Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

Projekt domu Horyzoncik B garaż WRD1189

Cena projektu: 2 490 zł 2 390 zł Oszczędzasz 100 złOferta ważna do 30 listopada 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
100,5 m²
Min. szer. działki
22,2 m
Wysokość budynku
6,96 m
Pow. zabudowy
160,7 m²
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Horyzoncik wersja B z poj. gar. strop drewniany został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Horyzoncik wersja A bez garażu strop drewniany. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma garaż. Projekt domu Horyzoncik wersja B z poj. gar. strop drewniany jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku zwieńczona jest dachem namiotowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Horyzoncik wersja B z poj. gar. strop drewniany to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu przewidziano zarówno komfortową łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Horyzoncik B garaż - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,1 m²
2 hall
7,2 m²
3 wc
1,8 m²
4 korytarz
6,5 m²
5 łazienka
5,2 m²
6 pokój
10,6 m²
7 pokój
9,4 m²
8 pokój
17,1 m²
9 pokój dzienny
28,8 m²
10 spiżarnia
2 m²
11 kuchnia
11,8 m²
12 kotłownia
4 m²
13 garaż jednostan.
18,3 m²
14 pom. gospodarcze
5,1 m²
razem
129,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Horyzoncik B garaż na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Horyzoncik B garaż
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

154 501 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

212 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
45 643 zł

stan surowy otwarty
89 896 zł

stan surowy zamknięty
18 962 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: drewniany. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Alexanderstudio.pl

Opinie mieszkańców domu Horyzoncik B garaż

Zdjęcie profilowe arekk1
arekk1

Przy wyborze projektu kierowaliśmy się przede wszystkim tym, aby przedstawiał on dom parterowy. Moja żona chciała, aby kuchnia nie była połączona z salonem. Ważny był też fakt, że jest oddzielona część nocna od części dziennej. Dlatego projekt domu Horyzoncik wersja B z poj. gar. strop drewniany WRD1189 był dla nas idealny, ponieważ spełniał nasze wszystkie wymagania.

Dom na działce jest usytuowany w taki sposób, aby w dzień wpadało jak najwięcej słońca, dlatego też od strony wschodniej umieszczony jest garaż, a od południa salon i sypialnia główna. Wprowadzaliśmy też zmiany, główna to przeniesienie kotłowni do pomieszczenia gospodarczego za garażem. Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ w projekcie była kotłownia typowo gazowa, a my chcieliśmy mieć ogrzewanie na węgiel i na gaz. Dlatego potrzebowaliśmy więcej miejsca w tym pomieszczeniu. W związku z tą zmianą musiałem również przenieść komin w inne miejsce.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie, większość prac wykonywałem samodzielnie i można powiedzieć że w ciągu roku dom został wykończony i zamieszkany. Projekt domu Horyzoncik WRD1189 był bardzo czytelny i przejrzysty, więc nie miałem z nim żadnego problemu przy wykonywaniu prac.

Uważam, że dom nadaje się dla dzieci. Jesteśmy czteroosobową rodziną każde dziecko ma swój pokój i my swoją sypialnię (więc każdy z nas ma swój kąt). Dom także nadaje się na przyjęcia rodzinne, salon z jadalnią jest przestronny i mamy bardzo dużo miejsca. W salonie jeszcze wprowadziliśmy małą modyfikację okien; ponieważ były one bardzo małe, wstawiliśmy szersze i większe. Ta zmiana nam zdecydowanie bardziej odpowiada. Wracając do ogrzewania to prawie na całym parterze mamy ogrzewanie podłogowe, tylko w sypialniach są tradycyjne grzejniki.

Projekt domu parterowego z garażem Horyzoncik WRD1189 spodobał nam się od razu. Rada, jaką mogę dać, to jeśli ktoś by chciał kiedyś w przyszłości zrobić pokoje na poddaszu, to jak najbardziej nic nie stoi na przeszkodzie. Tylko należy zostawić miejsce na schody, ja tak zrobiłem i schody mogą się mieścić tam, gdzie w projekcie jest kotłownia. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Horyzoncik B garaż

  – 0 głosów

Projekt domu Horyzoncik B garaż należy do kategorii

Projekty podobne do Horyzoncik B garaż WRD1189

Projekt domu Tryton 2

Tryton 2

105,96 m²

Projekt domu Aframon 2 -300 3D

Aframon 2

99,59 m²

Projekt domu Tryton 2 Teriva

Tryton 2 Teriva

105,96 m²

Projekt domu Fabia II

Fabia II

109,6 m²

Projekt domu Groszek z garażem -250

Projekt domu Apollo G1 -345

Apollo G1

98,06 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych