Projekt domu Jacek B WRD2008

Cena projektu: 2 290 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
48,8 m²
Min. szer. działki
12,8 m
Wysokość budynku
6,83 m
Pow. zabudowy
77,9 m²
Kąt nach. dachu
46°
Liczba pokoi
2

Opis projektu

Budynek Jacek wersja B z wiatą na 2 auta został stworzony na wzór popularnego projektu Jacek wersja A bez wiaty. Projekt domu Jacek wersja B z wiatą na 2 auta zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających wąską działkę, gdyż wymiary budynku dają możliwość ciekawego zagospodarowania terenu. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Dom doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jego front znajduje się od strony południowej. Projekt Jacek wersja B z wiatą na 2 auta to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Nowocześnie zaprojektowana kuchnia otwarta to rozwiązanie przede wszystkim funkcjonalne, idealne dla wszystkich, którzy chcą mieszkać wygodnie, a zarazem modnie. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Uwzględnione w domu dwie przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Jacek B - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,7 m²
2 pokój dzienny + kuchnia
23,2 m²
3 łazienka + kotłownia
3,9 m²
razem
32,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Jacek B - Rzut poddasza

1 hall
3,8 m²
2 pokój
6,1 m²
3 pokój
6,1 m²
razem
16 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Jacek B na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Jacek B
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

71 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: drewniany. Ściany zewnętrzne: silikat 24 + styropian Termonium Fasada 16cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Jacek B

Zakupiona przez nas działka posiada nietypowe wymiary - jest naprawdę długa, a jednocześnie dosyć wąska, dlatego też przy wyborze projektu domu największą uwagę musieliśmy zwracać na gabaryty budynku. Oprócz tego, iż forma projektu Jacek wersja B z wiatą na 2 auta WRD2008 idealnie wpasowywała się w naszą działkę, dodatkowo dom pod względem wizualnym bardzo przypadł nam do gustu.

Cała inwestycja odbyła się w naszym przypadku bez żadnych komplikacji i w krótkim czasie. Projekt zakupiliśmy na początku kwietnia 2013 r., a już w maju tego samego roku fachowcy rozpoczęli wykonywanie pierwszych prac. Po zaledwie 1,5 roku zakończyliśmy wszelkie wykończenia domu oraz przestrzeni wokół niego tj. trawnik, ogrodzenia, parking.

Ze względu na to, iż nasza działka położona jest w pobliżu góry Ślęży fundamenty zostały osadzone dosyć głęboko, aby w przypadku dużych deszczów były one równie solidne. Budynek wymurowaliśmy z silikatowych bloczków, a dach pokryliśmy blachodachówką. Stan surowy zamknięty udało nam się zrealizować w kwocie ok. 100 tys. zł, natomiast cała inwestycja łącznie z wszystkimi wykończeniami zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kosztowała ok. 200 tys. zł.

W trakcie budowy postanowiliśmy wprowadzić zmianę do oryginalnego układu projektu domu letniskowego Jacek wersja B z wiatą na 2 auta WRD2008. Zmieniliśmy lokalizację łazienki i wygospodarowaliśmy ją kosztem części wiatrołapu. Jej pierwotną powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni, więc obecnie na parterze mamy otwartą i naprawę przestronną część dzienną. Aby móc korzystać z domu w warunkach całorocznych zdecydowaliśmy się na doprojektowanie komina i wykonanie pieca kaflowego. Oprócz dokonanych modyfikacji nie chciałbym już nic więcej zmieniać - układ pomieszczeń w pełni mnie satysfakcjonuje.

Projekt Jacek wersja B z wiatą na 2 auta WRD2008 przewiduje na poddaszu dwie sypialnie i w mojej ocenie jest to optymalna liczba pokoi do rekreacyjnego użytkowania domu dla 4-osobowej rodziny. Bywa, że korzystamy z niego jednocześnie my, nasze dzieci oraz wnuki i nawet przy sześciu osobach nie mamy problemów, aby się pomieścić. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jacek B

  – 0 głosów

Projekt domu Jacek B należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Jacek B

Projekt domu Jacek A

Jacek A

48,8 m²

Projekty podobne do Jacek B WRD2008

Projekt domu L-56 Dom tradycyjny

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych