcza.

Projekt domu Libra II WRP1087 wybraliśmy ze względu na jego wygląd, a nie układ pomieszczeń. Musieliśmy więc wprowadzić w nim zmiany, które dopasują go do naszego gustu oraz potrzeb. Aby stworzyć na parterze w pełni funkcjonalną łazienkę, postanowiliśmy powiększyć ubikację. Zależało nam na szafie wnękowej w wiatrołapie, więc poszerzyliśmy go ujmując kilka centymetrów z pokoju obok. Zrezygnowaliśmy z okna w kuchni, dzięki czemu mogliśmy wstawić do niej więcej szafek. Zlikwidowaliśmy również jedno z trzech wyjść na taras od strony salonu, gdyż uznaliśmy że dwie pary drzwi na zewnątrz całkowicie nam wystarczą. Prywatna łazienka z wejściem od jednej z sypialni nie była nam potrzebna. Usunęliśmy więc ściankę działową między nią, a garderobą i tym samym zyskaliśmy jeden, duży pokój. Taras frontowy zrobiliśmy zgodnie z projektem, natomiast ten z tyłu domu znacznie powiększyliśmy. To był bardzo dobry pomysł, ponieważ w pierwowzorze był on dość malutki.

Postanowiliśmy nie robić w kuchni barku, a zamiast tego zamurowaliśmy jej część, która pierwotnie miała funkcjonować jako wejście do tego pomieszczenia. Dzięki temu, udało nam się ukryć sporą lodówkę z kostkarką. Jest ona dość duża, więc nie chcieliśmy żeby mocno rzucała się w oczy. Z kolei dobrze prezentujące się sprzęty takie jak np. piecyk czy okap są wystawione na widok i wygląda to bardzo schludnie.

Na początku mieliśmy zamiar zrobić drewniane, ażurowe schody. Zrezygnowaliśmy jednak z tego pomysłu, ponieważ nasi znajomi mają w domu taką konstrukcję i nie jest ona do końca stabilna. Poza tym, takie schody mocno skrzypią i każde wejście po nich wiąże się z nieprzyjemnym dźwiękiem. Wykonaliśmy więc laną klatkę schodową, którą pokryliśmy marmurem. Podczas jej realizacji pojawiła się mała przeszkoda, gdyż okazało się że będzie potrzebne zrobienie dodatkowego podstopnia. Nie był to jednak wielki problem i teraz schody są wygodne i dobrze się prezentują.

W naszym nowym domu najbardziej podoba mi się ustawienie pomieszczeń na parterze. Salon i połączona z nim kuchnia tworzą razem przestronną część dzienną, w której nie ma żadnych problemów z funkcjonowaniem. To właśnie tutaj najczęściej przesiadujemy i spędzamy wspólnie czas. W gabinecie mamy zaś przytulny pokój gościnny. Nasz dom świetnie się prezentuje i jestem zadowolony, iż udało nam się dopasować projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Libra II WRP1087 do oczekiwań naszej rodziny. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Monika1087
Monika1087
Projekt Libra II WRP1087 wybrała właściwie moja żona, aczkolwiek ja w pełni poparłem tą decyzję. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został świetnie przemyślany, a funkcjonalne wnętrze było dla nas sprawą priorytetową. Wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać w nim wielu zmian. Szczególnie do gustu przypadła nam forma oraz wielkość salonu. Poza tym, od początku zależało nam na dwustanowiskowym garażu przewidzianym w bryle budynku.

Nasza budowa odbyła się bez jakichkolwiek problemów. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, a fachowcy nie mieli żadnych zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Realizację udało nam się zakończyć w dosyć krótkim czasie, ponieważ łącznie z wykonaniem wszelkich prac wykończeniowych trwała niecałe dwa lata. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm marki Wienerberger. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Wyliczony przez architekta kosztorys został moim zdaniem przeszacowany i uważam, że bez większych problemów taką inwestycję można zrealizować mniejszymi kosztami. Myślę, że będą one niższe nawet w przypadku pokrycia dachu dachówką ceramiczną.

Do ocieplenia budynku użyliśmy 15 cm warstwy styropianu. Dom głównie ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, aczkolwiek czasem wspomagamy się usytuowanym w salonie kominkiem. Za nami dopiero pierwsza zima w nowym domu, więc na razie trudno ocenić mi stałe, faktyczne koszty tego rozwiązania. Póki co, łączne rachunki za gaz od października do końca sezonu grzewczego wyniosły ok. 1800 zł razem z grzaniem wody użytkowej oraz korzystaniem z kuchenki gazowej. Podejrzewam więc, że koszty zużycia gazu przez cały rok wyniosą ok. 2,5 tys. zł.

Do projektu Libra II WRP1087 nanieśliśmy jedynie drobne modyfikacje. Chcąc zwiększyć niedużą powierzchnię najmniejszej sypialni postanowiliśmy przyłączyć do niej metraż przewidzianej przy niej garderoby. Spiżarka przy kuchni również wydała nam się być nieco za płytka, dlatego zarówno ją, jak i toaletę obok powiększyliśmy kosztem części gabinetu. Prywatna łazienka w sypialni to ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek projekt nie uwzględniał pralni, która jest jednak bardziej przydatna. Postanowiliśmy więc zmienić oryginalne przeznaczenie tego pomieszczenia, a wejście do nowo powstałej pralni znajduje się od strony głównej łazienki.

Konstrukcja dachu sprawia, iż skosy są naprawdę niskie. Taki kąt nachylenia wymaga postawienia w pokojach dodatkowych ścianek, aby móc w wygodny sposób zamontować przy nich grzejniki czy wstawić meble. To rozwiązanie, powoduje jednak iż metraż pokoi na poddaszu nie jest w pełni wykorzystany. Na chwilę obecną, jedyne czego więc żałuje, to to iż nie zdecydowałem się na podniesienie ścianki kolankowej. Zwiększenie jej wysokości o jeden czy dwa pustaki, sprawi że poddasze będzie w pełni ustawne i uważam, że naprawdę warto to rozważyć.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Libra II WRP1087 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Uważam, że powierzchnia domu, zgodnie z sugestią architekta, jest optymalna dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Libra II

  – 0 głosów

Projekt domu Libra II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Libra II

Projekt domu Libra

Libra

137,5 m²

Projekt domu Libra III

Libra III

152,8 m²

Projekty podobne do Libra II WRP1087

Projekt domu Opałek II N 2G -350 3D iDesigner

Opałek II N 2G

141,75 m²

Projekt domu Opałek X 2G -350

Opałek X 2G

149,84 m²

Projekt domu Opałek III N 2G+ -350

Opałek III N 2G+

139,8 m²

Projekt domu Hermiona II

Hermiona II

142,4 m²

Projekt domu Toscania -260

Toscania

143,8 m²

Projekt domu Diana z garażem 2-st. [A1] -200

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych