Projekt domu Kleopatra II WRP1396

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
138,6 m²
Min. szer. działki
25,67 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
146 m²
Kubatura
605,6 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
255,7 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Kleopatra II został stworzony na wzór znanego projektu Kleopatra. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Kleopatra II jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Kleopatra II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Dla osób ceniących sobie dobrą organizację, istotnym pomieszczeniem jest przewidziana w projekcie garderoba. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Kleopatra II nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kleopatra II - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,2 m²
2 hall
11 m²
3 spiżarnia
2 m²
4 kuchnia
9,2 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
25 m²
6 pokój
14,1 m²
7 garderoba
4 m²
8 łazienka
3,2 m²
9 pom. gospodarcze
6,9 m²
10 garaż dwustan.
34,6 m²
razem
113,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Kleopatra II - Rzut poddasza

1 hall
8,8 m²
2 pokój
11,4 m²
3 pokój
11,1 m²
4 pokój
15,2 m²
5 garderoba
6,7 m²
6 łazienka
6,8 m²
7 strych
15,3 m²
razem
75,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kleopatra II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kleopatra II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

189 385 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

229 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
48 135 zł

stan surowy otwarty
117 502 zł

stan surowy zamknięty
23 748 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu - dachówka karpiówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Kleopatra II

Nasza działka znajduje się w strefie kanału augustowskiego, a na tym terenie obowiązują zalecenia konserwatorskie dotyczące wymagań jakie musi spełniać realizowany budynek. Z projektów, które spełniały określone warunki wybraliśmy Kleopatra II WRP1396. Zewnętrzny wygląd domu bardzo przypadł nam do gustu, a uwzględniony w nim układ pomieszczeń wydał się naprawdę funkcjonalny.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na jakiekolwiek problemy i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej projektu, a cała realizacja łącznie z wszelkimi wykończeniami trwała zaledwie rok. Myślę, że architekt nie pomylił się w obliczeniach kosztorysowych dotyczących stanu surowego zamkniętego i śmiało można sugerować się oszacowaną przez niego kwotą.

Ściany naszego domu zostały wymurowane z tradycyjnych bloczków Suporex, a następnie ociepliliśmy je styropianem. Budynek bardzo dobrze utrzymuje ciepło, jednak w kwestii ogrzewania duże znaczenie ma również odpowiedni dobór pieca. Uważam, że nie powinno się na nim oszczędzać. Lepiej wybrać droższy i lepszy, ponieważ potem widać duże oszczędności w kwestii zużycia gazu. Mieszkamy we dwójkę i na cały rok starcza nam butla o pojemności 2200 l. Z gazu korzystamy do ogrzania pomieszczeń i wody użytkowej, a także do gotowania. Myślę więc, że większej rodzinie wystarczyłaby butla o poj. 2500 l.

Projekt Kleopatra II WRP1396 zrealizowaliśmy w całości zgodnie z oryginałem. Został on dobrze przemyślany i nie mieliśmy potrzeby aby cokolwiek w nim modyfikować. Na chwilę obecną również nie widzę w naszym domu nic, co należałoby poprawić zarówno w układzie pomieszczeń, jak i wyglądzie zewnętrznym bryły.

Jesteśmy 2-osobową rodziną, więc taka powierzchnia jest dla nas nieco za duża, ale przy odpowiednim zaplanowaniu pomieszczeń wszystkie można praktycznie wykorzystać. Myślę, że ten metraż będzie w pełni komfortowy nawet dla piątki domowników, tym bardziej iż nad garażem powstał jeszcze jeden, duży pokój.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kleopatra II WRP1396 i dla mnie ma on same zalety. Dobrym rozwiązaniem jest uwzględnienie dwustanowiskowego garażu w bryle domu. Kominek oraz jego lokalizacja nadaje wnętrzu niesamowitego uroku. Połączony z kuchnią salon również jest ogromną zaletą, a część dzienna jest naprawdę przestronna. Pokoje na poddaszu są ustawne i mają odpowiednie rozmiary. Także z zewnątrz budynek świetnie się prezentuje. Taras został doskonale przemyślany: ma atrakcyjny wygląd, a spędzanie czasu w takim otoczeniu jest naprawdę przyjemne. Ciekawym elementem, jest również zewnętrzny kominek, który sprawia iż bryła wygląda oryginalnie. Kleopatrę II śmiało mogę polecić innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kleopatra II

  – 0 głosów

Projekt domu Kleopatra II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kleopatra II

Projekt domu Kleopatra III

Kleopatra III

138,9 m²

Projekt domu Kleopatra

Kleopatra

138,8 m²

Projekty podobne do Kleopatra II WRP1396

Projekt domu Dom Dla Ciebie 1 z garażem 2-st. [A1] -110

Projekt domu Tamarillo 6 s2 -300

Tamarillo 6 s2

125 m²

Projekt domu BW-48 wariant 3 -100

BW-48 wariant 3

139,9 m²

Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 17 -300

Projekt domu Domidea 64 2G w3

Domidea 64 2G w3

132,52 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 11 -300

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych