Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
123,70 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
234,30 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kubatura netto
490,10 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
322,80 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
25°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
5,90 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
23,94 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
27,24 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie
Gazowe + solary
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,18 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,30 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz fragmentami okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.
Nowość
Projekt z budową
Zbuduj ten dom wygodnie, szybko i bezpiecznie
Gwarancja niezmiennego kosztu budowy
Kompleksowa budowa od A do Z
Gotowy dom nawet w 6 miesięcy
1
Wybór projektu domu
2
Dobór technologii i jednego wykonawcy
3
Budowa domu
Nowy aktualny
Szacunkowy koszt budowy
Stan surowy zamknięty
Koszt aktualny na I kwartał 2022
283 000 zł netto
Prace ziemne i fundamenty
69 000 zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
156 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
58 000 zł
Projekt nawet za 1 zł
Weź kredyt hipoteczny z NOTUS Finanse i odbierz zwrot
Na pewno znasz przynajmniej jedną osobę, która budowała dom latami, bo w trakcie budowy zabrakło jej pieniędzy. My chcemy, byś w swoim domu zamieszkał jak najszybciej. Dlatego podajemy Ci realne koszty.
Czy da się je obniżyć? Jasne. Wystarczy np. śledzić promocje na materiały budowlane.
Wolimy jednak pokazać Ci kosztorys uwzględniający ceny standardowe i zawsze aktualne, żebyś w trakcie budowy unikał stresu związanego z nieprzewidzianymi wydatkami.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
100% rabatu na Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią
619 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Julia jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada bryłę w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem czterospadowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie.
Projekt Julia to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Otwarta kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni oraz znacznie ułatwia komunikację między domownikami. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu znajdują się dwie komfortowe łazienki, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Julia
Marcin383
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego Julia WRP1452, ponieważ w całości bardzo przypadł nam do gustu. Jego metraż wydał się optymalny dla 4-osobowej rodziny, a kształt i zewnętrzny wygląd budynku w pełni nas satysfakcjonowały. Duży wpływ na naszą decyzję miał także rozkład pomieszczeń, gdyż stwierdziliśmy że został naprawdę funkcjonalnie przemyślany. Oprócz tego, od początku zależało nam dużym garażu uwzględnionym w bryle.
Cała inwestycja odbyła się sprawnie i w bardzo krótkim czasie - postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam zaledwie rok. Postanowiliśmy zmienić nieco zalecaną w projekcie technologię budowy i przy murowaniu ścian zastosowaliśmy cegły klinkierowe. Strop wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką. Przy użyciu powyższych materiałów, koszty naszej realizacji przekroczyły oszacowaną w kosztorysie kwotę, aczkolwiek i tak się nim nie sugerowaliśmy, a kwestia finansowa nie miała dla nas znaczenia przy wyborze projektu.Wraz z mężem mamy dwójkę dzieci i na takim metrażu mieszka się nam z pełnym komfortem. Każdy ma swój pokój i tym samym własną, prywatną przestrzeń co jest naprawdę wygodne. Sądzę, że ta takiej powierzchni mogłaby zamieszkać większa rodzina, jednak wtedy dzieci musiałyby dzielić sypialnie. Moim zdaniem więc czwórka osób to optymalna liczba domowników. Dom ogrzewamy gazem, a miesięczne koszty jego zużycia w sezonie zimowym wynoszą ok. 250-300 zł.Wnętrze projektu domu Julia WRP1452 od początku spełniało nasze oczekiwania, dlatego też postanowiliśmy wprowadzić do niego tylko jedną zmianę. Mianowicie, zrezygnowaliśmy ze spiżarki i tym samym oryginalna kuchnia zyskała na powierzchni. Inne modyfikacje uznaliśmy za zbędne i w dalszym ciągu dostrzegamy w projekcie same plusy. W nowym domu mieszkamy już ponad rok i jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Pokoje są ustawne i przestronne, a wszystkie pomieszczenia usytuowane są w bardzo funkcjonalny sposób. Wybór projektu domu z garażem Julia WRP1452 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.
błażeje 2000
Oglądając różne propozycje budynków, natrafiliśmy na projekt Julia WRP1452, który zwrócił naszą uwagę walorami wizualni i funkcjonalnością wnętrza. Przede wszystkim, bardzo spodobały mi się zadaszenia nad tarasem oraz frontowym wejściem. Są praktyczne, a ponadto sprawiają że budynek doskonale prezentuje się zarówno od przedniej jak i tylnej strony. Przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń został dobrze przemyślany i odpowiadał potrzebom naszej rodziny. Mamy dwójkę dzieci i chcieliśmy, aby każde z nich miało swój własny pokój, więc trzy sypialnie wydały się nam wystarczające.
Wszystkie prace związane z postawieniem i wykończeniem nowego domu postępowały naprawdę sprawnie. Fachowcy doskonale poradzili sobie z powierzonymi zadaniami, a całą budowę udało nam się zakończyć w przeciągu jednego roku. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego. Strop zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie Julia WRP1452 tworzy drewniana konstrukcja. Dach pokryliśmy blachodachówką.Zdajemy sobie sprawę, że dom to inwestycja na długie lata, dlatego postanowiliśmy nie oszczędzać na jego budowie. Wszystkie zastosowane przez nas materiały cechują się wysoką jakością. Przykładowo za samą więźbę zapłaciliśmy 6 tys., pokrycie kosztowało nas ok. 20 tys., a okna 30 tys. Zdecydowaną część kosztów stanowiła jednak robocizna, tym bardziej że korzystaliśmy z usług doświadczonych i profesjonalnych fachowców. Przy powyższych rozwiązaniach, koszty naszej realizacji były wyższe niż oszacowane i myślę, że decydując się na prawdziwie solidną budowę od razu warto założyć wyższe wydatki.
Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego Julia WRP1452 Julia WRP1452 od początku nam odpowiadał, dlatego w tej kwesti wszystko zostało zgodne z oryginałem. Dobrym pomysłem było jednak zamurowanie okna w spiżarce, które w tym miejscu jest zdecydowanie zbędne - w spiżarce powinno być ciemno i chłodno. Oprócz tego, aby zmieścić duży piec musieliśmy nieco przesunąć drzwi do kotłowni.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu z garażem dwustanowiskowym Julia WRP1452. Na chwilę obecną nieco brakuje mi jedynie jeszcze jednego pomieszczenia, aczkolwiek większy metraż wiązałby się z dodatkowymi kosztami. Rozkład wnętrza jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
Marcin383
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego Julia WRP1452, ponieważ w całości bardzo przypadł nam do gustu. Jego metraż wydał się optymalny dla 4-osobowej rodziny, a kształt i zewnętrzny wygląd budynku w pełni nas satysfakcjonowały. Duży wpływ na naszą decyzję miał także rozkład pomieszczeń, gdyż stwierdziliśmy że został naprawdę funkcjonalnie przemyślany. Oprócz tego, od początku zależało nam dużym garażu uwzględnionym w bryle.
Cała inwestycja odbyła się sprawnie i w bardzo krótkim czasie - postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam zaledwie rok. Postanowiliśmy zmienić nieco zalecaną w projekcie technologię budowy i przy murowaniu ścian zastosowaliśmy cegły klinkierowe. Strop wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką. Przy użyciu powyższych materiałów, koszty naszej realizacji przekroczyły oszacowaną w kosztorysie kwotę, aczkolwiek i tak się nim nie sugerowaliśmy, a kwestia finansowa nie miała dla nas znaczenia przy wyborze projektu.Wraz z mężem mamy dwójkę dzieci i na takim metrażu mieszka się nam z pełnym komfortem. Każdy ma swój pokój i tym samym własną, prywatną przestrzeń co jest naprawdę wygodne. Sądzę, że ta takiej powierzchni mogłaby zamieszkać większa rodzina, jednak wtedy dzieci musiałyby dzielić sypialnie. Moim zdaniem więc czwórka osób to optymalna liczba domowników. Dom ogrzewamy gazem, a miesięczne koszty jego zużycia w sezonie zimowym wynoszą ok. 250-300 zł.Wnętrze projektu domu Julia WRP1452 od początku spełniało nasze oczekiwania, dlatego też postanowiliśmy wprowadzić do niego tylko jedną zmianę. Mianowicie, zrezygnowaliśmy ze spiżarki i tym samym oryginalna kuchnia zyskała na powierzchni. Inne modyfikacje uznaliśmy za zbędne i w dalszym ciągu dostrzegamy w projekcie same plusy. W nowym domu mieszkamy już ponad rok i jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Pokoje są ustawne i przestronne, a wszystkie pomieszczenia usytuowane są w bardzo funkcjonalny sposób. Wybór projektu domu z garażem Julia WRP1452 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.
błażeje 2000
Oglądając różne propozycje budynków, natrafiliśmy na projekt Julia WRP1452, który zwrócił naszą uwagę walorami wizualni i funkcjonalnością wnętrza. Przede wszystkim, bardzo spodobały mi się zadaszenia nad tarasem oraz frontowym wejściem. Są praktyczne, a ponadto sprawiają że budynek doskonale prezentuje się zarówno od przedniej jak i tylnej strony. Przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń został dobrze przemyślany i odpowiadał potrzebom naszej rodziny. Mamy dwójkę dzieci i chcieliśmy, aby każde z nich miało swój własny pokój, więc trzy sypialnie wydały się nam wystarczające.
Wszystkie prace związane z postawieniem i wykończeniem nowego domu postępowały naprawdę sprawnie. Fachowcy doskonale poradzili sobie z powierzonymi zadaniami, a całą budowę udało nam się zakończyć w przeciągu jednego roku. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego. Strop zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie Julia WRP1452 tworzy drewniana konstrukcja. Dach pokryliśmy blachodachówką.Zdajemy sobie sprawę, że dom to inwestycja na długie lata, dlatego postanowiliśmy nie oszczędzać na jego budowie. Wszystkie zastosowane przez nas materiały cechują się wysoką jakością. Przykładowo za samą więźbę zapłaciliśmy 6 tys., pokrycie kosztowało nas ok. 20 tys., a okna 30 tys. Zdecydowaną część kosztów stanowiła jednak robocizna, tym bardziej że korzystaliśmy z usług doświadczonych i profesjonalnych fachowców. Przy powyższych rozwiązaniach, koszty naszej realizacji były wyższe niż oszacowane i myślę, że decydując się na prawdziwie solidną budowę od razu warto założyć wyższe wydatki.
Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego Julia WRP1452 Julia WRP1452 od początku nam odpowiadał, dlatego w tej kwesti wszystko zostało zgodne z oryginałem. Dobrym pomysłem było jednak zamurowanie okna w spiżarce, które w tym miejscu jest zdecydowanie zbędne - w spiżarce powinno być ciemno i chłodno. Oprócz tego, aby zmieścić duży piec musieliśmy nieco przesunąć drzwi do kotłowni.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu z garażem dwustanowiskowym Julia WRP1452. Na chwilę obecną nieco brakuje mi jedynie jeszcze jednego pomieszczenia, aczkolwiek większy metraż wiązałby się z dodatkowymi kosztami. Rozkład wnętrza jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki