Projekt domu Justynian Mały II WRP1499

Cena projektu: 2 667 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
99,7 m²
Min. szer. działki
24,22 m
Wysokość budynku
6,9 m
Pow. zabudowy
168,5 m²
Kubatura
377,3 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
242,2 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Justynian Mały II jest opcją znanego projektu Justynian. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Justynian Mały II odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Justynian Mały II to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Niewątpliwą zaletą projektu jest przewidziana w nim funkcjonalna garderoba. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Justynian Mały II - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,8 m²
2 hall
8,3 m²
3 spiżarnia
1,8 m²
4 kuchnia
8,8 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
23,8 m²
6 wc
2,1 m²
7 garderoba
3,2 m²
8 pokój
12,4 m²
9 pokój
13,6 m²
10 pom. gospodarcze
5,1 m²
11 pokój
11,9 m²
12 łazienka
4,9 m²
13 garaż jednostan.
22,8 m²
razem
122,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Justynian Mały II na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

229 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Justynian Mały II

Zdjęcie profilowe yogginka
yogginka
Od początku zależało nam na budowie domu parterowego, a spośród jednopoziomowych budynków jakie oglądaliśmy, najbardziej spodobał się nam projekt Justynian Mały II WRP1499. Przewidziane wnętrze wydało nam się bardzo funkcjonalnie zaplanowane, a w dodatku uwzględniało interesujące mnie rozwiązania jak np. praktyczna spiżarka przy kuchni. Liczba sypialni odpowiada potrzebom naszej rodziny, a oprócz tego istotny wpływ na decyzję miały duże przeszklenia, które wyjątkowo przypadły mi do gustu.

Cała realizacja przebiegła niesamowicie sprawnie. Wszystkie prace udało się wykonać bardzo szybko i już po roku od rozpoczęcia budowy dom był wykończony. Co prawda, w tamtym okresie do ostatniego zakończenia inwestycji zostały nam drobne aranżacje na zewnątrz, aczkolwiek w żaden sposób nie przeszkadzało to w pełni komfortowym zamieszkaniu. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką. Uważam, że kosztorys wyliczony przez architekta został jak najbardziej poprawnie wyliczony. Nasze wydatki związane ze stanem surowym zamkniętym były zbliżone do podanej w nim kwoty, więc myślę, że inni Inwestorzy projektu domu Justynian Mały II WRP1499 również mogą się nim sugerować.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Justynian Mały II WRP1499 od początku mi odpowiadał, a jedynie drobne zmiany w całości dopasowały go do wszystkich oczekiwań. Postanowiliśmy wydłużyć garaż, co pozwoliło nam na wygospodarowanie garderoby przy jednej z sypialni Powierzchnię pierwotnie przewidzianej garderoby przyłączyliśmy do ubikacji, robiąc z nich jedną przestronną łazienkę. Jej lokalizacja wydała nam się bardziej przystępna dla domowników w stosunku do frontowej, dlatego wejście do nowopowstałej wykonaliśmy od strony sypialnianej. Łazienka przy wiatrołapie jest więc typowo gościnna. Muszę przyznać że był to bardzo dobry pomysł i szczerze polecam go innym Inwestorom. Oprócz tego murarz polecił nam rezygnację z zewnętrznego kominka grillowego. Stwierdził, że znajduje się on za blisko okna tarasowego, więc dym może przenikać do wewnątrz i finalnie posłuchaliśmy jego rady.

Gdy nabywaliśmy projekt byliśmy 3-osobową rodziną, więc dwie sypialnie dla domowników i jedna dla gości były dla nas świetnym rozwiązaniem. W trakcie budowy okazało się, że spodziewamy się jeszcze jednego dziecka, dlatego musieliśmy zrezygnować z pokoju gościnnego, tak aby każde z nas miało swoją własną prywatną przestrzeń. Nie jest to jednak żaden kłopot - znajomych nie nocujemy często, a gdy zdarzy się taka sytuacja gościmy ich w salonie na rozkładanej sofie. Justynian Mały II jest więc moim zdaniem idealny dla 3-4 domowników.

Zgodnie z oczekiwaniami układ wnętrza nowego domu okazał się bardzo funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pomieszczenia zostały praktycznie rozmieszczone, a ich wymiary są naprawdę satysfakcjonujące. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego Justynian Mały II WRP1499 i nie zamieniłabym go na żaden inny. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Inwestor z Szydłowca
Inwestor z Szydłowca
Podczas poszukiwań idealnego dla naszej rodziny projektu domu, priorytetem był układ pomieszczeń zlokalizowany tylko na jednym poziomie. Dodatkowo, interesował nas średni metraż ok. 100 m². Spośród propozycji parterowych budynków o odpowiedniej powierzchni, do gustu najbardziej przypadł nam projekt Justynian Mały II WRP1499. Przewidziany w nim rozkład wnętrza wydał się nam funkcjonalny i w całości spełniał nasze oczekiwania, tym bardziej iż uwzględniono w nim rozwiązania na jakich od początku mi zależało - garderobę oraz praktyczną spiżarkę przy kuchni.

Wszystkie etapy związane z postawieniem i wykończeniem nowego domu przebiegły po naszej myśli. Drobne trudności na jakie natrafiliśmy w trakcie realizacji wynikały jedynie z nie do końca rzetelnego podejścia niektórych wykonawców, ale na szczęście nie miało to wpływu na finalną budowę. Projekt pod względem konstrukcyjnym był dobrze opracowany, a całą inwestycję udało nam się zakończyć w 1,5 roku.

Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków TERMOton. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a na dachu zastosowaliśmy dachówkę. Myślę, że przy chęci użycia powyższych materiałów, przyszli Inwestorzy projektu Justynian Mały II WRP1499 powinni liczyć się z zakończeniem stanu surowego zamkniętego w kwocie ok. 200-250 tys. zł.

Projekt domu Justynian Mały II WRP1499 przewiduje ogrzewanie gazowe i w takim przypadku lokalizacja kotłowni jest jak najbardziej trafiona. My jednak zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca na ekogroszek, więc zbyt bliska odległość między kotłem a strefą mieszkalną u nas by się nie sprawdziła. Postanowiliśmy więc powiększyć garaż, a kosztem jego części wygospodarowaliśmy nową kotłownię. Z kolei jej pierwotną powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie praktycznej pralni, co było doskonałym pomysłem. Inne wprowadzone przez nas zmiany polegały na rezygnacji z grilla na tarasie oraz powiększeniu okna w sypialni do wymiarów balkonowego.

Wybór projektu domu Justynian Mały II WRP1499 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Zaplanowany w nim układ pomieszczeń od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego w tej kwestii wszystko zostawiliśmy zgodnie z wizją architekta. Nowy dom jest taki jak chciałam od samego początku - mieszka nam się w nim w pełni komfortowo i dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Justynian Mały II

  4,3 – 4 głosy

5
25%
4
75%
3
0%
2
0%
1
0%

rw68 buduje ten dom  20.10.2016 15:10

rw68 buduje ten dom  25.10.2016 11:06: narazie sso,chyba trochę drożej niż szacunki....zmian niewiele...

yogginka buduje ten dom  01.08.2017 13:02

Inwestor z Szydłowca buduje ten dom  10.11.2017 14:52

Projekt domu Justynian Mały II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Justynian Mały II

Projekt domu Justynian

Justynian

109 m²

Projekt domu Justynian Mały II z poddaszem

Projekt domu Justynian Mały IV

Justynian Mały IV

103,8 m²

Projekt domu Justynian II

Justynian II

109,2 m²

Projekt domu Justynian III

Justynian III

109,2 m²

Projekt domu Justynian Mały

Justynian Mały

99,4 m²

Projekty podobne do Justynian Mały II WRP1499

Projekt domu Mokka 5 -300 3D iDesigner

Mokka 5

104,88 m²

Projekt domu AJR 03 A1 v01 -150

AJR 03 A1 v01

101,6 m²

Projekt domu Kalikst z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Dom przy Bukowej 7 -450

Dom przy Bukowej 7

106,37 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 8 -450

Dom przy Bukowej 8

106,37 m²

Projekt domu AJR_03_A1 -150

AJR_03_A1

98,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych