Projekt domu Kamelia WOK1006

Cena projektu: 2 790 zł 2 590 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 24 lutego 2020 r.

Rabat min. 200zł na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
172,24 m²
Min. szer. działki
23,92 m
Wysokość budynku
9,04 m
Pow. zabudowy
157,8 m²
Kubatura
605 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
256,1 m²
Liczba pokoi
5 (3 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Kamelia jest idealny na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku zwieńczona jest dachem namiotowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Kamelia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. W domu znajduje się pięć wygodnych sypialni, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kamelia - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,61 m²
2 hall
14,62 m²
3 kuchnia
10,53 m²
4 spiżarnia
1,81 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
33,96 m²
6 pokój
13,17 m²
7 pokój
12,5 m²
8 łazienka
3 m²
9 pom. gospodarcze
5,5 m²
10 garaż jednostan.
20,58 m²
razem
121,28 m²

Rzut kondygnacji projektu Kamelia - Rzut poddasza

1 korytarz
7,25 m²
2 pokój
18,25 m²
3 garderoba
3,49 m²
4 łazienka
8,86 m²
5 pom. gospodarcze
3,52 m²
6 pokój
15,8 m²
7 pokój
14,69 m²
razem
71,86 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kamelia na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kamelia
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
52 003 zł

stan surowy otwarty
178 381 zł

stan surowy zamknięty
34 986 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

265 370 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Kamelia

Zdjęcie profilowe manu1970
manu1970
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Kamelia WOK1006, ponieważ uwzględniono w nim rozwiązania, na których zależało nam od początku. Istotnymi pomieszczeniami była dla nas garderoba oraz spiżarka przy kuchni. Ponadto, pierwotnie miała mieszkać z nami moja mama oraz wujek, którzy są osobami w podeszłym wieku, więc ważne było, aby dom posiadał dwa dodatkowe pokoje na parterze.


Nasza budowa odbyła się sprawnie i bez żadnych trudności. Ściany wymurowaliśmy z pustaków TERMOton producenta ZCB Owczary, zaś dach pokryliśmy dachówką marki Röben. Inwestycję rozpoczęliśmy w październiku 2013 r., a święta Bożego Narodzenia w 2015 r. spędziliśmy już w nowym domu. Do oryginalnego projektu wprowadziliśmy jedną zmianę konstrukcyjną. Fachowcy zauważyli, iż dach posiada dwa różne kąty nachylenia - przekonali mnie, iż zrobienie ich w tym samym stopniu będzie wyglądać bardziej estetycznie, dlatego na etapie adaptacji zleciłem projektantowi naniesienie zmiany.


Oryginalny projekt Kamelia WOK1006 przewiduje wstawienie na poddaszu półokrągłych okien. Na początkowym etapie budowy kalkulowaliśmy koszty i wydawało nam się, że przeszklenia w takiej formie będą dosyć kosztowne. Z tego względu zdecydowaliśmy się na klasyczne, prostokątne. Z perspektywy czasu, myślę jednak, że nie było to konieczne, gdyż przy całościowych kosztach inwestycji, różnica cenowa między tradycyjnymi, a półokrągłymi oknami nie byłaby zbyt odczuwalna. Co prawda, zarówno nam, jak i naszym znajomym budynek bardzo się podoba, ale jednocześnie uważam, iż zastosowanie oryginalnych elementów, dałoby jeszcze lepszy efekt.


Do wewnętrznego układu nie wprowadzaliśmy większych modyfikacji. Jedyną, kosmetyczną poprawką było przesunięcie ścianki między pomieszczeniami nad garażem, aby nieco zwiększyć garderobę kosztem części pralni. Wybór projektu Kamelia WOK1006 był dobrze przemyślaną decyzją, więc inne zmiany nie były koniecznie. Dom jest funkcjonalny i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego realizacji. Bezpośrednie wejście z części mieszkalnej do garażu oraz z garażu do kotłowni to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dodatkowo, kotłownia posiada drzwi prowadzące na zewnątrz, co również świetnie się sprawdza. Na tą chwilę nie widzę żadnych mankamentów - jest dokładnie taki o jakim marzyliśmy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kamelia

  – 0 głosów

Projekt domu Kamelia należy do kategorii

Projekty podobne do Kamelia WOK1006

Projekt domu Bryza 5 -350

Bryza 5

174,16 m²

Projekt domu Dzierlatka III z garażem 1-st. [A1] -200

Projekt domu Artemida -200

Artemida

169,52 m²

Projekt domu Protazy -300

Protazy

188,5 m²

Projekt domu Dzierlatka V z garażem 1-st. [A] -200

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych