Projekt domu Larissa WRP1268

Cena projektu: 3 003 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
188,7 m²
Min. szer. działki
22,02 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
202,2 m²
Kubatura
665,1 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
324,6 m²
Liczba pokoi
6 (4 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Larissa to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem kopertowym, który wyjątkowo się prezentuje. Dom doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jego front znajduje się od strony południowej. Projekt Larissa to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Znajdujące się w kuchni okno do ogrodu odmieni jej wnętrze i stworzy niepowtarzalny wygląd. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Część nocną tworzy sześć sypialni, które dobrze sprawdzą się w przypadku 5-8 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Larissa - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,5 m²
2 hall
11,9 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
35,5 m²
4 kuchnia
11,8 m²
5 spiżarnia
2,3 m²
6 łazienka
4,4 m²
7 pokój
11,4 m²
8 pokój
9,2 m²
9 pom. gospodarcze
8,4 m²
10 garaż dwustan.
37 m²
razem
137,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Larissa - Rzut poddasza

1 hall
8,2 m²
2 pokój
13,5 m²
3 pokój
17,3 m²
4 pom. gospodarcze
3,4 m²
5 łazienka
8,5 m²
6 pokój
10,6 m²
7 pokój
22 m²
8 łazienka
4,8 m²
razem
88,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Larissa
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

282 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Larissa

Zdjęcie profilowe Krzysztof1268
Krzysztof1268
Przy wyborze odpowiedniego projektu duże znaczenie miała dla nas ilość uwzględnionych w nim sypialni. Mamy z żoną trójkę dzieci i zależało nam na tym, aby każde z nich miało swój własny pokój. Projekt Larissa WRP1268 spełniał pod tym względem nasze oczekiwania, a ponadto przewidziany w nim układ pomieszczeń w całości przypadł nam do gustu. Dodatkowo, bardzo odpowiadało nam to, iż w domu znajdują się aż trzy łazienki.

Realizacja odbyła się bez większych problemów, aczkolwiek natrafiliśmy na jeden błąd w dokumentacji technicznej. W garażu znajdują się belki podciągowe, które usytuowane są dosyć nisko. Z tego względu, wstawienie bramy garażowej o wymiarach uwzględnionych w projekcie sprawiłoby, że jej próg kolidowałby z belkami nośnymi, dlatego też musieliśmy zmniejszyć jej wysokość. Na szczęście pozostałe etapy budowy przebiegły już zgodnie z planem. Pierwsze prace związane z wykopaniem fundamentów wykonaliśmy w marcu 2014 r., a już w październiku 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu.

Postanowiłem zmienić nieco zalecaną technologię i zamiast bloczków silikatowych, do wymurowania ścian użyłem ceramicznych pustaków Porotherm. Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji, a wbrew pozorom całościowe koszty związane z zakupem tego materiału nie były zbyt mocno wygórowane w stosunku do zalecanego. Dach pokryliśmy dachówką cementową karpiówką marki Braas. Uważam, iż oszacowany przez architekta kosztorys jak najbardziej odpowiada realiom i śmiało można sugerować się podaną kwotą.

Budynek z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą styropianu. Na całej powierzchni domu zastosowałem system ogrzewania podłogowego, rezygnując tym samym z jakichkolwiek grzejników. Ogrzewamy gazem i muszę przyznać, iż rachunki za jego zużycie po sezonie grzewczym pozytywnie mnie zaskoczyły. Koszty były dwukrotnie niższe w porównaniu do tych, które płaciłem wcześniej mieszkając w mieszkaniu starego budownictwa o połowę mniejszym metrażu.

Do projektu Larissa WRP1268 naniosłem kilka zmian. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki w pierwotnym miejscu, a następnie postawiliśmy od kominka ściankę między kuchnią, a hallem. Z kolei jeden z pokoi na parterze zaadaptowaliśmy na kuchnię roboczą ze spiżarką. Nie wykonywaliśmy wiatrołapu, dzięki czemu po wejściu do domu od razu znajdujemy się w przestronnym, otwartym hallu. Zmniejszyliśmy nieco jedną z sypialni kosztem zrobienia w niej garderoby - ściankę ją tworzącą postawiliśmy wzdłuż słupów podtrzymujących. Zmieniliśmy układ górnej łazienki i ze względu, iż na środku postawiliśmy wolnostojącą wannę, toaletę przenieśliśmy bliżej komina. W projekcie przy największej sypialni znajduje się niewykorzystana przestrzeń, jednak jej zaadaptowanie było świetnym pomysłem. Pierwotny pustostan okazał się doskonałym miejscem na zrobienie niedużej garderoby i myślę, że naprawdę warto to rozważyć. Postanowiłem zmienić układ schodów - wyprostowaliśmy je, rezygnując z pierwotnego zabiegu, a w dodatku poszerzyliśmy ich konstrukcję. Teraz widzę jednak, że mogłyby być one jeszcze szersze. Miejsca jest sporo, więc byłoby to możliwe i szczerze polecam tą zmianę innym Inwestorom. Innych modyfikacji nie wprowadzałem, jednak sądzę że należałoby zwrócić uwagę jeszcze na jeden element. Wizualizacja zewnętrznej elewacji jest nieco mylna, gdyż rozmiary okna znajdującego się we frontowej lukarnie są znacznie mniejsze we właściwym projekcie. Niestety nie dostrzegłem tego wcześniej i teraz z pewnością wstawiłbym w tym miejscu większe przeszklenie.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Larissa WRP1268. Przewidziany w nim układ pomieszczeń został świetnie przemyślany i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Wnętrze domu jest funkcjonalne, a jego powierzchnia doskonale spełnia potrzeby naszej 5-osobowej rodziny. Mieszka nam się z pełnym komfortem i myślę, że taki metraż w pełni zadowoli nawet szóstkę domowników. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Larissa

  – 0 głosów

Projekt domu Larissa należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych