Projekt domu Kalibra (Altea z wykuszem) WOK1021

Cena projektu: 2 590 zł 2 290 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 15 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
131,96 m²
Min. szer. działki
22,04 m
Wysokość budynku
8,39 m
Pow. zabudowy
126,38 m²
Kubatura
473 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
218,6 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Kalibra (Altea z wykuszem) został stworzony na wzór znanego projektu Altea. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Kalibra (Altea z wykuszem) odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Kalibra (Altea z wykuszem) to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana w domu zamknięta kuchnia to bezpieczne rozwiązanie w przypadku małych dzieci - po zamknięciu drzwi, maluchy nie będą miały dostępu do gotujących się potraw. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Kalibra (Altea z wykuszem) - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,3 m²
2 hall
6,56 m²
3 kuchnia
9,23 m²
4 spiżarnia
2,41 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
29,43 m²
6 łazienka
3,92 m²
7 pokój
11,43 m²
8 pom. gospodarcze
7,13 m²
9 garaż jednostan.
17,11 m²
razem
93,52 m²

Rzut kondygnacji projektu Kalibra (Altea z wykuszem) - Rzut poddasza

1 korytarz
8,54 m²
2 pokój
14,11 m² (20,3 m²)
3 pokój
15,39 m² (20,7 m²)
4 pokój
10,13 m² (15 m²)
5 łazienka
7,38 m² (11,13 m²)
6 strych + garderoba
9,48 m² (17,45 m²)
razem
65,03 m² (93,12 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kalibra (Altea z wykuszem) na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kalibra (Altea z wykuszem)
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
57 960 zł

stan surowy otwarty
159 252 zł

stan surowy zamknięty
30 084 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

247 296 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Kalibra (Altea z wykuszem)

Zdjęcie profilowe Dominator77
Dominator77
Zdecydowałem się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Kalibra (Altea z wykuszem) WOK1021, ponieważ odpowiadał mi pod wieloma względami. Nieskomplikowana konstrukcja budynku wydała mi się dosyć prosta i stosunkowo niedroga w realizacji, a zaproponowany układ pomieszczeń spełniał moje oczekiwania. Szczególnie zależało mi na sporych rozmiarów salonie. Istotny był również dodatkowy pokój na parterze i znajdująca się w jego pobliżu łazienka.

W naszym przypadku budowa odbyła się szybko i bez żadnych trudności. Pierwsze prace zaczęliśmy 20 sierpnia 2013 roku, a już w listopadzie 2014 r. mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Do projektu nie mam zastrzeżeń, aczkolwiek zdecydowałem się na jedną zmianę w konstrukcji. Słupy na poddaszu podtrzymujące więźbę dachową oryginalnie były drewniane. Fachowcy jednak stwierdzili, że takie elementy mogą zacząć pękać, a poza tym trudno będzie estetycznie wkomponować je w ścianki. Za ich radą postanowiliśmy, więc zastosować filary metalowe i myślę, że warto rozważyć tą poprawkę.

Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego Solbet, zaś dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki BRAAS. Budynek z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Głównie ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego z podłączeniem do gazu ziemnego, ale system grzewczy wspomagamy również pompą ciepła „powietrze-powietrze” oraz panelami solarnymi. W salonie mamy jeszcze kominek, aczkolwiek nie posiada on żadnych rozprowadzeń i rozpalamy go okazyjnie na weekendy. Zeszły sezon grzewczy był dla nas nieco kosztowny, ponieważ mury musiały dobrze wyschnąć, a dodatkowo wprowadzając się domu czekaliśmy jeszcze na wewnętrzne drzwi, więc pomieszczenia były pootwierane. Łączne rachunki za gaz w tamtym okresie wyniosły ok. 4 tys. zł. W tym roku zima nam nie doskwiera, więc myślę że ten sezon będzie dużo tańszy - zużycie gazu przewiduję na kwotę 2,5 - max. 3 tys. zł.

Starałem się wybrać taki projekt, aby nie wprowadzać zmian, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na kilka. Wiatrołap przewidziany w projekcie Kalibra (Altea z wykuszem) WOK1021 wydał nam się nieco za mały. Pani projektant adaptująca poradziła nam, aby powiększyć go kosztem części kotłowni, która i tak jest dosyć duża. To była naprawdę dobra decyzja. Jakiś czas temu byliśmy w domu zrealizowanym według tego samego projektu, zgodnie z jego pierwotną koncepcją i faktycznie, oryginalny wiatrołap jest trochę za mały.

Dodatkowo, aby powiększyć kuchnię zrezygnowaliśmy ze spiżarki. Zmieniliśmy zaproponowany przez projektanta układ salonu i obecnie meble wypoczynkowe znajdują się przy klatce schodowej, zaś telewizor powiesiliśmy na przeciwległej ścianie. Przenieśliśmy również lokalizację wyłazu prowadzącego na strych i wykonaliśmy go w długim korytarzu na poddaszu. Garaż wydawał mi się dosyć wąski, dlatego poszerzyliśmy go o 0,5 m, a także wydłużyliśmy o ok. 2 m - symetrycznie do bocznej ściany bryły. Dzięki temu pomieszczenie nad nim również zyskało na powierzchni. W tym miejscu wykonaliśmy pralnię oraz garderobę.

Muszę nieskromnie przyznać, iż po zastosowanych przez nas zmianach, nasz dom jest w pełni funkcjonalny. W całości spełnia nasze oczekiwania i na tą chwilę nie widzę w nim żadnych minusów. Wybór projektu Kalibra (Altea z wykuszem) WOK1021 był dla nas trafioną decyzją. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kalibra (Altea z wykuszem)

  – 0 głosów

Projekt domu Kalibra (Altea z wykuszem) należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kalibra (Altea z wykuszem)

Projekt domu Altea Mała -300 3D

Altea Mała

118,39 m²

Projekt domu Altea 2M -300

Altea 2M

128,67 m²

Projekt domu Altea BIS -300

Altea BIS

115,67 m²

Projekt domu Altea -300

Altea

128,67 m²

Projekty podobne do Kalibra (Altea z wykuszem) WOK1021

Projekt domu Ajaks Bis -200 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Karmelita Mała -300 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Projekt domu Karmelita -300 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Jaskółka 2 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Jaskółka 1 z garażem -500 3D iDesigner

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych