Projekt domu Lawenda B 2-garaże WRD1262

Cena projektu: 3 290 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
209,75 m²
Min. szer. działki
22,2 m
Wysokość budynku
8 m
Pow. zabudowy
234,5 m²
Kąt nach. dachu
38°
Liczba pokoi
6 (3 + 3 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Lawenda wersja B to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada bryłę w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt został zaplanowany z myślą o działkach z wjazdem od południowej strony. Projekt Lawenda wersja B to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Zaprojektowane kuchenne okno wychodzące na ogród pozwala na wpuszczenie do domu niezwykłej świeżości i zapachu kwiatów. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. Strefa sypialniana składa się z sześciu pokoi, co jest doskonałą opcją dla dużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Lawenda B 2-garaże - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,9 m²
2 hall
16,9 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
47,3 m²
4 kuchnia
15,5 m²
5 wc
2,9 m²
6 łazienka
6,2 m²
7 pokój
20 m²
8 pokój
13,3 m²
9 pokój
12 m²
10 kotłownia
9,8 m²
11 garaż dwustan.
28,8 m²
razem
178,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Lawenda B 2-garaże - Rzut poddasza

1 hall + schody
15,3 m²
2 pokój
20,8 m²
3 łazienka
6,2 m²
4 pokój
12,5 m²
5 pokój
15 m²
6 strych
15,8 m²
razem
85,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Lawenda B 2-garaże na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Lawenda B 2-garaże
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

358 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: gęstożebrowy Teriva I. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz / paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Lawenda B 2-garaże

Zdjęcie profilowe artiewal
artiewal
Pierwszym kryterium jakim kierowaliśmy się przy wyborze projektu był zewnętrzny wygląd budynku. Oglądając różne propozycje natrafiliśmy na projekt Lawenda wersja B WRD1262, który prezentuje się bardzo atrakcyjnie i pod względem wizualnym wyjątkowo przypadł nam do gustu. Po przeanalizowaniu innych jego aspektów, stwierdziliśmy iż oferowany dom odpowiada nam również w innych kwestiach i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Duży wpływ na nasz wybór miało rozmieszczenie wnętrza. Zostało funkcjonalnie przemyślane i wiedzieliśmy, że za pomocą kilku zmian w całości dopasujemy je do własnych potrzeb. Liczba sypialni jest optymalna dla naszej rodziny, a dodatkowo wszystkie z nich posiadają spore, przestronne wymiary. Układ korytarzy wydał się nam wygodny w codziennym użytkowaniu, a ponadto od początku zależało nam na oddzieleniu kuchni od salonu.

Inwestycja przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Co prawda, w trakcie natrafiliśmy na jedną trudność, jednak wynikało to z wprowadzonych przez nas zmian. Mianowicie nieco powiększyliśmy bryłę i podnieśliśmy ściankę kolankową, co jednocześnie spowodowało zmianę kąta nachylenia dachu. Z tego względu musieliśmy zlecić wykonanie całkiem nowych obliczeń odnośnie więźby, ale na szczęście finalnie fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Pierwsze wykopy fundamentowe zaczęliśmy w październiku 2015 r., a obecnie ( początek 2018 r.) do całkowitego zakończenia realizacji projektu Lawenda wersja B WRD1262 zostały nam ostatnie prace aranżacyjne.

Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm o podwyższonej trwałości. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Strop został wykonany systemem Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Dom na etapie stanu surowego otwartego bez pokrycia dachowego wyniósł w naszym przypadku ok. 220 tys. zł. Z kolei etap deweloperski, łącznie z instalacjami, tynkami, posadzkami i ociepleniem, wiązał się z wydatkiem ok. 570 tys. zł.

Projekt domu Lawenda wersja B WRD1262 został dobrze zaplanowany, jednak aby w całości dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań, wprowadziliśmy w nim pewne modyfikacje. Budynek poszerzyliśmy o 2 metry od strony sypialni i garażu. Ściankę kolankową podnieśliśmy o 2 pustaki, czyli o 50 cm, co szczerze polecam innym Inwestorom. Pierwotna wysokość ś.k. sprawiłaby, iż frontowa sypialnia na poddaszu nie byłaby możliwa do pełnego wykorzystania - oryginalnie daszek znajdujący się nad jej częścią jest za niski, aby móc tam swobodnie stanąć. Jeśli jednak, ktoś nie chciałby zwiększać wysokości domu, warto przeznaczyć ten pokój na zrobienie strychu. Oprócz tego, postanowiliśmy zrobić piwniczkę pod schodami, a dwie łazienki na parterze połączyliśmy w jedną większą. Pokój za kotłownia powiększyliśmy kosztem znajdującego się obok, tak iż przynależy do niego całe wypuklenie w bryle. Powierzchnię która pozostała ze środkowego pokoju, przeznaczyliśmy na praktyczną pralnię. Zmodyfikowaliśmy nieco układ komunikacji do pomieszczenia technicznego - obecnie do kotłowni można dostać się jedynie przez garaż, do którego wejście znajduje się w wiatrołapie. Strych nad garażem funkcjonuje w naszym przypadku jako sypialnia, do której wejście wykonane jest z półpiętra, przy spoczniku na schodach. Powierzchnię kwadratowego korytarza na poddaszu przy klatce schodowej przeznaczyliśmy na osobne, dodatkowe pomieszczenie. Ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę są wolnostojące słupy konstrukcyjne na górnej kondygnacji. Uważam, że jest to nie do końca trafione rozwiązanie, ale na szczęście z łatwością udało nam się to zniwelować. Przy lekkich przesunięciach ścianek działowych, udało nam się schować niektóre słupy, a z pozostałej części z nim mogliśmy zrezygnować dzięki stalowym wzmocnieniom w więźbie.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Lawenda wersja B WRD1262 okazał się słuszną decyzją. Budynek bardzo nam się podoba, a dzięki wprowadzonym zmianom udało nam się dostosować go do wszystkich potrzeb naszej rodziny. Obecny układ jest funkcjonalny i jak najbardziej nam odpowiada. Teraz jednakże zdecydowałbym się jeszcze na lekkie wydłużenie garażu o ok. 20 cm. Takie zabieg z pewnością polepszy komfort jego użytkowania i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom, szczególnie posiadaczom samochodów klasy C i większych. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Lawenda B 2-garaże

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

artiewal buduje ten dom  06.02.2018 08:46

Projekt domu Lawenda B 2-garaże należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Lawenda B 2-garaże

Projekt domu Lawenda APE

Lawenda APE

168 m²

Projekt domu Lawenda 2B P 2-garaże

Projekt domu Lawenda BE

Lawenda BE

204,7 m²

Projekt domu Lawenda 2A PE

Lawenda 2A PE

134 m²

Projekt domu Lawenda 2A P 2-garaże

Projekt domu Lawenda A 2-garaże

Projekt domu Lawenda 2B 2-garaże

Projekt domu Lawenda 2A 2-garaże

Projekt domu Lawenda 2B E

Lawenda 2B E

159,4 m²

Projekt domu Lawenda AE

Lawenda AE

168 m²

Projekt domu Lawenda AP 2-garaże

Projekt domu Lawenda 2A E

Lawenda 2A E

146,3 m²

Projekt domu Lawenda 2B PE

Lawenda 2B PE

159,8 m²

Projekt domu Lawenda BP 2-garaże

Projekt domu Lawenda BPE

Lawenda BPE

204,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych