Projekt domu L-43 Dom z bali BBD1063

Cena projektu: 2 300 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
59,2 m²
Min. szer. działki  
17 m
Wysokość budynku
7,38 m
Pow. zabudowy
44,4 m²
Kubatura
377 m³
Kąt nach. dachu
45°
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu L-43 Bale został stworzony na wzór znanego projektu L-43 Szkieletowa. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu L-43 Bale odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Dom doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jego front znajduje się od strony południowej. Projekt L-43 Bale to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Architekt przewidział także na parterze komfortową łazienkę. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. L-43 Bale nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu L-43 Dom z bali - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,9 m²
2 pokój dzienny
18,1 m²
3 kuchnia
6,2 m²
4 łazienka
4,1 m²
5 schody
2 m²
razem
34,3 m²

Rzut kondygnacji projektu L-43 Dom z bali - Rzut poddasza

1 hall
3,2 m² (3,7 m²)
2 pokój
9,4 m² (12,9 m²)
3 pokój
8,5 m² (11,7 m²)
4 pokój
4,5 m² (5,9 m²)
razem
25,6 m² (34,2 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu L-43 Dom z bali
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: żelbetowe, wylewane. Ściany zewnętrzne: z bali drewnianych gr. 16 plus ocieplenie 12 cm. Projekt dopuszcza ściany grubości 12, 20, 24, 30 cm ocieplone od wewnątrz wełną mineralną oraz gr. 62 cm bez ocieplenia. Strop: belkowy, drewniany, otwarty Schody: drewniane. Pokrycie dachu: gont bitumiczny. Nachylenie dachu: 45°. Sposób ogrzewania: piec dwufunkcyjny na gaz ziemny lub płynny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MÓJ-DOM

Opinie mieszkańców domu L-43 Dom z bali

Zdjęcie profilowe Aleksander1063
Aleksander1063
Od początku szukaliśmy projektu domu małego, tak aby jego realizacja nie pochłonęła wielu środków finansowych, a jednocześnie aby metraż był wystarczający dla naszej rodziny. Ponadto, zależało nam na budynku w konstrukcji drewnianej, gdyż zakupiona przez nas działka znajduje się w górskiej miejscowości. Finalnie zdecydowaliśmy się na budowę projektu domu L-43 Bale BBD1063, który pod względem powyższych wymagań w całości nam odpowiadał.

Postawienie domu odbyło się bez żadnych problemów. Fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej, a wprowadzone przez nas zmiany wynikały jedynie z naszych indywidualnych upodobań. Budowę rozpoczęliśmy we wrześniu 2014 r., a w chwili obecnej (wrzesień 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam jeszcze kilka prac wykończeniowych. Wszystkie użyte przez nas materiały były zgodne z zalecaną przez architekta technologią budowy. Głównym budulcem były w naszym przypadku jodłowe bale 16x25 cm, zaś warstwę izolacyjną domu tworzy 10 cm wełny mineralnej. Od wewnątrz zastosowaliśmy imitujące bale, drewniane płazy, a dach przykryliśmy blachodachówką. Myślę, że oszacowana w kosztorysie kwota została poprawnie wyliczona i można się nią sugerować.

Co prawda, w projekcie domu L-43 Bale BBD1063 architekt nie uwzględnił piwnicy, aczkolwiek my postanowiliśmy doprojektować tą kondygnację na etapie adaptacji. Oryginalnie konstrukcja dachu była podparta na krawędziakach, jednak zamiast nich zastosowaliśmy bale wcześniej poddane frezowaniu. Są one cieńsze od pierwotnie przewidzianych murłat, co pozwoliło na użycie większej warstwy izolacyjnej między belkami. Aby budynek z zewnątrz jeszcze lepiej się prezentował i nabrał typowo górskiego charakteru, pomiędzy zewnętrznymi balami zrobiłem 2-3 cm szczeliny, a następnie zatrudniłem doświadczonego górala, który wykonał pomiędzy nimi mszenie wiórami. W kwestii wewnętrznego układu pomieszczeń nie wprowadzałem żadnych zmian. Obecnie myślę jednak, że dobrym pomysłem będzie wykonanie drugiej łazienki kosztem najmniejszej sypialni na poddaszu. Znajduje się on w tym samym pionie co łazienka na dole, więc wykonanie instalacji hydraulicznych nie będzie problemem i uważam, że naprawdę warto to rozważyć.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym L-43 Bale BBD1063. Przewidziane w nim rozmieszczenie pokoi zostało dobrze przemyślane i pod tym kątem nie mam żadnych zastrzeżeń do projektu. Mimo niedużych rozmiarów domu, uwzględniono w nim wszystko co potrzebne: praktyczny przedsionek, salon o odpowiedniej powierzchni wraz z otwartym na niego aneksem kuchennym, ustawną łazienkę, szeroką klatkę schodową, zaś na poddaszu znajdują się sypialnie dla domowników. Pozdrawiam.

Recenzje projektu L-43 Dom z bali

  – 0 głosów

Projekt domu L-43 Dom z bali należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu L-43 Dom z bali

Projekt domu L-43 Dom szkieletowy

Projekty podobne do L-43 Dom z bali BBD1063

Projekt domu L-12 Dom z bali

L-12 Dom z bali

64,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych