Projekt domu Juliusz Mały WRP1480

Cena projektu: 2 793 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
112,8 m²
Min. szer. działki
20,95 m
Wysokość budynku
8 m
Pow. zabudowy
118,6 m²
Kubatura
465,2 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
196,5 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Juliusz Mały to dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym. Posiada garaż jednostanowiskowy, usytuowany w linii budynku, dwuspadowy dach oraz atrakcyjne elementy jak taras, wykusz czy balkony. Jego wygląd zewnętrzny jest bardzo elegancki dzięki opaskom wokół okien, murkom podkreślającym schody czy drewnianym detalom. Budynek jest w stanie bez przeszkód pomieścić nawet 4-5 osobową rodzinę. Strefa dzienna to obszerny salon połączony z jadalnią oraz kuchnią. Wnętrze zostało podzielone na strefę wypoczynkową przy wyjściu na taras oraz jadalnię przy wykuszu. Z obu miejsc rozciąga się interesujący widok na zewnątrz. By wydzielić pomieszczenia, nie odgradzając ich jednocześnie, zaplanowano ściankę oddzielającą hall od salonu, przy której zaproponowano kominek. Kuchnię dodatkowo wyposażono w barek, wizualnie ograniczający część kuchenną. Strefa nocna to trzy bardzo duże sypialnie oraz łazienka na poddaszu. Wszystkie pomieszczenia mają dostęp do balkonów, dzięki czemu ich wnętrza są atrakcyjniejsze oraz jaśniejsze. Na półpiętrze, ponad garażem zaproponowano strych. Jego powierzchnia oraz dostateczne doświetlenie sprawiają, że z powodzeniem może być zaadaptowany na kolejną sypialnię. Na parterze znajduje się pomieszczenie idealnie nadające się na pokój gościnny, gabinet czy pokój dla osoby starszej. W pomieszczeniu łączącym część mieszkalną z garażem zaproponowano pojemną spiżarnię. Z kolei fragment garażu został przeznaczony na pomieszczenie gospodarcze z niezależnym wejściem. Atrakcyjnym elementem projektu jest obszerny i bardzo reprezentacyjny taras wprowadzający domowników do ogrodu. Projekt domu Juliusz Mały charakteryzuje się szerokim wachlarzem możliwości w aranżacji pomieszczeń, dzięki czemu pomieści wieloosobową tudzież wielopokoleniową rodzinę. Kolejną jego zaletą jest bardzo atrakcyjny wygląd zewnętrzny budynku. Tradycyjna bryła została uzupełniona stylową elewacją wpisującą się zarówno w krajobraz wsi jak i miasta.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Juliusz Mały - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,9 m²
2 hall
6 m²
3 kuchnia
8,8 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
30,1 m²
5 pokój
10,1 m²
6 łazienka
4,1 m²
7 spiżarnia
2,5 m²
8 pom. gospodarcze
5,7 m²
9 garaż jednostan.
18,9 m²
razem
90,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Juliusz Mały - Rzut poddasza

1 hall
4,3 m²
2 łazienka
5,8 m²
3 pokój
9,2 m²
4 pokój
14,6 m²
5 pokój
13,4 m²
6 strych
16,2 m²
razem
63,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Juliusz Mały na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Juliusz Mały
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

192 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Juliusz Mały

Zdjęcie profilowe wstasics
wstasics
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Juliusz Mały WRP1480, ponieważ w całości bardzo przypadł nam do gustu. Największy wpływ na nasz wybór miał uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń, który zarówno na dole, jak i na górze wydał nam się doskonale przemyślany. Od początku zależało mi bowiem na otwartej kuchni, a ilość sypialni przewidzianych na piętrze jest dokładnie taka jakiej potrzebowaliśmy. Wszystkie prace budowlane przebiegły naprawdę sprawnie. Dokumentacja techniczna była poprawnie sporządzona, a zatrudnieni fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Całą inwestycję udało nam się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie. Rozpoczęliśmy ją we wrześniu 2015 r., a do nowego, wykończonego domu wprowadziliśmy się w kwietniu 2017 r.

Do wymurowania ścian użyliśmy pustaków ceramicznych, a dach pokryliśmy dachówką. Koszty realizacji na etapie stanu surowego zamkniętego były w naszym przypadku nieco wyższe niż oszacowane w kosztorysie, jednak mogło być to spowodowane zmianą zalecanych materiałów oraz koniecznością dopasowania projektu do warunków działki. Jest ona nieco pochyła, dlatego musieliśmy wykonać wyższe fundamenty. Myślę więc, że przy korzystnym gruncie i użyciu sugerowanych materiałów, zmieszczenie się w podanej kwocie może być realne.

Projekt domu Juliusz Mały WRP1480 przewiduje na dole mały gabinet, aczkolwiek w naszym przypadku wydawał się zbędny. Postanowiliśmy więc z niego zrezygnować, a jego powierzchnię przyłączyliśmy do salonu, który teraz jest zdecydowanie bardziej przestronny. Oprócz tego zamurowaliśmy bezpośrednie przejście z hallu do kuchni, a duży pokój nad garażem zaadaptowaliśmy na dwa mniejsze.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu Juliusz Mały WRP1480. Uwzględniony w nim rozkład pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany i tym samym przestrzeń jest w całości praktycznie wykorzystana. Mamy z mężem czwórkę dzieci i dla naszej 6-osobowej rodziny metraż jest w pełni komfortowy. Każdy z domowników ma swój własny pokój, więc mieszka się nam naprawdę wygodnie. Nowy dom spełnia nasze oczekiwania i jak dla mnie posiada same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Juliusz Mały

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

wstasics 03.07.2017 11:25

Projekt domu Juliusz Mały należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Juliusz Mały

Projekt domu Juliusz Nowy

Juliusz Nowy

128,8 m²

Projekt domu Juliusz Mały II

Juliusz Mały II

112,8 m²

Projekt domu Juliusz Mały III

Juliusz Mały III

110,6 m²

Projekt domu Juliusz Nowy II

Juliusz Nowy II

128,8 m²

Projekt domu Juliusz Nowy III

Projekt domu Juliusz Mały IV

Juliusz Mały IV

125,5 m²

Projekt domu Juliusz II

Juliusz II

126 m²

Projekt domu Juliusz

Juliusz

127,3 m²

Projekt domu Juliusz III

Juliusz III

124,1 m²

Projekty podobne do Juliusz Mały WRP1480

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33

Projekt domu Felix V -250

Felix V

121,1 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 60 -700

Projekt domu Tuliusz

Tuliusz

122,7 m²

Projekt domu Milena

Milena

122,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych