Projekt domu L-9 Dom tradycyjny BBD1008

Cena projektu: 2 300 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
79,7 m²
Min. szer. działki
18 m
Wysokość budynku
7,79 m
Pow. zabudowy
63,9 m²
Kubatura
372,8 m³
Kąt nach. dachu
45°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu L-9 Tradycyjna to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Wejście do budynku skierowane jest od południa, co jest istotnym rozwiązaniem dla osób, posiadających działkę z wjazdem od tej strony. Projekt L-9 Tradycyjna to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dla urozmaicenia projektu autor zaplanował werandę, która dodaje uroku i jest niezwykle funkcjonalnym miejscem. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu L-9 Dom tradycyjny - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,2 m²
2 łazienka
2,6 m²
3 kuchnia
5,5 m²
4 jadalnia
5,1 m²
5 pokój dzienny
17,8 m²
6 pokój
7,5 m²
7 schody
5,8 m²
razem
47,5 m²

Rzut kondygnacji projektu L-9 Dom tradycyjny - Rzut poddasza

1 hall
5,3 m² (5,9 m²)
2 pom. gospodarcze
1,1 m² (2,6 m²)
3 łazienka
4 m² (4,3 m²)
4 pokój
8,1 m² (12,4 m²)
5 pokój
8,6 m² (12,8 m²)
6 pokój
5,1 m² (7,7 m²)
razem
32,2 m² (45,7 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu L-9 Dom tradycyjny
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez autora projektu:

211 500 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: żelbetowe, wylewane Ściany zewnetrzne: murowane, jednowarstwowe, beton komórkowy lub ceramika Strop: żelbetowy, prefabrykowany Schody: żelbetowe lub drewniane. Pokrycie dachu: dachówka betonowa. Nachylenie dachu: 45° i 20°. Sposób ogrzewania: piec dwufunkcyjny na gaz ziemny lub płynny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MÓJ-DOM

Opinie mieszkańców domu L-9 Dom tradycyjny

Nasza działka znajduje się w dolinie parku krajobrazowego, a na tym terenie obowiązują specyficzne i ścisłe warunki zabudowy. Dotyczą one szczególnie konstrukcji i kąta nachylenia dachu. Z tego względu, szukając projektu naszego przyszłego domu, przede wszystkim zwracaliśmy uwagę, aby odpowiadał on normom wymaganym w naszej gminie. Wybraliśmy projekt L-9 Tradycyjna BBD1008, ponieważ spośród tych, które spełniały określone warunki najbardziej przypadł nam do gustu.

Cała realizacja odbyła się sprawnie i bezproblemowo. Fachowcy nie zgłaszali błędów w projekcie, a jedyną moją uwagą jest to, że w tabeli określającej ilość okien, brakuje jednego, które uwzględnione jest w dokumencie właściwym. Budowa przebiegła stosunkowo szybko, gdyż zaczęliśmy ją 18 kwietnia 2014 r., a już w czerwcu następnego roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Postanowiłem nie brać kredytu i wszystko realizowałem własnymi środkami. Myślę jednak, ze gdyby budżet na to pozwolił, udałoby się skończyć to w jeszcze krótszym czasie.

Budowaliśmy w sposób tradycyjny. Ściany postawiliśmy przy użyciu ceramicznych pustaków, murowanych metodą „pióro-wpust”. Ociepliliśmy je 20 cm warstwą styropianu, a następnie pokryliśmy tynkiem silikatowym. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Uważam, że architekt trafnie oszacował kosztorys i bez problemu można zmieścić się wyliczonej kwocie.

Do projektu domu L-9 Tradycyjna BBD1008 wprowadziliśmy tylko jedną, kosmetyczną modyfikację, która polegała na zmniejszeniu wysokości wejścia na taras. Spowodowane to było tym, iż drzwi tarasowe w standardowych wymiarach były o ok. 35 % tańsze od pierwotnie przewidzianych. Cała reszta pozostała bez zmian, aczkolwiek obecnie naniósłbym jeszcze jedną poprawkę i zrezygnowałbym ze ściany przy klatce schodowej. Otwarte na salon schody dałyby wrażenie większej przestronności wnętrza.

Jesteśmy dość niewielką rodziną, więc metraż naszego domu jest dla nas idealny. Myślę, że na takiej powierzchni wygodnie mieszkałoby się maksymalnie czwórce domowników. Strefa dzienna jest całkiem spora i świetnie nadaje się do zorganizowania niewielkiego przyjęcia. Kiedyś, podczas rodzinnej imprezy zdołaliśmy pomieścić ponad 20 gości, aczkolwiek sądzę iż największy komfort byłby przy max. 12 gościach.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym L-9 Tradycyjna BBD1008. To prosty budynek, więc można zrealizować go w krótkim czasie i przy stosunkowo niedużych kosztach, co jest naprawdę dużym plusem. Cały dom spełna moje oczekiwania. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu L-9 Dom tradycyjny

  – 0 głosów

Projekt domu L-9 Dom tradycyjny należy do kategorii

Projekty podobne do L-9 Dom tradycyjny BBD1008

Projekt domu Lea II (z wiatą) -375

Lea II (z wiatą)

83,12 m²

Projekt domu Eco 2 bez garażu [B] -110

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych