Projekt domu Hugo II z garażem 1-st. [A] WRF1485

Cena projektu: 2 150 zł 1 850 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 25 września 2019 r.

W obniżonej cenie
pozostało projektów:
Sprawdź jak obniżyć koszt budowy nawet
o 1000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
75,6 m²
Min. szer. działki
22,9 m
Wysokość budynku
5,6 m
Pow. zabudowy
136,8 m²
Kubatura
217 m³
Kąt nach. dachu
20°
Pow. dachu
185 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Hugo II z garażem 1-st. [A] to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Hugo II z garażem 1-st. [A] to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Hugo II z garażem 1-st. [A] jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Hugo II z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall + garderoba
7,8 m²
3 łazienka
4,3 m²
4 pokój
12,4 m²
5 pokój
9,8 m²
6 pokój
9 m²
7 wc
1,6 m²
8 pokój dzienny
20,5 m²
9 kuchnia
6,1 m²
10 kotłownia
4,5 m²
11 pom. gospodarcze
7,4 m²
12 garaż jednostan.
19,6 m²
razem
107,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Hugo II z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Hugo II z garażem 1-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

120 819 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

164 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
36 979 zł

stan surowy otwarty
68 445 zł

stan surowy zamknięty
15 395 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: pustak ceram. porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: pustak porotherm. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny/okł. drewniana/klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Hugo II z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe Logier
Logier
Zdecydowaliśmy się na projekt Hugo II z garażem 1-st. WRF1485, który właściwie w całości bardzo nam się spodobał. Konstrukcja budynku jest prosta, a jednocześnie atrakcyjnie się prezentuje. Jego wymiary świetnie komponowały się na naszą działkę, a poza tym od początku zależało nam na domu o niezbyt dużym metrażu.

Nasza budowa przebiegła bardzo sprawnie. W jej trakcie nie natrafiliśmy na żadne komplikacje i wszystko udało nam się zrealizować w naprawdę krótkim czasie - od zakupu projektu do zamieszkania w nowym domu minął zaledwie rok. Cala inwestycja odbyła się więc zgodnie z założonym planem.

Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger, zaś strop wykonaliśmy systemem Teriva. Dach w całości odeskowaliśmy, a żeby nie obciążać dodatkowo jego konstrukcji, zamiast uwzględnionej w projekcie dachówki pokryliśmy go blachodachówką. Myślę, że można sugerować się kosztorysem dotyczącym budowy na etapie stanu surowego zamkniętego, aczkolwiek radziłbym liczyć się jednak z nieco wyższymi kosztami. Zależą one w głównej mierze od użytych materiałów i być może przy zastosowaniu tańszych zmieszczenie się w tej kwocie byłoby realne. W naszym przypadku inwestycja na tym etapie wyniosła ok. 150 tys. zł.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Mieliśmy możliwość podłączenia się do sieci gazowej, dlatego też postanowiliśmy z tego skorzystać. Gaz służy nam do ogrzania domu i wody użytkowej oraz gotowania. Łączne rachunki za to rozwiązanie w pierwszym roku od zamieszkania wyniosły ok. 4 tys zł, zaś w kolejnym - 3,6 tys. zł.

Projekt Hugo II z garażem 1-st. WRF1485 musieliśmy dostosować do warunków planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego w naszej okolicy. Z tego względu konieczne było podniesienie kąta nachylenia dachu o kilka stopni - nie była to jednak duża różnica. Modyfikacją, która wynikała już z naszych preferencji było wydłużenie bryły od strony salonu o 1 m. Dzięki temu część dzienna stała się bardziej przestronna. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek przyszłym Inwestorom poradziłbym inne usytuowanie wyłazu na strych. Znajduje się on naprzeciw głównego wejścia, co spowodowało iż mieliśmy pewnie trudności ze znalezieniem odpowiednich schodów wysuwanych - standardowe po wysunięciu nachodziłyby na ściankę tworzącą wiatrołap. Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie odwrócenie ich w ten sposób, aby otwierały się w stronę strefy sypialnianej. Jeśli ktoś planuje użytkowe wykorzystanie poddasza, zrobienie stałej klatki schodowej będzie świetną opcją. Sądzę, że najlepszym pomysłem jest zrobienie jej kosztem wnęki obok toalety, aczkolwiek nad nią znajduje się duża ilość belek nośnych. Warto więc już na etapie adaptacji rozważyć czy zagospodarowanie poddasza będzie nam potrzebne. Dzięki temu będzie można wprowadzić wcześniejsze zmiany w konstrukcji stropu.

Wnętrze zaproponowane w projekcie domu parterowego Hugo II z garażem 1-st. WRF1485 zostało bardzo dobrze zaplanowane, dlatego też w tej kwestii nie musiałem wprowadzać żadnych modyfikacji. Dom jest funkcjonalny i w dalszym ciągu nie widzę potrzeby zmian w układzie ścianek działowych. Jedyne czego brakuje nam na chwilę obecną to garderoba. Jesteśmy 4-osobową rodziną i sądzę, że przy takiej liczbie domowników takie dodatkowe pomieszczenie byłoby bardzo przydatne. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe rosi55
rosi55
Przy wyborze projektu domu największe znaczenie miały dla nas względy ekonomiczne. Chcieliśmy, aby był on prosty w budowie i posiadał nie za duży metraż, tak aby jego realizacja nie pochłonęła zbyt wielu środków finansowych. Spośród małych domków o nieskomplikowanej bryle wybraliśmy projekt domu Hugo II z garażem 1-st. [A] WRF1485, którego układ pomieszczeń odpowiadał naszym oczekiwaniom.

W dokumentacji technicznej nie zauważyliśmy błędów typowo architektonicznych, aczkolwiek fachowiec poradził nam zmodyfikowanie oryginalnej konstrukcji więźby i muszę przyznać, że było to naprawdę dobre rozwiązanie. Jej pierwotny układ nie dawał możliwości w pełni praktycznego zagospodarowania strychu, ponieważ poprzeczne jętki miały znajdować się na całej długości dachu, z racji czego poruszanie się po powierzchni poddasza byłoby utrudnione. Zamiast jętek, fachowiec zastosował więc podtrzymujące podpory, które sprawiły że na tej kondygnacji można swobodnie chodzić i tym samym ulokować na niej znacznie wiele nieużywanych na co dzień rzeczy. Uważam więc, że warto polecić to rozwiązanie innym Inwestorom projektu domu Hugo II z garażem 1-st. [A] WRF1485.

Cała realizacja odbyła się bez żadnych problemów i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym zajęło nam niecały rok i mniej więcej tyle samo czasu trwały wykończenia. Przewiduję, że taką budowę można zakończyć wcześniej, aczkolwiek ze względów finansowych zdecydowaliśmy się na system gospodarczy. Do etapów, które tego wymagały zatrudniliśmy fachowców, ale też wiele wykonywaliśmy samodzielnie, szczególnie w kwestii wykończeń. Do wymurowania ścian, zamiast zalecanych w projekcie pustaków Porotherm użyliśmy bloczków Ytong 24 cm o gęstości 600. Strop wykonaliśmy metodą Teriva. Izolację poddasza (dach-podłoga) tworzy styropian w warstwach 15 cm + 10 cm ułożonych „na krzyż". Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu, a dach pokryliśmy blachodachówką. Myślę, że podany na stronie kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego jest poprawnie wyliczony i można się nim sugerować. Należy jednak pamiętać, iż ta kwota nie decyduje o cenie całej inwestycji - bywa, iż wykończenia są jeszcze bardziej kosztowne. W naszym przypadku dom w stanie „pod klucz” (wszelkie instalacje i przyłącza, wykończenia łącznie z otynkowaniem, a także podstawowym umeblowaniem kuchni i sypialni) wyniósł blisko 300 tys. zł.

Do projektu domu Hugo II z garażem 1-st. [A] WRF1485 wprowadziliśmy drobne zmiany. Duże przeszklenie „do ziemi” znajdujące się w salonie na ścianie szczytowej zmniejszyliśmy do wysokości tradycyjnego okna, tak aby strefa wypoczynkowa była ustawniejsza i tym samym łatwiejsza w umeblowaniu. Oprócz tego postanowiliśmy zrezygnować w tym miejscu z tradycyjnego kominka. Zamiast niego zamontowaliśmy wiszący biokominek wbudowany w ścianę. Co prawda, nie daje on tyle ciepła co klasyczny, ale na pewno jest mniej kłopotliwy w użytkowaniu, nie ogranicza przestrzeni i mniej kosztuje, a do tego efektownie się prezentuje. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek gdybym budował nasz dom po raz drugi z pewnością zdecydowałbym się na zastosowanie jeszcze dwóch. Niestety nie zauważyłem tego wcześniej, ale architekt nie przewidział nad garażem stropu, co teraz bez wątpienia bym zmienił, gdyż obecnie mam kłopot z jego izolacją. Szczerze więc polecam innym Inwestorom rozważenie tej kwestii już na etapie adaptacji. Dodatkowo myślę, że dobrym pomysłem byłoby w naszym przypadku poszerzenie domu o ok. 1 m od strony ściany szczytowej przy części dziennej, która dzięki temu stałaby się bardziej przestronna.

Odpowiedniego projektu domu szukaliśmy dość długo, dlatego też decyzja o wyborze projektu domu parterowego Hugo II z garażem 1-st. [A] WRF1485 była dobrze przemyślana. Przewidziany w nim układ pomieszczeń już wtedy bardzo nam się spodobał i w dalszym ciągu uważamy go za naprawdę funkcjonalny. Być może dla niektórych pewnym minusem mogą być dość niewielkie rozmiary pokoi, aczkolwiek dla nas są wystarczające i od początku się z tym liczyliśmy, gdyż priorytetem był dla nas nieduży metraż i związane z tym niskie koszty budowy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Hugo II z garażem 1-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Hugo II z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Projekty podobne do Hugo II z garażem 1-st. [A] WRF1485

Projekt domu Hugo z garażem 1-st. [A] -300

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych