Projekt domu Krab-2 - murowana – ceramika KRD1781

Cena projektu: 3 000 zł 2 750 zł Oszczędzasz 250 złOferta ważna do 31 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
112,6 m²
Min. szer. działki
22 m
Wysokość budynku
9 m
Pow. zabudowy
125,4 m²
Kubatura
703,1 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
217 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Krab-2 - murowana – ceramika został stworzony na wzór znanego projektu Krab - murowana – ceramika. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Krab-2 - murowana – ceramika jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Krab-2 - murowana – ceramika to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Krab-2 - murowana – ceramika - Rzut parteru

1 pokój dzienny
25,4 m²
2 pokój
11,9 m²
3 kuchnia
9,5 m²
4 hall
7,7 m²
5 spiżarnia
3 m²
6 łazienka
2,9 m²
7 korytarz
2,8 m² (4,1 m²)
8 wiatrołap
2,5 m²
9 garaż jednostan.
21,7 m²
10 kotłownia
5,8 m²
11 schody
4,2 m²
razem
97,4 m² (98,7 m²)

Rzut kondygnacji projektu Krab-2 - murowana – ceramika - Rzut poddasza

1 pokój
14,1 m² (17,3 m²)
2 pokój
11,7 m² (14,3 m²)
3 pokój
8,2 m² (10,1 m²)
4 łazienka
6,9 m² (8,2 m²)
5 korytarz
3,8 m²
6 garderoba
2,1 m² (4,2 m²)
7 schody
3 m²
razem
49,8 m² (60,9 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Krab-2 - murowana – ceramika na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Krab-2 - murowana – ceramika
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

187 494 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia i konstrukcja: murowana – ceramika. Ściany zewnętrzne: cegła kratówka + styropian lub wełna mineralna. Ściany wewnętrzne: cegła kratówka. Strop: żelbetowy. Konstrukcja dachu: drewniana, jętkowa. Rodzaj schodów: żelbetowe. Typ ogrzewania: kocioł na gaz. Aneks na paliwo stałe: dostępny (zapytaj o cenę). Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Elewacja: tynk cienkowarstwowy, okładzina cokołu płytki klinkierowe lub kamienne.

Rekomendowani producenci

Autor: Archeton

Opinie mieszkańców domu Krab-2 - murowana – ceramika

Zdjęcie profilowe pysiaki
pysiaki

Zdecydowaliśmy się na projekt Krab-2 - murowana - ceramika KRD1781, ponieważ jako jeden z nielicznych mieścił się na naszej wąskiej działce, a dodatkowo jego wewnętrzny układ bardzo mi się spodobał. Od początku zależało mi na zamkniętej kuchni oraz dwóch pokojach na parterze i właśnie takie rozwiązania były w nim uwzględnione.

Do postawienia naszego domu nie zatrudnialiśmy firmy, a wszystko zrobił nam mój tato, który ze wszystkim świetnie sobie poradził. Nie miał żadnych trudności z odczytaniem projektu i nie dostrzegł w nim błędów, aczkolwiek zwrócił uwagę, iż według niego dach i kominy są nieco za wysokie. Przyzwyczailiśmy się jednak do tych elementów i nie stanowi to dla nas problemu.

Budynek powstał przy użyciu bloczków Suporex, a dach pokryliśmy blachodachówką. Przy zakupie materiałów zwracaliśmy uwagę na ich ceny, szukaliśmy różnych promocji i obniżek, a pustaki i cement nabywaliśmy od lokalnych producentów. Dzięki tym rozwiązaniom oraz budowie systemem gospodarczym udało nam się sporo zaoszczędzić i ostateczne koszta były stosunkowo niskie. Cena inwestycji łącznie z wykończeniem całego parteru wyniosła nas ok. 150 tys. zł.

Projekt Krab-2 - murowana - ceramika KRD1781 przewidywał garaż z boku budynku, jednak ze względu na niewielkie rozmiary naszej działki musieliśmy z niego zrezygnować. Pozostałe zmiany były już uwarunkowane naszymi upodobaniami. Zlikwidowaliśmy wejście z pokoju do kuchni, a dodatkowo zrobiliśmy małe, trójkątne okienko na strychu. Ze względu na brak garażu, postanowiliśmy wstawić okno również w łazience na parterze. Póki co, nie użytkujemy poddasza, więc aby ciepło nie uciekało na tą kondygnację, górę oddzieliliśmy drzwiami przy klatce schodowej.

Na chwilę obecną nieco żałuję, iż nie posłuchaliśmy rady mojego taty i nie zrobiliśmy w kotłowni bezpośredniego wyjścia na zewnątrz. Mamy w niej piec na paliwo stałe i opał musimy wnosić przechodząc przez wiatrołap. Uważam, że przy ogrzewaniu węglem czy drewnem warto to rozważyć. Błędem było również zrobienie w wiatrołapie tzw. „podłogówki”. Taki system długo się nagrzewa, a gdy otwiera się drzwi frontowe, ciepło po prostu ucieka.

Co prawda, kotłownia mogłaby być nieco większa, aczkolwiek bez problemu mieści się w niej piec na paliwo stałe, bojler oraz trochę drewna. Wystarczy po prostu dobrze przemyśleć jej zagospodarowanie. Nie starczyło w niej jednak miejsca na przechowywanie np. słoików, ale poradziliśmy sobie z tym robiąc schowek pod klatką schodową.

W naszym nowym domu mieszkamy w trójkę, więc póki co nie mamy potrzeby adaptować poddasza. Myślę jednak, że po jego zaaranżowaniu, na takiej powierzchni bez problemu mogłaby zamieszkać nawet 6-osobowa rodzina.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Krab-2 - murowana - ceramika KRD1781, a cały nasz dom bardzo mi się podoba. Cieszy mnie duży taras, a zamknięta kuchnia to naprawdę dobre rozwiązanie, szczególnie gdy przyjmuje się gości. Budynek z zewnątrz wydaje się mały, ale po wejściu do środka to wrażenie znika. Przestrzeni mamy wystarczająco, a dom jest bardzo funkcjonalny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Krab-2 - murowana – ceramika

  – 0 głosów

Projekt domu Krab-2 - murowana – ceramika należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Krab-2 - murowana – ceramika

Projekt domu Krab-3 - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Krab z piwnicą - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Krab - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Krab Neo - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Krab Alfa - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Krab - murowana – ceramika -250

Projekty podobne do Krab-2 - murowana – ceramika KRD1781

Projekt domu BW-36 wariant 10

BW-36 wariant 10

106,6 m²

Projekt domu Dom przy Wiosennej 17

Projekt domu BW-03 wariant 3

BW-03 wariant 3

108,8 m²

Projekt domu Przytulny 2A

Przytulny 2A

113,3 m²

Projekt domu Dom Dla Ciebie 5 z garażem 1-st. [A2]

Projekt domu Melonik -208

Melonik

116,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych