Projekt domu Libra WRH1034

Cena projektu: 2 793 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
137,5 m²
Min. szer. działki
19,38 m
Wysokość budynku
8,9 m
Pow. zabudowy
133,3 m²
Kubatura
452,2 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
221,9 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Zrównoważona bryła domu jednorodzinnego Libra mieści w sobie rozległy parter, poddasze użytkowe i wciągnięty w obrys ścian garaż na jedno stanowisko. Budynek utrzymany jest w tradycyjnym stylu, wieńczy go dach namiotowy przerwany z trzech stron lukarnami. Połacie połowy dachu (od granicy lukarny i garażu w ścianie szczytowej do lukarny po drugiej stronie) są odrobinę bardziej wysunięte. Garaż został minimalnie wysunięty przed lico ściany frontowej. Średnie gabaryty zapewnią komfort rodzinie złożonej z 4-6-ściu osób. Ze względu na niemal kwadratowy plan, budynek wymaga dość dużej działki. Tył parteru został niemal całkowicie otwarty i zagospodarowany jako część dzienna. Od drogi oddziela ją ciąg pomieszczeń pomocniczych i gospodarczych: niewielki pokój (może służyć jako gabinet), wiatrołap, łącząca go z garażem kotłownia i garaż. Po przeciwnej stronie duży taras wbija się w naroże budynku, tworząc płytki podcień. Jego szerokość zaznacza granicę między pokojem dziennym z jadalnią a dużą, otwartą kuchnią. Jedyną fizyczną barierą między tymi pomieszczeniami jest słup konstrukcyjny. Do kuchni przylega nieduża spiżarnia i dostępna z hallu toaleta. Jasny pokój dzienny posiada drzwi na taras oraz dodatkowe, prowadzące bezpośrednio do ogrodu. Po przeciwnej stronie znalazła się spora wnęka, w której zaproponowano kominek. Od szerokiego hallu salon oddzielają otwarte schody zabiegowe, które stanowią serce domu. Na poddaszu znajduje się strefa nocna, zlokalizowana wokół centralnego hallu. Każdy z trzech dużych pokoi ma dostęp do prywatnego balkonu w lukarnie. Dwa z nich wyposażono także w spore osobiste garderoby. Na pozbawionej lukarn połaci (pod nią skrywa się duża łazienka i jedna z garderób) zaprojektowano trzy okna połaciowe. Libra jest bardzo wygodnym, otwartym domem, który zapewni komfort wszystkim mieszkańcom. Strefa dzienna posiada aż trzy wyjścia na dwór, w tym jedno łączące część jadalną z zadaszonym tarasem. Wydzielenie wnęki na kominek stworzyło bardziej kameralny obszar w granicach tego otwartego pomieszczenia. Przewód kominowy wydziela w łazience na poddaszu nieduży, ale posiadający okno zaułek, w którym można zlokalizować pralnię lub postawić suszarkę na odzież. Wszystkie pokoje na poddaszu znalazły się przynajmniej częściowo w lukarnie, dzięki czemu są dużo bardziej ustawne. Zarówno poddasze jak i parter są bardzo jasne. Wszystkie pomieszczenia (poza hallem) posiadają okna zewnętrzne. Nawet wiatrołap doświetlany jest przez wąskie, przylegające do drzwi okno. Mnóstwo miejsca pozwoli nawet dużej rodzinie swobodnie użytkować ten budynek.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Libra - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall
11,2 m²
3 pokój
11,2 m²
4 wc
1,8 m²
5 kuchnia
10,9 m²
6 spiżarnia
2 m²
7 pokój dzienny
34,4 m²
8 kotłownia
3,9 m²
9 garaż jednostan.
18,7 m²
razem
97,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Libra - Rzut poddasza

1 hall
6,9 m²
2 pokój
11,7 m²
3 pokój
10,2 m²
4 garderoba
3,8 m²
5 pokój
13,4 m²
6 garderoba
4,9 m²
7 łazienka
7,8 m²
razem
58,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Libra na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Libra
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

214 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części monolityczny żelbetowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Libra

Zdjęcie profilowe anecie
anecie

Projekt domu Libra WRH1034 spodobał nam się jako całość. Wygląd zewnętrzny w zestawieniu z układem pomieszczeń były dokładnie tym, czego szukaliśmy i co nam się bardzo podobało.

Właśnie mija drugi rok, odkąd mieszkamy już w naszym nowym domu. Mieliśmy naprawdę niezłą ekipę budowlaną i wszystkie prace udało się bardzo sprawnie zrealizować. Zdecydowaliśmy się zainwestować w dobrą termoizolację budynku. I tak, ściany są obłożone 15cm styropianu grafitowego, a okna wybraliśmy bardzo dobre jakościowo i oczywiście trzyszybowe. Mamy też pompę ciepła oraz kominek w salonie i powiem szczerze, że ogrzanie tego wielkiego bądź co bądź domu w sezonie zimowym kosztuje mnie maksymalnie 1500 złotych. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w cały domu mamy ogrzewanie podłogowe (dodatkowo mamy jeszcze grzejniki w łazienkach i garażu), które jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne w eksploatacji.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Libra WRH1034 oceniam bardzo dobrze. Wszystko jest bardzo funkcjonalne i przede wszystkim proste, co bardzo chwalą nasi goście. W domu panuje naprawdę ład, o który czasem ciężko. Nie ma też na szczęście żadnych zakamarków niepodobających mi się w ogóle i zabierających często tylko przestrzeń, którą lepiej możnaby wykorzystać. Cieszę się dużą przestrzenią salonu i kuchni, a także pokoi na poddaszu, gdzie po podniesieniu ścianki kolankowej do 105cm powstały całkiem spore pomieszczenia. Dla naszej czwórki ilość pomieszczeń jest świetnie dobrana - każdy znajdzie w domu trochę miejsca dla siebie. Tym bardziej, że pracuję w domu i dodatkowy pokój na dole mogłam zaadaptować na własny gabinet. Wnętrze w domu nie są też raczej ciemne (chociaż sąsiad i sosny zabierają mi sporo słońca). Okna jednak są na tyle duże (oprócz tych w kuchni), że na co dzień jest jasno i bardzo przyjemnie.

Do naszego domu zdecydowaliśmy się wprowadzić kilka zmian. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni i powiększyliśmy łazienkę - jednak po czasie oceniam to za błędną decyzję, gdyż tego typu pomieszczenie jest chyba niezbędne w każdym domu. Powiększyłam też kotłownię, przesuwając jedną z jej ścian w stronę salonu o 40cm i jednocześnie odwróciłam też schody i teraz wejście nań jest vis-a-vis drzwi do łazienki. Zamiast wyjścia na taras w kuchni i wyjścia na mniejszy taras w salonie wstawiliśmy zwykłe okna. Strop gęstożebrowy zastąpiliśmy zwykłym stropem lanym.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Libra WRH1034. Chociaż przyznam, że w czasie budowy, kiedy koszty rosły i rosły byliśmy już trochę zrezygnowani i żałowaliśmy, że nie wybraliśmy czegoś prostszego. Aczkolwiek już kiedy zakończyliśmy budowę i zamieszkaliśmy w domu to przestaliśmy żałować choćby jednej złotówki. Dom jest piękny i dokładnie taki, o jakim myśleliśmy. Polecam i pozdrawiam

Zdjęcie profilowe orchidea4
orchidea4

Ze wszystkich projektów domów, jakie oglądaliśmy najbardziej spodobał nam się właśnie projekt domu Libra WRH1034. Pasował on mniej więcej do naszej działki oraz sprawiał naprawdę dobre wrażenie wizualne.

Mimo iż projekt kupiliśmy już w 2010 roku, to budowa rozpoczęła się dwa lata później i teraz dopiero od czterech miesięcy mieszkamy w nowym domu. Budowa przebiegała jednak bez większych problemów. Dom jest standardowo ocieplony, a ogrzewamy się ekogroszkiem. Mamy tez przygotowane przewody kominowe pod kominek w salonie, ale na razie nie planujemy jego realizacji.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Libra WRH1034 całkowicie nam odpowiada. Dla naszej trójki w domu jest wystarczająca ilość pomieszczeń i metraż, chociaż teraz ze względu na niepełnosprawne dziecko wolelibyśmy może dom parterowy. Całość wnętrza jest w zasadzie dobrze doświetlona, jednak mankamentem zdaje się tu być brak okien w salonie na ścianie bocznej. Ta przestrzeń jest trochę ciemna, więc moim zdaniem przydałoby się wstawić tam jedno okno lub przynajmniej poszerzyć pozostałe w salonie.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Libra WRH1034 wprowadziliśmy kilka zmian. Zlikwidowaliśmy boczny balkon oraz podnieśliśmy ściankę kolankową. Jednak przede wszystkim zmieniliśmy klatkę schodową na laną, przez co trzeba było zostawić inną dziurę na poddasze, a także prawie w całości zmienić układ pomieszczeń na górze. Chociaż i tak mamy tam trzy sypialnie i łazienkę.

Cieszę się, że to Libra była naszym wyborem. Dom bardzo nam się podoba w środku, jak i z zewnątrz. Na tę chwilę nic więcej bym w nim nie zmieniła. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe blondyn_78
blondyn_78

Wybraliśmy projekt domu LIBRA II WRH1034, ponieważ układ wydawał nam się funkcjonalny. A po za tym szukaliśmy takiego projektu domu, aby dół był w miarę spójnej całości. Dlatego, że nasze życie rodzinne toczy się głównie na parterze, a piętro jest naszą częścią nocną.

Nasze ekipy budowlane były różne, na jedne można więcej, a na drugie mniej narzekać. Ale ogólnie rzecz ujmując nie było żadnych większych wpadek i zakończyliśmy budowę szczęśliwie. Projekt domu LIBRA II WRH1034 był bardzo czytelny dla fachowców. Ja, ponieważ nie mam żadnej styczności z takimi projektami, to mógłbym mieć problem, ale oni nie mieli żadnego.

Mamy piec na paliwo stałe - ekogroszek. Piec jest całkiem wydajny i koszty eksploatacyjne są niskie, co nas bardzo cieszy. Podejmując decyzję o tym ogrzewaniu, mieliśmy świadomość tego, że wadą tego domu jest mała kotłowania, bo piec na ekogroszek jest bardzo duży. Ale i tak się na to zdecydowaliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Dla naszej czteroosobowej rodziny przy powiększonej górze, dom jest wystarczający, a nawet za duży. W pomieszczeniach jest bardzo jasno. Najbardziej jestem zadowolony z wykończenia parteru, który bardzo dobrze spełnia swoje funkcje. A dodatkowo jest w nim bardzo dużo miejsca, gdzie można przyjąć większą ilość gości.

Wejście naszego domu wychodzi na północ, taras na południe i garaż od strony zachodniej. Według nas słabą stroną tego projektu domu były schody zabierały bardzo dużo miejsca. My to zmieniliśmy i są proste, wzdłuż ściany, dzięki temu mamy jeszcze większą część dzienną. Kolejną modyfikacją, której dokonaliśmy to podwyższenie ścianki kolankowej o jakieś 0,5m, teraz mamy bardzo duże pokoje na poddaszu i dzieci mają więcej miejsca do zabawy.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Libra WRH1034. W tej chwili jest idealny do naszych potrzeb. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Libra

  – 0 głosów

Projekt domu Libra należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Libra

Projekt domu Libra III

Libra III

152,8 m²

Projekt domu Libra II

Libra II

140,8 m²

Projekty podobne do Libra WRH1034

Projekt domu Opałek II N -360

Opałek II N

135,51 m²

Projekt domu Opałek X -360

Opałek X

143,27 m²

Projekt domu Opałek III N -360 iDesigner

Opałek III N

134,43 m²

Projekt domu Modena -100

Modena

148,59 m²

Projekt domu Xara -100

Xara

145,66 m²

Projekt domu Marek z garażem 1-st. [A]

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych