Projekt domu Księżyc WRP1039

Cena projektu: 2 793 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,5 m²
Min. szer. działki
17,58 m
Wysokość budynku
8,8 m
Pow. zabudowy
134,6 m²
Kubatura
484,3 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
228 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt Księżyc to dom z użytkowym poddaszem, przeznaczony dla 4-6 osób. Ze względu na garaż wysunięty do przodu, posiada podłużny kształt, więc najlepiej usytuować go na węższej, ale długiej działce. Dwuspadowy dach czyni jego wygląd tradycyjnym, jednak klasy dodają mu takie elementy jak boniowanie na narożnikach czy przylegające do tarasu kwietniki. Otwarta strefa dzienna, za sprawą małej ścianki z kominkiem, zyskuje dwie odrębne przestrzenie: pokój dzienny oraz umieszczoną we wnęce, jadalnię z kuchnią. Salon stanowi osobne, przestronne wnętrze, wychodzące na dopełniający bryłę domu, taras. W hallu, łączącym się z jadalnią, zaplanowano wnęki przystosowane do zabudowania, dzięki czemu mieszkańcy zyskają więcej miejsca na swoje rzeczy. Dodatkowo na parterze przewidziano łazienkę i gabinet, który sprawdzi się równie dobrze jako pokój gościnny. Poddasze, stanowiące przestrzeń kameralną mieszkańców domu, podzieloną na trzy duże sypialnie oraz łazienkę. Wnętrza wyposażono w okna dachowe, doświetlające pokoje oraz klatkę schodową, mogące również urozmaicać aranżacje pomieszczeń Dom Księżyc posiada także część gospodarczą, połączoną z mieszkalną wiatrołapem, składającą się z pomieszczenia gospodarczego oraz położonego poniżej poziomu parteru garażu. Projekt zachwyca eleganckim wyglądem zewnętrznym, pełnym stylowych elementów, niemniej jednak jego dużym atutem jest komfortowe wnętrze, zapewniające mnóstwo miejsca dla cztero- lub sześcioosobowej rodziny, oferując obszerne pokoje, dwie łazienki oraz świetnie rozplanowaną strefę dzienną.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Księżyc - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,9 m²
2 hall
11,6 m²
3 kuchnia + jadalnia
15,6 m²
4 pokój dzienny
24,2 m²
5 pokój
10,4 m²
6 łazienka
2,8 m²
7 pom. gospodarcze
5,1 m²
8 garaż jednostan.
20,6 m²
razem
94,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Księżyc - Rzut poddasza

1 hall
4,3 m²
2 pokój
18,4 m²
3 łazienka
9,8 m²
4 pokój
13,1 m²
5 pokój
14,3 m²
razem
59,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Księżyc na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Księżyc
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

198 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Księżyc

Zdjęcie profilowe Magdalena1983
Magdalena1983
Mamy długą i niezbyt szeroką działkę, a budynek przedstawiony na projekcie domu Księżyc WRP1039 świetnie do niej pasował. Poza tym, w danym projekcie bardzo podobała mi się bryła domu zaproponowana przez projektanta. Realizacja inwestycji przebiegła bardzo szybko i już od trzech lat mieszkamy w naszym nowym domu. W projekcie także nie wychwyciliśmy żadnych błędów, jednak daliśmy lepsze ocieplenie niż on to przewidywał. I tak, przy piecu na miał/drewno/ekogroszek koszty eksploatacyjne są bardzo ekonomiczne. Bardzo dobrze w projekcie domu Księżyc WRP1039 oceniam układ pomieszczeń. Jednak za drugim razem starałabym się znaleźć inne miejsce na kominek w salonie, ponieważ w obecnym miejscu sprawia, że jadalnia staje się mało ustawna. W domu mieszkają na stałe cztery osoby - dwójka dorosłych i dwójka dzieci; ilość pomieszczeń w domu i metraż są chyba optymalne dla tego typu rodzin. A przecież dodatkowo zostaje nam pokój na dole, gdzie dosyć często przyjmujemy gości, którzy chętnie nas odwiedzają. Poza tym, dom jest całkiem jasny w środku. Odpowiednie ustawienie na działce i układ okien powodują, że całymi dniami cieszymy się jasnymi przestrzeniami. Głównymi zmianami w projekcie domu było wydłużenie garażu o jakieś dwa metry oraz dostawienie drzwi zewnętrznych w kotłowni. Zmieniły się u nas schody - teraz mamy zabiegowe; udało się także pod nimi stworzyć dodatkowy schowek/spiżarnię. Jestem bardzo zadowolona z wyboru domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Księżyc WRP1039. Drugi raz pewnie też bym go wybrała, jednak dokonała jeszcze kilku zmian. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe irenajacek
irenajacek
Projekt domu Księżyc WRP1039 w pełni odpowiadał moim wymaganiom. Poza tym, szukaliśmy domu nie za dużego, który będzie pasował do naszej działki - musiał być wąski i długi. Moim zdaniem, Księżyc WRP1039 robi także dobre wrażenie swoim wyglądem zewnętrznym Mieszkamy w domu już ponad pół roku i układ oraz rozmiary pomieszczeń świetnie pasują do naszej trzyosobowej rodziny. Czasem myślę, że salon mógłby być trochę większy, ale ścianka z kominkiem jest świetnym rozwiązaniem i nie powinno jej się ruszać. Przede wszystkim odgranicza kuchnię od salonu i zasłania salon od wejścia. Poza tym, stanowi świetny element aranżacyjny. Całość wnętrza jest również pięknie doświetlona. W salonie powstało dodatkowe okno na wschodniej ścianie i dodatkowo wpuszcza do środka światło. Teraz stwierdzam, że okno wcale nie było konieczne, bo nawet bez niego światła byłoby wystarczająco, a teraz salon stał się troszkę mało ustawny. Dodatkowy pokój na dole to nasza pracownia malarska, w której od czasu do czasu spędzamy czas oddając się naszym pasjom. Najbardziej chyba jednak podoba mi się nasz taras. Jego kształt świetnie pasuje do bryły domu, a odpowiednie wykończenie pozwala się cieszyć jego widokiem przez długi czas. My zdecydowaliśmy się obłożyć go piaskowcem, a obok zbudować murek wolnostojący, który pełnić będzie funkcję wyłącznie estetyczną. Co do ogrzewania, jeszcze w tym sezonie grzewczym był to propan-butan, a już od tego roku będziemy mieć możliwość przyłączenia gazu ziemnego. Mam nadzieję, że koszty eksploatacji spadną o jakieś 30%. Jeśli chodzi o termoizolację, to na poddaszu termperatura zmienia się razem z temperaturą na zewnątrz, a na dole stale utrzymuje się 24 stopnie - nawet w bardzo gorące dni, z czego się cieszymy. Projekt domu parterowego z garażem i poddaszem użytkowym Księżyc WRP1039 to był dobry wybór. Innym nie polecam usuwania tarasu, jak to niektórzy robią. Taras jest pięknym dopełnieniem budynku. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe karistof
karistof
Idealny projekt domu musiał spełniać kilka warunków dotyczących wielkości domu oraz rozmieszczenia pomieszczeń wewnątrz. Projekt domu Księżyc WRP1039 okazał się odpowiedni. Żadnych zmian nie wprowadzaliśmy. Budowa szła w miarę sprawnie, nie obyło się oczywiście bez małych kłopotów z fachowcami. Ale były niewielkie i poradziłem sobie z nimi bez problemu. Z projektem domu Księżyc WRP1039 nie było żadnego kłopotu- był czytelny i przejrzysty. Zdecydowaliśmy się na piec na ekogroszek, jego funkcjonowanie jest bardzo efektowne. Jedyny minus, który jest w tym domu, to za mała kotłowania, ponieważ przy piecu na ekogroszek potrzebne jest miejsce na składowanie worków. A tutaj tego miejsca brakuje. Ale to jest wada większości projektów, gdyż prawie wszystkie są projektowane pod ogrzewanie gazowe, a często nie ma takiej możliwości. Wybierając projekt zależało nam na dużych pokojach, nie chodziło o ilość, lecz o przestrzeń. Jesteśmy czteroosobową rodziną, więc każdy ma swój pokój i odpowiednią ilość miejsca. Przy takiej ilości osób dom się sprawuje idealnie. Niestety w domu nie zawsze jest jasno, to ze względu na ułożenie domu względem stron świata, ale nie było innej możliwości, aby temu zapobiec. Najbardziej jestem zadowolony z łazienki na górze, zatrudniliśmy panie projektantki, które w pełni wykorzystały jej potencjał. Teraz to pomieszczenie zachwyca wielkością i wyglądem. To, co bym zmienił z perspektywy czasu, to podniósłbym ściankę kolankową o dwa pustaki. Teraz na strychu mam 150 cm wysokości i jest tam jedynie składzik. A gdybym podniósł, to niewielkim kosztem miałbym dodatkowe 60m2, ale już teraz nic z tym nie zrobię. Salon z jadalnią jest bardzo duży, więc mamy miejsce i przestrzeń aby przyjąć gości. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Księżyc WRP1039. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Księżyc

  – 0 głosów

Projekt domu Księżyc należy do kategorii

Projekty podobne do Księżyc WRP1039

Projekt domu Dana 2 -320

Dana 2

137,99 m²

Projekt domu Dana -320

Dana

138,14 m²

Projekt domu Lungo -300

Lungo

128,39 m²

Projekt domu Ines PS

Ines PS

137,83 m²

Projekt domu Slim -200 iDesigner

Slim

135,57 m²

Projekt domu Patryk III G1 energo

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych