Projekt domu Jola z garażem 1-st. [A] WRF1350

Cena projektu: 3 000 zł 2 700 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 16 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
153,7 m²
Min. szer. działki
17,9 m
Wysokość budynku
8,6 m
Pow. zabudowy
142,8 m²
Kubatura
627,5 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
213,5 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Jola z garażem 1-st. [A] to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Jola z garażem 1-st. [A] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Nowocześnie zaprojektowana kuchnia otwarta to rozwiązanie przede wszystkim funkcjonalne, idealne dla wszystkich, którzy chcą mieszkać wygodnie, a zarazem modnie. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Potrzeby 5-7 osobowej rodziny spełni pięć pokoi przewidzianych w projekcie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jola z garażem 1-st. [A] jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Jola z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 hall
6,9 m²
3 kotłownia
5,2 m²
4 kuchnia + jadalnia
16,1 m²
5 pokój dzienny
34,2 m²
6 schody
2,5 m²
7 wc
1,6 m²
8 łazienka
2,9 m²
9 pokój
10,6 m²
10 garaż jednostan.
19,1 m²
razem
103,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Jola z garażem 1-st. [A] - Rzut poddasza

11 schody
2,5 m²
12 hall
11,9 m²
13 garderoba
1,7 m² (3,3 m²)
14 garderoba
1,6 m² (3,2 m²)
15 pokój
9,8 m² (14,7 m²)
16 pokój
14,1 m² (18,9 m²)
17 łazienka
5,2 m² (7,8 m²)
18 łazienka
5,9 m² (9,1 m²)
19 pokój
12 m² (16,8 m²)
20 pokój
12 m² (16,8 m²)
razem
76,7 m² (105 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Jola z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Jola z garażem 1-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

223 262 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm 25cm+styropian 12cm termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm, gk. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Jola z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe Marta1350
Marta1350
Przy wyborze projektu domu priorytetem były dla nas odpowiednie wymiary budynku. Posiadamy wąską działkę, dlatego ważne było, aby dom zmieścił się na niej przy zachowaniu wszystkich niezbędnych odległości od jej granic. Spośród propozycji spełniających powyższe wymaganie najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu Jola z garażem 1-st. [A] WRF1350.

Techniczna strona projektu została poprawnie opracowana pod względem rozwiązań konstrukcyjnych. Cała realizacja odbyła się całkiem sprawnie i trwała stosunkowo krótko - już po 1,5 roku od rozpoczęcia pierwszych prac nowy dom był gotowy do zamieszkania. Budynek został postawiony z ceramicznych pustaków, strop zrobiliśmy w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką. Architekt zalecał wykonanie ścianek działowych na poddaszu za pomocą płyt gipsowo-kartonowych, jednak my wymurowaliśmy wszystkie z bloczków Suporex. Muszę jednak przyznać, iż przy użyciu powyższych materiałów nie udało nam się zmieścić w kwocie oszacowanej w kosztorysie i tym samym myślę, że decydując się na taką inwestycję należy liczyć się z wyższą ceną niż sugerowana.

Projekt domu Jola z garażem 1-st. [A] WRF1350 przewiduje ogrzewanie domu za pomocą pieca gazowego, jednak my zdecydowaliśmy się na ogrzewanie kotłem na paliwo stałe, w związku z czym dostosowaliśmy kotłownię do swoich potrzeb. Palimy w nim ekogroszkiem, a obecnie jesteśmy w trakcie drugiego sezonu grzewczego. Zeszłej zimy potrzebowaliśmy ok. 5 ton opału, jednak duże zużycie było spowodowane nieocieplonym jeszcze z zewnątrz budynkiem. Prace z tym związane skończyliśmy latem, więc podejrzewam że w tym roku koszty ogrzewania będą niższe.


Choć projekt domu Jola z garażem 1-st. [A] WRF1350 od początku bardzo nam się podobał, pewne szczegóły postanowiliśmy dopasować do naszych indywidualnych preferencji.Zrezygnowaliśmy z wnęki przewidzianej na taras, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do jadalni, która dzięki temu zyskała znacznie większe rozmiary. Oprócz tego między częścią kuchenno-jadalnianą a salonem postawiliśmy wolnostojącą ściankę, która niejako dzieli obie te strefy, aczkolwiek nie są one na siebie całkowicie zamknięte. Dwie małe łazienki na parterze połączyliśmy w jedną większą, a wejście do garażu przenieśliśmy do wiatrołapu, aby nie znajdowało się ono bezpośrednio w części mieszkalnej. Oprócz tego, postanowiliśmy zabudować schody stawiając ściankę pomiędzy nimi a salonem.

Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu Jola z garażem 1-st. [A] WRF1350 i w całości spełnia on nasze oczekiwania. Uwzględniony układ pomieszczeń jest naszym zdaniem rewelacyjny. Na dole mamy przestronną, reprezentacyjną część dzienną, w której spędzamy czas całą rodziną, przyjmujemy gości i organizujemy przyjęcia. Z kolei na poddaszu znajduje się prywatna, intymna strefa tylko dla domowników, co jest bardzo komfortowym i praktycznym rozwiązaniem. Nowy dom w pełni nas satysfakcjonuje i dostrzegamy w nim same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jola z garażem 1-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Jola z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Projekty podobne do Jola z garażem 1-st. [A] WRF1350

Projekt domu HomeKoncept-72

HomeKoncept-72

139,9 m²

Projekt domu Kryształ -175

Kryształ

141,2 m²

Projekt domu Absyda -189

Absyda

140,9 m²

Projekt domu Doskonały 1 en

Doskonały 1 en

165,7 m²

Projekt domu Rumianek -250

Rumianek

141,6 m²

Projekt domu Rumianek II -250

Rumianek II

138,65 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych