Projekt domu Kaliope II WRP1156

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
155,6 m²
Min. szer. działki
21,68 m
Wysokość budynku
9 m
Pow. zabudowy
146,5 m²
Kubatura
594,7 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
253 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Kaliope II został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Kaliope. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Kaliope II to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Kaliope II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono na parterze toaletę dla gości oraz dwie łazienki na poddaszu dla domowników. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kaliope II - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall
10 m²
3 kuchnia
10,6 m²
4 spiżarnia
2 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
35,1 m²
6 pokój
11,1 m²
7 wc
1,8 m²
8 pom. gospodarcze
3,9 m²
9 garaż dwustan.
32,4 m²
razem
110,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Kaliope II - Rzut poddasza

1 hall
7 m²
2 pokój
15,2 m²
3 pokój
18 m²
4 pokój
16,1 m²
5 garderoba
7 m²
6 łazienka
6,1 m²
7 łazienka
8,3 m²
razem
77,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kaliope II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kaliope II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

231 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Kaliope II

Zdjęcie profilowe Salma-1
Salma-1

Wybraliśmy projekt domu Kaliope II WRP1156, ponieważ pasował do naszej rodziny. Odpowiednia ilość pokoi, podwójny garaż na którym nam zależało, wygląd zewnętrzny oraz łazienka z garderoba przy sypialni. Dom ma wejście od południa. Na takim ułożeniu domu na działce nam zależało, aby w lato słońce nie naświetlało pokoi zbyt mocno.

Nasza budowa przebiegła bardzo sprawnie, bo zajęło nam to 9 miesięcy. Z tego co wiem, to projekt domu Kaliope II WRP1156 był czytelny. W razie jakichkolwiek nieścisłości, wykonawcy dawali sobie radę. Piec mamy na gaz, dlatego mogliśmy sobie pozwolić na rezygnację z pomieszczenia gospodarczego. Koszty eksploatacyjne są bardzo korzystne.

Zmiany wprowadziliśmy, ale niewielkie. Zrezygnowaliśmy z pomieszczenia gospodarczego i przenieśliśmy tam łazienkę. Natomiast w łazience jest spiżarnia, a poprzez likwidację spiżarnii została powiększona kuchnia. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, jednak zmieniliśmy układ schodów i wejście jest od razu po prawej stronie za łazienką. Dzięki temu zyskaliśmy ogromną przestrzeń w salonie i na korytarzu. Moja rodzina liczy cztery osoby i dom dla takiej ilości osób jest idealny. Mamy również miejsce na przyjmowanie gości i dlatego w tym roku będzie u nas Wigilia na ponad 20 osób, do tego jeszcze jest wolny pokój na dole i możemy przenocować gości.

Cieszymy się z tak szybkiej realizacji projektu. Uważam, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kaliope II WRP1156 był bardzo dobry. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Kaliope II

  – 0 głosów

Projekt domu Kaliope II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kaliope II

Projekt domu Kaliope

Kaliope

155,6 m²

Projekty podobne do Kaliope II WRP1156

Projekt domu Malkolm G2 energo -675

Malkolm G2 energo

151,49 m²

Projekt domu Kaminero z wykuszem -250 3D

Kaminero z wykuszem

154,17 m²

Projekt domu Darlena z wykuszem -250 3D

Darlena z wykuszem

146,84 m²

Projekt domu Kaminero LUX -250 3D

Kaminero LUX

154,17 m²

Projekt domu Kaminero -250 3D iDesigner

Kaminero

150,88 m²

Projekt domu Atrakcyjny 1A

Atrakcyjny 1A

155,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych