Projekt domu Kuba z garażem 1-st. [A] WRF1104

Cena projektu: 2 350 zł 2 290 zł Oszczędzasz 60 złOferta ważna do 31 maja 2018 r.

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
106,5 m²
Min. szer. działki
21 m
Wysokość budynku
8,2 m
Pow. zabudowy
131 m²
Kubatura
504 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
217 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Kuba z garażem 1-st. [A] jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który świetniesię prezentuje. Projekt Kuba z garażem 1-st. [A] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Kuchnia zamknięta na salon jest rozwiązaniem przede wszystkim funkcjonalnym. Zamknięta strefa ogranicza przedostawanie się hałasu do innych części domu. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Kuba z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 kotłownia
6,5 m²
3 hall
5,2 m²
4 łazienka
3,9 m²
5 pokój
10,5 m²
6 schody
3,8 m²
7 pokój dzienny
28,8 m²
8 kuchnia
11,2 m²
9 spiżarnia
1 m²
10 garaż jednostan.
19 m²
razem
94,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Kuba z garażem 1-st. [A] - Rzut poddasza

11 hall
4,1 m²
12 łazienka
5,1 m² (14,5 m²)
13 pokój
9,7 m² (21,3 m²)
14 pokój
9,8 m² (21,4 m²)
15 pokój
8,7 m² (20,6 m²)
razem
37,4 m² (81,9 m²)
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kuba z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kuba z garażem 1-st. [A]
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
36 243 zł

stan surowy otwarty
96 117 zł

stan surowy zamknięty
21 379 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 207 785 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: ytong. Ściany wewnętrzne: ytong, cegł.dziurawka,g-k. Rodzaj stropu: teriva i. Elewacje: tynk strukturalny, okładzina kamienna/klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Kuba z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe Darek959
Darek959
Przy wyborze odpowiedniego projektu największą uwagę zwracałem na przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń. Szczególną uwagę skupiłem na rozkładzie parteru. Zależało mi, aby na tym poziomie oprócz salonu znajdował się jeszcze jeden pokój pełniący rolę gabinetu. Spośród propozycji uwzględniających takie rozwiązanie, finalnie zdecydowałem się na realizację projektu domu Kuba z garażem 1-st. [A] WRF1104.

Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Dokumentacja techniczna była jak najbardziej poprawnie sporządzona, a współpracujący ze mną fachowcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie budowy. Wszystkie prace związane z postawieniem nowego domu udało się wykonać w korzystnym czasie. Rozpocząłem je w połowie 2015 r., a do nowego domu wprowadziłem się już w kwietniu 2016 r. Co prawda, w tamtym okresie nie wszystko było jeszcze ostatecznie wykończone, aczkolwiek nie przeszkadzało to w wygodnym mieszkaniu, a resztę mogłem zrobić w międzyczasie.

Ściany zostały wymurowane przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm. Strop tworzy konstrukcja z prefabrykowanych bloczków w systemie Teriva, zaś dach pokryłem blachodachówką. Część materiałów budowlanych zakupiłem kilka lat wcześniej przed rozpoczęciem właściwej realizacji, więc trudno mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty inwestycji. Wydaje mi się jednak, że przyszli Inwestorzy projektu domu Kuba z garażem 1-st. [A] WRF1104 śmiało mogą sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta - moim zdaniem jest ona naprawdę realna.

Wnętrze projektu domu Kuba z garażem 1-st. [A] WRF1104 jest funkcjonalne i od początku bardzo mi się podobało. Jedynie małe zmiany w zupełności wystarczyły, aby dopasować go do wszystkich moich oczekiwań. Zrezygnowałem ze ścianek działowych tworzących wiatrołap, łącząc go w ten sposób z hallem. Dzięki temu obecnie na parterze mam w całości otwartą i wyjątkowo sporą przestrzeń, co w połączeniu z otwartą kuchnią i dużym salonem daje naprawdę świetny efekt. Trzy sypialnie na poddaszu nie były mi potrzebne, dlatego też dwie z nich połączyłem w jeden niesamowicie przestronny pokój.

Innych zmian wprowadzałem, aczkolwiek przyszłym Inwestorom projektu Kuba z garażem 1-st. [A] WRF1104 poleciłbym rozważenie lekkiej modyfikacji więźby dachowej. W przypadku oryginalnej, podtrzymujące ją drewniane, wolnostojące słupy znajdują się bezpośrednio w pokojach. Warto wziąć to pod uwagę już na etapie adaptacji, aby w razie potrzeby móc zlecić przeprojektowanie tej konstrukcji.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Kuba z garażem 1-st. [A] WRF1104. Obecnie ewentualnie rozważyłbym budowę domu z prostszym dachem dwuspadowym, aczkolwiek nowy dom w całości spełnia moje oczekiwania. Wnętrze jest funkcjonalne i dostrzegam w nim same plusy. Pokój na dole służący jako gabinet to doskonałe rozwiązania, a uwzględnione w nim okna usytuowane pod kątem 90° świetnie wyglądają zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz - tym bardziej, iż mam z nich piękny widok na las. Sypialnie na poddaszu są bardzo przestronne, a wymiary łazienki w pełni mnie satysfakcjonują. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kuba z garażem 1-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Kuba z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kuba z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Kuba z garażem 2-st. [A1] -60

Projekt domu Kuba bez garażu [B] -60

Projekty podobne do Kuba z garażem 1-st. [A] WRF1104

Projekt domu Tereska II z garażem 1-st. [A] -60

Projekt domu Tereska z garażem 1-st. [A] -60