Projekt domu Kaliope WRP1081

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
155,6 m²
Min. szer. działki
19,38 m
Wysokość budynku
9,1 m
Pow. zabudowy
133,3 m²
Kubatura
516,2 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
224,1 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Kaliope zaprojektowana została z myślą o dużej rodzinie (od 4 do 6 osób). Pomieszczenia zamykają się w planie kwadratu, tworząc zwartą, zwieńczoną tradycyjnym dachem dwuspadowym bryłę. Urozmaica ją jedynie minimalnie wysunięty przed lico fasady wjazd do garażu i cofnięty podcień na tyłach. Ten jednorodzinny dom parterowy posiada duże poddasze użytkowe i garaż na jedno stanowisko w obrębie przyziemia. Na środku każdej połaci znalazły się lukarny z balkonami. Tak obszerny obiekt wymaga dużej działki, która będzie stanowić doskonałe dopełnienie połączonego z nią wielkim tarasem budynku. Otwarte schody zabiegowe wraz z hallem zlokalizowane są w centrum, dzięki czemu pozostałe pomieszczenia można było rozmieścić na obrzeżach, zapewniając im dostęp do światła słonecznego. Strefa dzienna stanowi ogromne, otwarte wnętrze, którego najważniejszym elementem jest duży pokój dzienny z jadalnią. Rozciąga się on wzdłuż tylnej ściany budynku i posiada aż dwie pary drzwi zewnętrznych - jedne zlokalizowane przy narożu wychodzą bezpośrednio na ogród, drugie prowadzą do podcienia nad fragmentem dużego tarasu. Przewód kominowy i ściana garażu wydzieliły wnękę, w której zaproponowano kominek i miejsce na regał. Po przeciwnej stronie znajduje się duża, półotwarta i połączona z pokojem dziennym kuchnia. Ona także łączy się z podcieniem, który optycznie nieco oddziela ją od reszty wnętrza. Wyposażono ją też w jasną spiżarnię. Cała ta imponująca, wspólna przestrzeń zwraca się w stronę ogrodu, podczas gdy pozostałe pomieszczenia parteru separują ją od ulicy. Na poddaszu znalazła się strefa nocna. Trzy bardzo przestronne pokoje mają dostęp do własnych balkonów (dwóch w lukarnach i jednego w ścianie szczytowej). Jeden z nich, proponowany jako sypialnia małżeńska, posiada garderobę i własną łazienkę. Dostępna z hallu druga, jeszcze większa łazienka obsługuje pozostałe pomieszczenia. Przyziemie uzupełniono o gabinet od ulicy, dostępne z wiatrołapu pomieszczenie gospodarcze (kotłownię), przez które wchodzi się do garażu oraz małą ogólnodostępną toaletę przy hallu. Pod schodami znalazła się także spora przestrzeń, w której można umieścić szafy i wieszaki. Kaliope jest idealnym projektem dla dużej, wymagającej rodziny. Doskonałe rozmieszczenie wnętrz pozwala licznym lokatorom bezkonfliktowo użytkować dom. Strefa dzienna została w całości otwarta - wrażenie przestronności uzyskano dzieląc ją bezinwazyjnie, z wykorzystaniem elementów takich jak wolnostojące schody czy naroże podcienia. Ten ostatni może funkcjonować jako zewnętrzna jadalnia - dostępny jest zarówno z pokoju dziennego jak i kuchni. W tym ogromnym pomieszczeniu udało się jednocześnie wyznaczyć dedykowane różnym aktywnościom miejsca, jak np. kącik wokół wnęki z kominkiem. Duże, powiększone o lukarny pokoje na poddaszu pozwalają swobodnie spędzać czas także w odosobnieniu. Umieszczenie klatki schodowej w sercu budynku zapewniło najważniejszym pomieszczeniom doskonały dostęp do światła.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kaliope - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall
10 m²
3 kuchnia
10,6 m²
4 spiżarnia
2 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
35,1 m²
6 pokój
11,1 m²
7 wc
1,8 m²
8 pom. gospodarcze
3,9 m²
9 garaż jednostan.
18,7 m²
razem
96,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Kaliope - Rzut poddasza

1 korytarz
7 m²
2 pokój
15,2 m²
3 pokój
18 m²
4 pokój
16,1 m²
5 garderoba
7 m²
6 łazienka
6,1 m²
7 łazienka
8,3 m²
razem
77,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kaliope na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kaliope
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

269 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Kaliope

Zdjęcie profilowe andrzej1-44
andrzej1-44

Projekt domu Kaliope WRP1081 kupiliśmy już pięć lat temu. Pasował wielkością do naszej działki i wydawał się mieć odpowiedni dla nas układ pomieszczeń. Po wejściu do domu prezentuje się nam otwarta przestrzeń parteru, gdzie nie ma żadnej części prywatnej. Teraz może szukałbym czegoś bardziej zamkniętego, aby lepiej wydzielić tę część.

Przed nami już trzecia zima odkąd wprowadziliśmy się do domu. Całość została zbudowana z pustaka 42cm solbetu, więc już nie potrzeba było dodatkowego ocieplenia styropianem. Dociepliłem jednak dach wełną mineralną 28cm, a także strop pomiędzy strychem i poddaszem. Zainwestowałem w pompę ciepła, którą sam montowałem i której miejsce jest w projektowej spiżarni. Kotłownia znalazła inne przeznaczenie. Koszty eksploatacyjne są naprawdę całkiem niskie. Maksymalnie za prąd (styczeń 2014) zapłaciłem niecałe 450zł, a latem opłaty te oscylują w granicach 100zł. Na początku wszystko skrzętnie notowałem (każdodniowe zużycie energii), aby jak najlepiej dostosować ustawienia urządzenia i uczynić je wydajnym. Średnia wydajność (sprawność) cieplna naszej maszyny to około 3,9 (stosunek energii oddanej do pobranej), a jeśli wykorzystujemy ją tylko do ogrzewania domu (bez wody) to nawet ponad 5. Uważam, że dom jest całkiem ekonomiczny w eksploatacji, a inwestycja w pompę ciepła powoli będzie się zwracać. Co więcej, wszędzie w domu mamy ogrzewanie podłogowe, nie zamontowaliśmy ani jednego grzejnika. Ciągle słyszę, jaka to podłogówka jest niezdrowa i źle działa na krążenie w nogach - jednak my w domu mamy osobę, która jest żywym przykładem, że to nieprawda, więc nie przejmujemy się negatywnymi uwagami. W przyszłości mamy także zamiar zrobienia mechanicznej wentylacji oraz przydomowej elektrowni wiatrowej lub paneli fotowoltaicznych.

Zrezygnowałem z garażu w domu i powstał tam pokój dla teściowej, a w kotłowni przy nim jej osobista łazienka. Jest to już osoba wiekowa, więc potrzebowała prywatności, którą nam udało się zapewnić. Podniosłem także ściankę kolankową o trzy bloczki, jednocześnie zmieniając kąt dachu i obniżając maksymalnie kalenice, a także wydłużyłem dach najbardziej jak się dało. Po to, aby po podniesieniu poddasza dom nie stracił na wyglądzie, a w czasie deszczu można było “sucho” przejść wokół domu.

W naszym domu Kaliope WRP1081 na stałe mieszka 5 osób (6 z moim małym wnuczkiem). Każdy z nas ma sporo własnej przestrzeni, a i jest gdzie spędzać czas wspólnie. Co prawda, część rzeczy wciąż czeka na wykończenie, ale ostatnio zająłem się hodowlą drobiu i nie mam za wiele czasu, by się tym zająć. Układ pomieszczeń całkiem nam odpowiada, ale na tę chwilę wydaje się, że większa kuchnia byłaby dla nas odpowiedniejsza. Udało nam się wstawić piękne, lekkie schody jesionowe, które uatrakcyjniają wnętrze i są jakby punktem centralnym całości. Cieszę się, że pozostawiłem okna z łukami, one zdecydowanie dodają bryle uroku. Jednak prawie wszystkie okna zdecydowałem się powiększyć, aby jak najlepiej doświetlić wnętrza. Może jeszcze przydałoby się okno na szczytowej ścianie w salonie, ale niezbędne nie jest. Poza tym, z osiemnastu okien nie reklamowałem chyba tylko jednego, ale na szczęście teraz już nie ma z nimi żadnego problemu. Są to okna drewniane dwuszybowe, ale o minimalnym współczynniku przenikania ciepła. Od trzyszybowych jest to różnica rzędu dwóch dziesiątych. Powiem szczerze, że nie oszczędzałem na materiałach budowlanych czy wykończeniowych. Brałem te z najwyższej półki i starałem się wszystko robić (lub pilnować jak inni robią) bardzo dokładnie, aby poszczególne elementy były trwałe i wysokiej jakości. Dzięki temu, wiem dobrze, że z domu można zwyczajnie korzystać, a nie chodząc po nim ciągle ze ściereczką i czyścić wszystko przy najmniejszej skazie.

Cieszę się, że wybrałem projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Kaliope WRP1081, chociaż tak, jak już wspomniałem teraz pewnie wybrałbym inny projekt lub wprowadził doń ciut inne zmiany. Mam nadzieję, że już wkrótce uda nam się w pełni go wykończyć i będziemy mogli już całkowicie się z niego cieszyć. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe huzar
huzar

Projekt domu Kaliope WRP1081 wybraliśmy ze względu na szerokość naszej działki. Kaliope pasował do jej wymiarów, a poza tym układ pomieszczeń świetnie wychodził naprzeciw potrzebom naszej czteroosobowej rodziny.

Jesteśmy na razie po pierwszym sezonie grzewczym i póki co dom okazał się całkiem ekonomiczny. Mamy ściany z porothermu obłożone 20cm styropianu, piec na gaz i kominek z płaszczem wodnym. I razem z grzaniem ciepłej wody za cały rok zapłaciliśmy co najwyżej 1800zł, a kominek w tym czasie praktycznie nie był używany.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Kaliope WRP1081 oceniam bardzo dobrze. Wszystko sprawdza się tak, jak zakładaliśmy. I rzeczywiście dla czterech osób jest to chyba wręcz idealne rozwiązanie. Ilość pomieszczeń i metraż domu zapewnia wygodę jego użytkowania. Warto też zauważyć, że poszczególne pomieszczenia są całkiem duże, np. każda z sypialni ma powyżej 15m2, a nasza sypialnia dodatkowo ma jeszcze przy sobie garderobę i łazienkę, co pozwala nam się czuć swobodnie. Wybór wersji w odbiciu lustrzanym także był strzałem w dziesiątkę, dzięki temu wnętrze jest bardzo jasne i przyjemne w odbiorze. W układzie okien zmieniliśmy tylko to, że zamiast wyjścia na podcień w kuchnie jest normalne okno. Dzięki temu w kuchni można było zmieścić większą ilość mebli. Sam podcień to też jest super rozwiązanie. Do południa świeci tam słońce, jednak później można już tam odpocząć w przyjemnym cieniu.

Wprowadziliśmy także kilka zmian do projektu. Standardowo podnieśliśmy ściankę kolankową. Przenieśliśmy kotłownię za garaż, powiększając wiatrołap, ale skrócił się nam garaż i odrobinę zmniejszył salon. Także zdecydowaliśmy się wstawić prysznic na dole w łazience, przez co dochodzi ona aż do słupa w kuchni. Sama budowa przebiegała raczej bez większych problemów. Ale uważam, że konstrukcja dachu jest trochę za ciężka do takiego budynku. A sufit nad klatką schodową, który jest wyżej niż cały poziom sufitów na poddaszu to całkowity niewypał. Ucieka do tej wnęki ciepło i sama jego realizacja jest droga, a potem niewygodna w użyciu.

Jestem jednak bardzo zadowolony z wyboru projektu domu Kaliope WRP1081. Dom bardzo ładnie się prezentuje - elewację mamy prawie taką samą jak na wizualizacjach. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe MSiA123
MSiA123

Wybierając odpowiedni projekt największą uwagę przywiązywałem do układu pomieszczeń. Zdecydowałem się na projekt domu Kaliope WRP1081, gdyż jego powierzchnia jest zagospodarowana funkcjonalnie i bardzo praktycznie. Ponadto, bardzo spodobała mi się w nim duża część dzienna oraz uwzględnienie pokoju na parterze.

Na szczęście w trakcie budowy nie pojawiło się nic co sprawiłoby nam kłopot. W domu palimy ekogroszkiem i jestem naprawdę zadowolony z takiego sposobu ogrzewania. Ten rodzaj opału świetnie sprawdza się przy takim metrażu, a jego koszty nie są duże. Wykonanie kominka w salonie zostawiliśmy na późniejszą chwilę i obecnie jesteśmy w trakcie jego zakładania. Aby wszystko sprawnie działało, musieliśmy doprowadzić do niego dopływ powietrza od dołu i wszystko jest już przygotowane. Zrezygnowaliśmy z systemu rozprowadzenia ciepła i postanowiliśmy zrobić kominek tradycyjny.

Jedyną modyfikacją, którą wprowadziliśmy do projektu domu Kaliope WRP1081, była zmiana przeznaczenia powierzchni garażu. Zamiast niego zrobiliśmy w tym miejscu standardowy pokój.

Obecnie w naszym domu mieszkamy w 3 osoby. Jego metraż doskonale sprawdza się przy takiej liczbie domowników. Moim zdaniem, przy takiej ilości pomieszczeń nawet 5-osobowej rodzinie żyłoby się komfortowo.

W naszym nowym domu najbardziej podoba mi się otwarta przestrzeń na parterze i tym samym połączenie salonu z kuchnią i jadalnią. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kaliope WRP1081. Wszystko jest w nim dobrze przemyślane i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe RADLA
RADLA

Projekt domu Kaliope WRP1081 po prostu nam się spodobał. Jego wygląd zewnętrzny, a także jego prosta bryła i układ pomieszczeń wewnątrz.

Budowa szła bardzo sprawnie i na czas, wszystko tak, jak sobie założyłem. Fachowcy nie mieli żadnych problemów z odczytem projektu domu Kaliope WRP1081.

Zdecydowaliśmy się na ekogroszek, jestem bardzo zadowolony z eksploatacji i samego funkcjonowania pieca.

Zmian zbyt wielu nie wprowadzaliśmy tylko trochę zmieniliśmy układ okien na parterze, dzięki temu w każdym pomieszczeniu jest teraz bardzo jasno. Na poddaszu, natomiast zrezygnowaliśmy z jednej łazienki i mamy jedną dużą.

Dom jest bardzo funkcjonalny, jak na razie mieszkamy w dwójkę, ale sądzę, że gdy będą dzieci, jak najbardziej będzie równie wygodnie. Cieszę się, że udało nam się postawić ten dom i możemy już w nim mieszkać.

Mamy miejsce, aby zapraszać gości, przyjąć ich na obiad bądź przenocować. Jestem zadowolony z projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Kaliope WRP1081, bardzo dobrze nam się w nim mieszka. Budowaliśmy dom zgodnie z projektem, układ jest bardzo dobry, a sam dom funkcjonalny. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe silvo81
silvo81

Przy wyborze projektu kierowaliśmy się parametrami, ponieważ nasza działka jest dość wąska i to było istotne. Projekt domu Kaliope WRP1081 spełniał nasze wymagania, do tego podobał nam się jego wygląd zewnętrzny i układ pomieszczeń.

Mamy ogrzewanie miejskie czyli cieplik. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, a projekt domu Kaliope WRP1081, był czytelny.

Jedyną zmianę, jaką wprowadziliśmy to likwidacja spiżarni na korzyść kuchni. Pomieszczenia są bardzo funkcjonalne, oczywiście nadają się do rodziny z dziećmi. Jesteśmy czteroosobową rodziną, tak więc świetnie nam się mieszka na co dzień. Dom jest dosyć duży i w żaden sposób nas nie ogranicza.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Kaliope WRP1081, był bardzo trafnym wyborem. Mamy miejsce dla siebie, a także do przyjmowania gości. W pomieszczeniach jest bardzo przestronnie i jasno. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Kaliope

  – 0 głosów

Projekt domu Kaliope należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kaliope

Projekt domu Kaliope II

Kaliope II

155,6 m²

Projekty podobne do Kaliope WRP1081

Projekt domu Wega z garażem 1-st. [A1]

Projekt domu Wega II z garażem 1-st. [A]

Projekt domu uA134

uA134

153,94 m²

Projekt domu Murator M246 Droga do szczęścia

Projekt domu APS 185 dwulokalowy

Projekt domu Nugat 4 -350

Nugat 4

154,31 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych