Projekt domu Karina I WRP1359

Cena projektu: 2 625 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
109,4 m²
Min. szer. działki
21,42 m
Wysokość budynku
7,1 m
Pow. zabudowy
141,8 m²
Kubatura
316,2 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
216,1 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Karina I jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Karina I to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Autor projektu przewidział w nim zarówno łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Karina I - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,8 m²
2 hall
11,3 m²
3 spiżarnia
2,9 m²
4 kuchnia
12,4 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
28 m²
6 wc
1,7 m²
7 pokój
14,1 m²
8 pokój
12,6 m²
9 łazienka
6,7 m²
10 pokój
10,9 m²
11 pom. gospodarcze
5 m²
razem
109,4 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Karina I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Karina I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

176 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych ocieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Karina I

Zdecydowałam się na projekt domu parterowego Karina I WRP1359, ponieważ bardzo cenię sobie prostotę. Dom posiada nieskomplikowaną konstrukcję oraz dwuspadowy dach, więc odpowiadał moim preferencjom. Poza tym, nasza działka znajduje się na wsi, więc budynek z wyszukanymi ozdobnikami nie wkomponowałby się dobrze w okoliczny wygląd. Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym, a w związku z tym różne etapy inwestycji wykonywały poszczególne ekipy. Niektóre z nich ze wszystkim świetnie dawały sobie radę, z innymi mieliśmy drobne trudności, ale na szczęście finalnie udało się wszystko zrealizować bez większych problemów. Mam pewne doświadczenie nabyte w pracy w biurze projektowym, więc gdy zakupiłam projekt mojego przyszłego domu, postanowiłam usiąść do dokumentacji i pomyśleć nad wprowadzeniem swoich własnych pomysłów. Wszystkie rozwiązania, dopasowujące projekt Karina I WRP1359 do moich oczekiwań zostały zaakceptowane przez uprawnionych do tego fachowców i naniesione przez architekta adaptującego. Była to na przykład zmiana wyglądu tarasu z tyłu domu oraz od strony frontowej. Nie podnosiłam ścianki kolankowej, a mimo to powierzchnia poddasza wyszła naprawdę spora. Postanowiłam więc wykorzystać ją na użytkową, aczkolwiek natrafiłam przy tym na jedną niedogodność. Mianowicie oryginalny wyłaz z wysuwanymi schodami jest bardzo mały i wchodzenie na górę nie byłoby wygodne. Z tego względu powiększyłam nieco korytarz w tym miejscu, przyłączając do niego powierzchnię wnęki na szafę w sypialni. Dzięki temu powstało miejsce na postawienie schodów. W dalszym ciągu jednak nie jest go zbyt wiele, dlatego musieliśmy zdecydować się na kręcone, które jak wiadomo nie są do końca praktyczne. Jeśli ktoś również chciałby zaadaptować poddasze na użytkowe, warto zastanowić się nad wygospodarowaniem większej przestrzeni na klatkę schodową. Dodatkowo z racji chęci wykorzystania góry, wstawiłam kilka okien dachowych oraz tradycyjne okna na ścianach szczytowych. Kotłownia przewidziana w projekcie Karina I WRP1359 świetnie sprawdzi się przy ogrzewaniu gazowym. Nie mieliśmy jednak możliwości podłączenia się do takiej instalacji, więc zdecydowaliśmy się na piec na paliwo stałe. Muszę, przyznać iż metraż pomieszczenia gospodarczego jest w tym przypadku nieco za mały, dlatego myślę że dobrym pomysłem byłoby doprojektowanie garażu Sądzę, że warto również rozważyć ilość okien w sypialniach. Dwa przeszklenia w pokojach sprawiają, iż są one bardzo dobrze oświetlone, ale jednocześnie mniej ustawne. Jest to więc kwestia tego, na czym zależy nam najbardziej. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Karina I

  – 0 głosów

Projekt domu Karina I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Karina I

Projekt domu Karina III

Karina III

109,4 m²

Projekt domu Karina IV

Karina IV

109,4 m²

Projekt domu Karina II

Karina II

109,4 m²

Projekty podobne do Karina I WRP1359

Projekt domu Dom przy Bukowej 5 -400 iDesigner

Dom przy Bukowej 5

106,39 m²

Projekt domu Tracja 5 -200

Tracja 5

109,85 m²

Projekt domu Atlant 3 PS

Atlant 3 PS

106,06 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 29 -700

Dom przy Bukowej 29

120,02 m²

Projekt domu Adomierz 1m

Adomierz 1m

100,84 m²

Projekt domu Lena 3 PS

Lena 3 PS

112,56 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych