Projekt domu La Palma dom letniskowy SLN1025

Cena projektu: 1 900 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
48,02 m²
Min. szer. działki
18 m
Wysokość budynku
5,19 m
Pow. zabudowy
60 m²
Kubatura
275 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
96 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu La Palma dom letniskowy to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt La Palma dom letniskowy to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. W projekcie przewidziano jedną komfortową łazienkę. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu La Palma dom letniskowy - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,64 m²
2 pokój dzienny + kuchnia
20,66 m²
3 pokój
6,13 m²
4 łazienka
4,03 m²
5 pokój
7,18 m²
6 pokój
7,18 m²
razem
47,82 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez autora projektu:

56 548 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych POROTHERM. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje mozliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Projekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. Wymiana rozplombowanego projektu podlega opłacie manipulacyjnej w wysokości 100 zł. O szczegóły dopytaj w Centrum Obsługi Klienta.

Elewacje

Autor: PRO ARTE ARKADIUSZ WOCH, KRZYSZTOF BIODROWICZ SPÓŁKA JAWNA

Opinie mieszkańców domu La Palma dom letniskowy

Zdecydowaliśmy się na projekt domu letniskowego La Palma SLN1025, ponieważ uwzględniono w nim rozwiązania, na których od początku nam zależało. Wewnętrzny układ pomieszczeń nam odpowiadał i wiedzieliśmy, że jedynie niewielkie zmiany dopasują go w całości do naszych potrzeb. Gabaryty budynku wydały nam się całkowicie wystarczające dla naszej rodziny, a dodatkowo projekt przypadł nam do gustu również pod względem wizualnym.

Podczas budowy nie mieliśmy żadnych trudności. Ze względu na rodzaj gruntu na naszej działce zrezygnowaliśmy z tradycyjnych fundamentów, a zamiast tego zastosowaliśmy płytę fundamentową. Postanowiliśmy zmienić również zalecaną technologię i postawiliśmy budynek systemem szkieletowym. Z zewnątrz pokryliśmy go tynkiem, więc w dalszym ciągu wygląda tak jak w oryginalnym projekcie. Na tą metodę zdecydowaliśmy się ze względu na to, iż wydawało nam się, że konstrukcja z drewna będzie tańsza w realizacji niż murowana, aczkolwiek fachowiec robiący nam wykończenia stwierdził, że koszty obu sposobów są bardzo porównywalne. Trzeba jednak przyznać, że postawienie domu technologią szkieletową odbywa się bardzo szybko. Etap stanu surowego zamkniętego udało nam się zakończyć po 8 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac. Cała inwestycja łącznie z wykończeniami zajęła nam 1,5 roku. Myślę, że bez problemu można zrealizować ją nawet w przeciągu jednego roku, aczkolwiek nie mieliśmy potrzeby się tak śpieszyć.

Jesteśmy całkiem sporą rodziną, dlatego też postanowiliśmy delikatnie zmodyfikować układ ścianek działowych, aby użytkowanie domku letniskowego było dla nas bardziej komfortowe. W tym celu lekko powiększyliśmy obie sypialnie kosztem części dziennej. Projekt La Palma SLN1025 przewiduje pomieszczenie magazynowe, jednak ze względu na to, iż przy domu posiadamy osobny budynek gospodarczy, postanowiliśmy z niego zrezygnować, a jego powierzchnię przyłączyliśmy do salonu, który obecnie jest naprawdę przestronny.

Podczas pierwszej zimy od postawienia budynku, nie mieliśmy jeszcze w pełni skończonego ocieplenia i w tym czasie pozamarzały nam rury wodociągowe znajdujące się pod posadzką przy wejściu. Aby w przyszłości uniknąć takiej sytuacji, postanowiliśmy w całości zabudować frontowy ganek. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł. W domu jest teraz znacznie cieplej, ponieważ nowo powstałe pomieszczenie izoluje część mieszkalną od warunków atmosferycznych, a w dodatku jest bardzo praktyczne. W tym miejscu stworzyła się przestrzeń garderobiana - do powieszenia kurtek czy ściągnięcia i zostawienia butów. Myślę, że warto polecić to rozwiązanie.

Wybór projektu La Palma SLN1025 był dla nas dobrą decyzją. W nowym domu letniskowym spędziliśmy już drugie wakacje i jesteśmy bardzo zadowoleni. Układ pomieszczeń jest dobrze przemyślany, a metraż domu - wygodny dla naszej rodziny. Mamy dwie sypialnie oraz salon z rozkładaną kanapą, w którym również można spać. Gdy nasze córki przyjeżdżają ze swoimi rodzinami, w domu przebywa 6 osób dorosłych oraz 4 dzieci i miejsca wystarcza dla wszystkich. Kuchnia i łazienka są stosunkowo duże, co również mnie cieszy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu La Palma dom letniskowy

  – 0 głosów

Projekt domu La Palma dom letniskowy należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu La Palma dom letniskowy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych