Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

Projekt domu Kalibra (Altea z wykuszem) WOK1021

Cena projektu: 2 490 zł 2 390 zł Oszczędzasz 100 złOferta ważna do 30 listopada 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
131,96 m²
Min. szer. działki
22,04 m
Wysokość budynku
8,39 m
Pow. zabudowy
126,38 m²
Kubatura
473 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
218,6 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Kalibra (Altea z wykuszem) został stworzony na wzór znanego projektu Altea. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Kalibra (Altea z wykuszem) odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Kalibra (Altea z wykuszem) to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana w domu zamknięta kuchnia to bezpieczne rozwiązanie w przypadku małych dzieci - po zamknięciu drzwi, maluchy nie będą miały dostępu do gotujących się potraw. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Kalibra (Altea z wykuszem) - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,3 m²
2 hall
6,56 m²
3 kuchnia
9,23 m²
4 spiżarnia
2,41 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
29,43 m²
6 łazienka
3,92 m²
7 pokój
11,43 m²
8 pom. gospodarcze
7,13 m²
9 garaż jednostan.
17,11 m²
razem
93,52 m²

Rzut kondygnacji projektu Kalibra (Altea z wykuszem) - Rzut poddasza

1 korytarz
8,54 m²
2 pokój
14,11 m² (20,3 m²)
3 pokój
15,39 m² (20,7 m²)
4 pokój
10,13 m² (15 m²)
5 łazienka
7,38 m² (11,13 m²)
6 strych + garderoba
9,48 m² (17,45 m²)
razem
65,03 m² (93,12 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kalibra (Altea z wykuszem) na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kalibra (Altea z wykuszem)
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

178 983 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
41 968 zł

stan surowy otwarty
115 301 zł

stan surowy zamknięty
21 714 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Kalibra (Altea z wykuszem)

Zdjęcie profilowe Dominator77
Dominator77
Zdecydowałem się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Kalibra (Altea z wykuszem) WOK1021, ponieważ odpowiadał mi pod wieloma względami. Nieskomplikowana konstrukcja budynku wydała mi się dosyć prosta i stosunkowo niedroga w realizacji, a zaproponowany układ pomieszczeń spełniał moje oczekiwania. Szczególnie zależało mi na sporych rozmiarów salonie. Istotny był również dodatkowy pokój na parterze i znajdująca się w jego pobliżu łazienka.

W naszym przypadku budowa odbyła się szybko i bez żadnych trudności. Pierwsze prace zaczęliśmy 20 sierpnia 2013 roku, a już w listopadzie 2014 r. mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Do projektu nie mam zastrzeżeń, aczkolwiek zdecydowałem się na jedną zmianę w konstrukcji. Słupy na poddaszu podtrzymujące więźbę dachową oryginalnie były drewniane. Fachowcy jednak stwierdzili, że takie elementy mogą zacząć pękać, a poza tym trudno będzie estetycznie wkomponować je w ścianki. Za ich radą postanowiliśmy, więc zastosować filary metalowe i myślę, że warto rozważyć tą poprawkę.

Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego Solbet, zaś dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki BRAAS. Budynek z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Głównie ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego z podłączeniem do gazu ziemnego, ale system grzewczy wspomagamy również pompą ciepła „powietrze-powietrze” oraz panelami solarnymi. W salonie mamy jeszcze kominek, aczkolwiek nie posiada on żadnych rozprowadzeń i rozpalamy go okazyjnie na weekendy. Zeszły sezon grzewczy był dla nas nieco kosztowny, ponieważ mury musiały dobrze wyschnąć, a dodatkowo wprowadzając się domu czekaliśmy jeszcze na wewnętrzne drzwi, więc pomieszczenia były pootwierane. Łączne rachunki za gaz w tamtym okresie wyniosły ok. 4 tys. zł. W tym roku zima nam nie doskwiera, więc myślę że ten sezon będzie dużo tańszy - zużycie gazu przewiduję na kwotę 2,5 - max. 3 tys. zł.

Starałem się wybrać taki projekt, aby nie wprowadzać zmian, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na kilka. Wiatrołap przewidziany w projekcie Kalibra (Altea z wykuszem) WOK1021 wydał nam się nieco za mały. Pani projektant adaptująca poradziła nam, aby powiększyć go kosztem części kotłowni, która i tak jest dosyć duża. To była naprawdę dobra decyzja. Jakiś czas temu byliśmy w domu zrealizowanym według tego samego projektu, zgodnie z jego pierwotną koncepcją i faktycznie, oryginalny wiatrołap jest trochę za mały.

Dodatkowo, aby powiększyć kuchnię zrezygnowaliśmy ze spiżarki. Zmieniliśmy zaproponowany przez projektanta układ salonu i obecnie meble wypoczynkowe znajdują się przy klatce schodowej, zaś telewizor powiesiliśmy na przeciwległej ścianie. Przenieśliśmy również lokalizację wyłazu prowadzącego na strych i wykonaliśmy go w długim korytarzu na poddaszu. Garaż wydawał mi się dosyć wąski, dlatego poszerzyliśmy go o 0,5 m, a także wydłużyliśmy o ok. 2 m - symetrycznie do bocznej ściany bryły. Dzięki temu pomieszczenie nad nim również zyskało na powierzchni. W tym miejscu wykonaliśmy pralnię oraz garderobę.

Muszę nieskromnie przyznać, iż po zastosowanych przez nas zmianach, nasz dom jest w pełni funkcjonalny. W całości spełnia nasze oczekiwania i na tą chwilę nie widzę w nim żadnych minusów. Wybór projektu Kalibra (Altea z wykuszem) WOK1021 był dla nas trafioną decyzją. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kalibra (Altea z wykuszem)

  – 0 głosów

Projekt domu Kalibra (Altea z wykuszem) należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kalibra (Altea z wykuszem)

Projekt domu Altea Mała -100 3D

Altea Mała

118,39 m²

Projekt domu Altea 2M -100

Altea 2M

128,67 m²

Projekt domu Altea BIS -100

Altea BIS

115,67 m²

Projekt domu Altea -100

Altea

128,67 m²

Projekty podobne do Kalibra (Altea z wykuszem) WOK1021

Projekt domu Ajaks Bis 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Jaskółka 4 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Karmelita -100 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Karmelita Mała -100 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Projekt domu Jaskółka 1 z garażem -500 3D iDesigner

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych