Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
412 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
65 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
287 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
60 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
182,90 m²
Wysokość ściany kolankowej
Wysokość ściany podpierającej dach. Jej wysokość wpływa na powierzchnię użytkową kondygnacji, na której się znajduje.
1,75 m
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
176,50 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
350,15 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
1 166,70 m³
Powierzchnia dachu
267,10 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
35°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
9,10 m
Szerokość elewacji
16,70 m
Długość elewacji
11,90 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,70 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,90 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Powietrzna pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Technologia murowana: Pustak ceramiczny gr. 30 cm + ocieplenie w systemie Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką cementową. Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hörmann.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Tablica budowlana
30 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
150 zł
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
300 zł
Oze
Powietrzna pompa ciepła
390 zł
Opis projektu
Projekt domu GL-794 Jupiter II jest wariantem cieszącego się popularnością projektu GL-727 Jupiter. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu GL-794 Jupiter II jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt GL-794 Jupiter II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. W kuchni jest wyznaczone miejsce na wyspę, która jest idealnym miejscem dla amatorów gotowania, którzy cenią sobie funkcjonalność pomieszczenia i nowoczesne rozwiązania. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. GL-794 Jupiter II nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Jupiter II
Karol293834
Głównym powodem dla którego zdecydowałem się na realizację projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797 był uwzględniony w nim układ pomieszczeń. Rozkład zaproponowanego wnętrza idealnie pasował do usytuowania naszej działki względem stron świata. Dodatkowo wydał się nam wyjątkowo funkcjonalnie przemyślany, a ilość pomieszczeń przewidzianych zarówno na dolnej, jak i górnej kondygnacji w całości spełniała nasze pierwotne założenia.Cała inwestycja przebiegła naprawdę sprawnie. Sam jestem budowlańcem, toteż w budowę włożyłem duży nakład własnej pracy i wszystko udało się wykonać z łatwością. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była poprawnie sporządzona i przyznam, że z projektem GL-794 Jupiter II BBA1797 pracowało się bardzo dobrze. Etapy budowlane przebiegły stosunkowo szybko i zgodnie z planem. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam ok. 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Ytong, strop wykonaliśmy w monolitycznej żelbetowej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego został poprawnie wyliczony i spokojnie można zmieścić się w podanej w nim kwocie.Wnętrze projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797 jest bardzo funkcjonalne. Rozmieszczenie parteru od początku w całości przypadło nam do gustu, zaś na poddaszu dokonaliśmy jedynie kilku przesunięć ścianek działowych zmieniając usytuowanie największej sypialni małżeńskiej. Obecnie wchodząc na tą kondygnację po prawej stronie znajdują się dwa pokoje dla dzieci o podobnym metrażu, a frontowe okno jest w największej sypialni, w której dodatkowo wydzieliliśmy praktyczną garderobę.Usytuowanie domu na działce względem stron świata miało dla nas bardzo duże znaczenie przy wyborze i okazuje się, że dokonaliśmy jak najbardziej właściwej decyzji. Nasłonecznienie wnętrza jest idealne i dokładnie takie jak chcieliśmy od samego początku. Garaż znajduje się na północy, więc światło słoneczne od tej strony się nie marnuje. Kuchnię mamy od wschodu, zaś okna w salonie wychodzą na południe i zachód - dzięki takiemu ułożeniu część dzienna jest doskonale oświetlona od rana do wieczora. Przeszklenia w łazience na poddaszu znajdują się na wschodzie, więc mamy w niej jasno podczas porannego szykowania się do wyjścia do pracy. Z kolei dzieci mają swoje pokoje od strony zachodniej, więc największe ich oświetlenie ma miejsce w godzinach popołudniowych, gdy pociechy wracają ze szkoły.Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym GL-794 Jupiter II BBA1797, a wprowadzenie jedynie drobnych zmian w całości dopasowało go do wszystkich oczekiwań naszej rodziny. Nowy dom w pełni mnie satysfakcjonuje - jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
Aga i Marcin.
Od początku byliśmy zainteresowani budową domu parterowego z poddaszem użytkowym, a spośród propozycji spełniających to wymaganie ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797. Przewidziany w nim układ pomieszczeń odpowiadał nam pod względem funkcjonalności, a dodatkowo istotny wpływ na nasz wybór miały duże wymiary jadalni.Cała inwestycja przebiegła sprawnie, a współpracujący z nami fachowcy bardzo dobrze poradzili sobie z powierzonymi zadaniami. Projekt domu GL-794 Jupiter II BBA1797 nabyliśmy w lipcu 2014 r., jednak zaczęliśmy realizować go dopiero w następnym roku. Obecnie (kwiecień 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie kilku prac wykończeniowych. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy dachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym. Moim zdaniem przy zastosowaniu powyższych materiałów można zmieścić się w podanej kwocie.Techniczna strona projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797 została dobrze opracowana, jednak na etapie adaptacji warto zwrócić uwagę na układ okien. Przeszklenia w kuchni okazały się być usytuowane za nisko względem wysokości blatu na jakiej nam zależało i tym samym musieliśmy je nieco podnieść. Oprócz tego zauważyliśmy, że większość skrzydeł w trójdzielnych witrynach w salonie nie są otwierane i ten fakt również postanowiliśmy zmienić. Dodatkowo zdecydowaliśmy się na zamknięcie kuchni na strefę salonu, a duże pomieszczenie nad garażem przeznaczyliśmy na zrobienie prywatnej części małżeńskiej z sypialnią, kuchnią i łazienką. Powierzchnię 3 sypialni na poddaszu przeznaczyliśmy na zrobienie dwóch pokoi dziecięcych, jeden pokój gościnny oraz garderobę.Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek przyszłym Inwestorom projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797 mogę polecić zastanowienie się nad innym rozwiązaniem odnośnie wiatrołapu. Z prawej jego strony znajduje się praktyczna wnęka na szafę, jednak po lewej przydałoby się miejsce na zrobienie siedziska. W oryginalnym układzie nie ma na nie przestrzeni, gdyż drzwi znajdują się zaraz przy ścianie, jednak warto o tym pomyśleć. Oprócz tego można rozważyć powiększenie spiżarki. Pozdrawiam.
Karol293834
Głównym powodem dla którego zdecydowałem się na realizację projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797 był uwzględniony w nim układ pomieszczeń. Rozkład zaproponowanego wnętrza idealnie pasował do usytuowania naszej działki względem stron świata. Dodatkowo wydał się nam wyjątkowo funkcjonalnie przemyślany, a ilość pomieszczeń przewidzianych zarówno na dolnej, jak i górnej kondygnacji w całości spełniała nasze pierwotne założenia.Cała inwestycja przebiegła naprawdę sprawnie. Sam jestem budowlańcem, toteż w budowę włożyłem duży nakład własnej pracy i wszystko udało się wykonać z łatwością. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była poprawnie sporządzona i przyznam, że z projektem GL-794 Jupiter II BBA1797 pracowało się bardzo dobrze. Etapy budowlane przebiegły stosunkowo szybko i zgodnie z planem. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam ok. 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Ytong, strop wykonaliśmy w monolitycznej żelbetowej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego został poprawnie wyliczony i spokojnie można zmieścić się w podanej w nim kwocie.Wnętrze projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797 jest bardzo funkcjonalne. Rozmieszczenie parteru od początku w całości przypadło nam do gustu, zaś na poddaszu dokonaliśmy jedynie kilku przesunięć ścianek działowych zmieniając usytuowanie największej sypialni małżeńskiej. Obecnie wchodząc na tą kondygnację po prawej stronie znajdują się dwa pokoje dla dzieci o podobnym metrażu, a frontowe okno jest w największej sypialni, w której dodatkowo wydzieliliśmy praktyczną garderobę.Usytuowanie domu na działce względem stron świata miało dla nas bardzo duże znaczenie przy wyborze i okazuje się, że dokonaliśmy jak najbardziej właściwej decyzji. Nasłonecznienie wnętrza jest idealne i dokładnie takie jak chcieliśmy od samego początku. Garaż znajduje się na północy, więc światło słoneczne od tej strony się nie marnuje. Kuchnię mamy od wschodu, zaś okna w salonie wychodzą na południe i zachód - dzięki takiemu ułożeniu część dzienna jest doskonale oświetlona od rana do wieczora. Przeszklenia w łazience na poddaszu znajdują się na wschodzie, więc mamy w niej jasno podczas porannego szykowania się do wyjścia do pracy. Z kolei dzieci mają swoje pokoje od strony zachodniej, więc największe ich oświetlenie ma miejsce w godzinach popołudniowych, gdy pociechy wracają ze szkoły.Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym GL-794 Jupiter II BBA1797, a wprowadzenie jedynie drobnych zmian w całości dopasowało go do wszystkich oczekiwań naszej rodziny. Nowy dom w pełni mnie satysfakcjonuje - jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
Aga i Marcin.
Od początku byliśmy zainteresowani budową domu parterowego z poddaszem użytkowym, a spośród propozycji spełniających to wymaganie ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797. Przewidziany w nim układ pomieszczeń odpowiadał nam pod względem funkcjonalności, a dodatkowo istotny wpływ na nasz wybór miały duże wymiary jadalni.Cała inwestycja przebiegła sprawnie, a współpracujący z nami fachowcy bardzo dobrze poradzili sobie z powierzonymi zadaniami. Projekt domu GL-794 Jupiter II BBA1797 nabyliśmy w lipcu 2014 r., jednak zaczęliśmy realizować go dopiero w następnym roku. Obecnie (kwiecień 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie kilku prac wykończeniowych. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy dachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym. Moim zdaniem przy zastosowaniu powyższych materiałów można zmieścić się w podanej kwocie.Techniczna strona projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797 została dobrze opracowana, jednak na etapie adaptacji warto zwrócić uwagę na układ okien. Przeszklenia w kuchni okazały się być usytuowane za nisko względem wysokości blatu na jakiej nam zależało i tym samym musieliśmy je nieco podnieść. Oprócz tego zauważyliśmy, że większość skrzydeł w trójdzielnych witrynach w salonie nie są otwierane i ten fakt również postanowiliśmy zmienić. Dodatkowo zdecydowaliśmy się na zamknięcie kuchni na strefę salonu, a duże pomieszczenie nad garażem przeznaczyliśmy na zrobienie prywatnej części małżeńskiej z sypialnią, kuchnią i łazienką. Powierzchnię 3 sypialni na poddaszu przeznaczyliśmy na zrobienie dwóch pokoi dziecięcych, jeden pokój gościnny oraz garderobę.Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek przyszłym Inwestorom projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797 mogę polecić zastanowienie się nad innym rozwiązaniem odnośnie wiatrołapu. Z prawej jego strony znajduje się praktyczna wnęka na szafę, jednak po lewej przydałoby się miejsce na zrobienie siedziska. W oryginalnym układzie nie ma na nie przestrzeni, gdyż drzwi znajdują się zaraz przy ścianie, jednak warto o tym pomyśleć. Oprócz tego można rozważyć powiększenie spiżarki. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki