Projekt domu Jelonek As - murowana – beton komórkowy KRD1962

Cena projektu: 3 000 zł 2 700 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 16 lipca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
126,4 m²
Min. szer. działki
20,1 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
110,2 m²
Kubatura
711,2 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
205,2 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Jelonek As - murowana – beton komórkowy jest wariantem popularnego projektu Jelonek - szkielet drewniany lekki. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Jelonek As - murowana – beton komórkowy to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem czterospadowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Wejście do budynku skierowane jest od południa, co jest istotnym rozwiązaniem dla osób, posiadających działkę z wjazdem od tej strony. Projekt Jelonek As - murowana – beton komórkowy to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. W projekcie przewidziano pięć sypialni, które będą odpowiednie dla 5-7 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Jelonek As - murowana – beton komórkowy - Rzut parteru

1 pokój dzienny
25,4 m²
2 garaż jednostan.
17,7 m²
3 pokój
10,7 m²
4 hall
10,6 m² (11,5 m²)
5 kuchnia
6,9 m²
6 kotłownia
4,3 m²
7 wiatrołap
4 m²
8 łazienka
3,4 m²
9 schody
2,9 m²
razem
85,9 m² (86,8 m²)

Rzut kondygnacji projektu Jelonek As - murowana – beton komórkowy - Rzut poddasza

1 pokój
13,9 m² (15,4 m²)
2 pokój
13,8 m² (15,3 m²)
3 pokój
13,2 m² (16,9 m²)
4 pokój
9,8 m² (13,1 m²)
5 korytarz
6,9 m²
6 łazienka
6,5 m² (7,5 m²)
7 schody
2,9 m²
8 garderoba
1,5 m² (5,4 m²)
razem
68,5 m² (83,4 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Jelonek As - murowana – beton komórkowy na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Jelonek As - murowana – beton komórkowy
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

210 645 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia i konstrukcja: murowana – beton komórkowy. Ściany zewnętrzne: bloczki YTONG gr. 24cm + docieplenie gr. 15 cm. Ściany wewnętrzne: bloki SILKA gr. 24cm. Strop: żelbetowy. Konstrukcja dachu: drewniana, jętkowa. Rodzaj schodów: żelbetowe. Typ ogrzewania: kocioł na gaz. Aneks na paliwo stałe: dostępny (zapytaj o cenę). Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Elewacja: tynk cienkowarstwowy na siatce.

Rekomendowani producenci

Autor: Archeton

Opinie mieszkańców domu Jelonek As - murowana – beton komórkowy

Zdjęcie profilowe Gałma
Gałma
Gdy wraz z żoną rozpoczęliśmy poszukiwania optymalnego dla nas projektu, przede wszystkim musieliśmy mieć na uwadze wymiary zakupionej działki. Gabaryty domu były ważne nie tylko dlatego żeby dom się na niej zmieścił, ale także aby na działce zostało jeszcze wolne miejsce do zagospodarowania. Powyższy warunek spełniał projekt domu Jelonek As - murowana – beton komórkowy KRD1962, który w dodatku odpowiadał nam również pod innymi względami. Duże znaczenie przy wyborze miał także metraż. Nie chcieliśmy budować dużego domu powyżej 140 m², a zarazem zależało nam na w pełni komfortowej przestrzeni, dlatego też powierzchnia ok. 125 m² wydała nam się idealna. Spory wpływ na decyzje o realizacji projektu Jelonek As miał również uwzględniony w nim strop monolityczny, który moim zdaniem jest najrozsądniejszym rozwiązaniem w kwestii stropu.

Wszystkie prace budowlane przebiegły sprawnie i po naszej myśli. Inwestycję udało nam się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie, gdyż od rozpoczęcia budowy, do uzyskania dokumentu potwierdzającego odbiór budynku do użytkowania minęło ok. 1,5 roku. Projekt pod względem konstrukcyjnym został poprawnie sporządzony, a jedyną niedoskonałością techniczną jest fakt, iż nie uwzględniono w nim wylania ławy fundamentowej pod schodami. W przypadku drewnianych nie ma to znaczenia, jednak decydując się na sugerowane przez architekta schody betonowe, warto wylać ławę również w tym miejscu.

Ściany wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego 24 cm marki Solbet. Od początku zależało mi na żelbetowej konstrukcji stropu, który w projekcie Jelonek As - murowana – beton komórkowy KRD1962 został ponadto bardzo dobrze opracowany i wyliczony. Co prawda, wykonawcy próbowali namówić nas na zastosowanie systemu Teriva, który wymaga mniej pracy, jednak w tej kwestii postanowiliśmy ściśle trzymać się zaleceń architekta i również zachęcam do tego innych Inwestorów. Dach pokryliśmy dachówką.

Projekt domu Jelonek As - murowana – beton komórkowy KRD1962 został funkcjonalnie przemyślany, a kilka prostych zmian pozwoliło dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań. Wprowadziliśmy pewne przesunięcia w kwestii ścianek działowych na poddaszu i obecnie zamiast czterech niedużych sypialni, mamy trzy, w pełni przestronne pokoje. Postanowiliśmy zrezygnować z wykonania balkonu, a także gabinetu na parterze. Jego powierzchnię przyłączyliśmy do salonu, uzyskując tym samym strefę dzienną o naprawdę sporym metrażu. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, jednak obecnie uważam że dobrym pomysłem byłoby przeniesienie jednego okna tarasowego na tylną ścianę domu oraz rezygnacja ze środkowego przeszklenia w salonie.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Jelonek As - murowana – beton komórkowy KRD1962. Co prawda, z racji tego iż w bryle oraz konstrukcji dachu przewidziano ciekawe, ozdobne elementy, budynek nie należy do wyjątkowo łatwych w budowie, ale za to wyróżnia się na tle innych, prostych domów. Musze przyznać, że nowy dom jest nie tylko funkcjonalny, ale także świetnie prezentuje się z zewnątrz i często słyszymy na jego temat bardzo pozytywne komentarze. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jelonek As - murowana – beton komórkowy

  4,5 – 2 głosy

5
50%
4
50%
3
0%
2
0%
1
0%

Gałma buduje ten dom  18.01.2018 15:48

Gałma buduje ten dom  11.04.2018 19:20

Projekt domu Jelonek As - murowana – beton komórkowy należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Jelonek As - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Jelonek As G2 - murowana – beton komórkowy -345

Projekt domu Jelonek Astro - murowana – beton komórkowy -320

Projekt domu Jelonek Rex - murowana – beton komórkowy -320

Projekt domu Jelonek Max - murowana – beton komórkowy -385

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych