Projekt domu Karen WOK1007

Cena projektu: 2 550 zł 2 250 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 15 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
151,6 m²
Min. szer. działki
19,34 m
Wysokość budynku
9,04 m
Pow. zabudowy
139,45 m²
Kubatura
542 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
228,55 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Karen zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem namiotowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Karen to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Zamknięta kuchnia to idealne rozwiązanie dla amatorów gotowania. Dzięki zamkniętej przestrzeni, powstające zapachy nie przedostają się do innych pomieszczeń. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Karen - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,38 m²
2 hall
10,61 m²
3 kuchnia
11,17 m²
4 spiżarnia
1,36 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
35,82 m²
6 pokój
18,06 m²
7 łazienka
3,01 m²
8 pom. gospodarcze
4,39 m²
9 garaż jednostan.
17,33 m²
razem
107,13 m²

Rzut kondygnacji projektu Karen - Rzut poddasza

1 korytarz
4,53 m²
2 pokój
16,96 m²
3 pokój
15,82 m²
4 pokój
15,07 m²
5 łazienka
8,93 m²
6 pom. gospodarcze
0,52 m²
razem
61,83 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Karen na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Karen
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
52 164 zł

stan surowy otwarty
178 572 zł

stan surowy zamknięty
36 846 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

267 582 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Karen

Zdjęcie profilowe Gosiaq
Gosiaq

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Karen WOK1007, ponieważ pasował nam na działkę oraz odpowiadał nam jego wygląd zewnętrzny. Zależało nam również na poddaszu użytkowym i podziale na strefy dzienną i nocną. Ten dom spełniał te warunki.

Budowa przebiegła raczej bez żadnych kłopotów i komplikacji. Projekt domu Karen WOK1007 był czytelny, co bardzo nas cieszyło. Dom to bardzo duża inwestycja i koszty przerosły nasze oczekiwania i założenia. Ale oczywiście było warto.

Jedyna zmiana, jakiej dokonaliśmy, to przesunięcie ściany w kotłowni, aby ją powiększyć. Potrzebowaliśmy tej zmiany. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie węglowe (ekogroszek), jak wiadomo, wtedy potrzebujemy więcej miejsca na składowanie opału. Mieszkamy stosunkowo krótko, dlatego też nie możemy jeszcze nic powiedzieć na temat kosztów, jakie ponosimy przy ogrzewaniu.

Salon jest na południowym - wschodzie, natomiast kuchnia jest na północnym - zachodzie. Jedyne zastrzeżenia, to okna w pokojach na poddaszu. Pokoje są dosyć duże, a okna są umieszczone krawędziowo i jest w nich dosyć ciemno. Jedyny sposób, aby to zmienić, to dodanie okien dachowych. Jednak myślę, że wtedy w pokojach byłoby chłodniej i trzeba się zastanowić, na czym bardziej nam zależy.

Moja rodzina liczy cztery osoby, więc zależało nam na trzech sypialniach. Połączenie kuchni z salonem daje nam przestrzeń, w której dobrze się czujemy. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny i jestem nim wręcz zachwycona. Najbardziej mi się podoba podział na strefy dzienną i nocną. Jest to bardzo wygodne i co rano odczuwamy tego zalety. Garaż w domu to także duża zaleta, jednak na chwilę obecną pełni rolę pomieszczenia gospodarczego, które w tym miejscu również sprawdza się znakomicie. Oczywiście docelowo będzie tam garaż. Nasz największych sukces to łazienka na poddaszu, która jest cudowna. Jestem nią zachwycona ze względu na jej rozmiar. Jest dosyć duża oraz urządzona tak, jak sobie wymarzyłam.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru domu parterowego z poddaszem użytkowym Karem WOK1007, dla mojej rodziny jest idealny. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe wmikrut
wmikrut
Od początku zależało mi na budynku z poddaszem użytkowym cechującym się prostą, kwadratową bryłą i jednocześnie ciekawą, kopertową konstrukcją dachu. Przeglądnęliśmy sporo propozycji spełniających powyższe kryteria, a spośród nich do gustu najbardziej przypadł nam projekt Karen WOK1007, który spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń od razu wydał nam się funkcjonalny, tym bardziej iż architekt przewidział w tej kwestii interesujące nas rozwiązania - duży salon oraz dodatkowy pokój na parterze.

Zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym, więc większość prac związanych z realizacją nowego domu wykonałem samodzielnie. Nie stanowiło to dla mnie problemu, a całą inwestycję udało nam się zakończyć bez większych komplikacji. Do technicznej strony projektu nie mam żadnych zastrzeżeń - dokumentacja była dobrze skonstruowana i nie zawierała błędów. Co prawda, wprowadziłem do niego kilka zmian, jednak wynikały one jedynie z naszych indywidualnych zapotrzebowań. Od zakupu projektu do rozpoczęcia pierwszych prac minął rok, gdyż załatwienie niezbędnych formalności nieco się przeciągnęło. Na szczęście pozostałe etapy przebiegły już zgodnie z planem i już po 2 latach od wylania fundamentów mogliśmy wprowadzić się do nowego domu.

Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej przez architekta technologi, a nabyte przez nas materiały odznaczają się wysoką jakością. Ściany wymurowaliśmy z bloczków Ytong, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką marki Braas. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne, trzyszybowe okna z roletami. Muszę przyznać, że mimo budowy systemem gospodarczym koszty naszej inwestycji były dużo wyższe od podanych na stronie - zakup samych materiałów wiązał się z wydatkiem co najmniej 250 tys. zł. Być może, jeśli ktoś zdecyduje się na tańsze produkty, cenę realizacji uda się zbliżyć do oszacowanej, aczkolwiek uważam że lepiej jednak zainwestować w materiały lepszej klasy.

Projekt Karen WOK1007 uwzględniał dwie jaskółki w konstrukcji dachu, jednak ja postanowiłem nie wykonywać tej od tylnej strony budynku. Z kolei w lukarnie znajdującej się od frontu zrezygnowałem z balkonu. Zamiast niego zrobiłem praktyczne zadaszenie wejścia, które chroni główne drzwi przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Świetnym pomysłem było także zmniejszenie nieco dwóch pokoi na poddaszu na rzecz wygospodarowania na tej kondygnacji garderoby, której pierwotnie nam brakowało. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do wiatrołapu - tym sposobem powstała w nim praktyczna wnęka na szafę. To rozwiązanie spowodowało również, iż kuchnia stała się bardziej ustawna, gdyż zyskaliśmy w niej więcej miejsca na wstawienie szafek. Brak spiżarki w oryginalnej lokalizacji nie jest dla nas problemem, ponieważ do przechowywania rzeczy służy nam gospodarczy schowek stworzony pod schodami po zmianie ich konstrukcji z drewnianej na betonową.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu Karen WOK1007. Co prawda, w nowym domu mieszkamy od niedawna, jednak na chwilę obecną dostrzegamy w nim same plusy. Jego wnętrze jest funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu, a komunikacja pomiędzy pomieszczeniami nie stanowi żadnych trudności. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Karen

  – 0 głosów

Projekt domu Karen należy do kategorii

Projekty podobne do Karen WOK1007

Projekt domu Opałek X -320

Opałek X

143,27 m²

Projekt domu Magnolia -300

Magnolia

154,53 m²

Projekt domu Nowa II z garażem 1-st. [A1] -300

Projekt domu Nowa z garażem 1-st. [A1] -300

Projekt domu APS 164 New

APS 164 New

148,2 m²

Projekt domu Libra

Libra

137,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych