Projekt domu Hermiona II WRP1342

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
142,4 m²
Min. szer. działki
22,72 m
Wysokość budynku
9,2 m
Pow. zabudowy
151,6 m²
Kubatura
595,6 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
259 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Rozbudowana forma domu z poddaszem Hermiona II została przekryta ciekawym dachem namiotowym oraz urozmaicona takimi detalami jak ozdobnymi murki czy cokół. Całość robi duże wrażenie, a jeszcze lepiej będzie się prezentować w otoczeniu eleganckiego ogrodu. Dla wygody zmotoryzowanej rodziny, dom wyposażono w dwustanowiskowy garaż, włączony w bryłę budynku. Centrum domu stanowi rozległa strefa dzienna powstała z połączenia kilku wnętrz. Funkcję subtelnej przegrody pomiędzy nimi pełni jedynie ulokowany na środku kominek. Z hallu przechodzi się do dużego pokoju dziennego, gdzie wyeksponowano klatkę schodową oraz usytuowano wyjście na półokrągły taras, a dalej do ogrodu. Obok, w przeszklonym wykuszu, zaplanowano jadalnię przyległą do kuchni. Mieszkańcom na pewno spodoba się pomysł spiżarni, uzupełniającej kuchnię. Na parterze zaplanowano także dodatkowy gabinet, ulokowany pod schodami oraz łazienkę przy hallu. Poprzez wiatrołap, domownicy będą mieli zapewniony wygodny dostęp do garażu i pomieszczenia gospodarczego. Poddasze domu Hermiona II zaprojektowano niezwykle komfortowo, gwarantując każdemu z mieszkańców jego prywatną, przestronną przestrzeń. Usytuowano tam trzy sypialnie z dużymi, wyposażonymi w okna garderobami. Dodatkowo, każdy pokój posiada własny balkon, dzięki czemu wnętrza są dużo jaśniejsze. W korytarzu ulokowano także wejście do obszernej łazienki, przy której zaplanowano pomieszczenie gospodarcze, na tyle duże by urządzić tam pralnię i suszarnię. Wnętrze zaprojektowano tak, by sprostać wygórowanym wymaganiom czteroosobowej rodziny. W tym celu zaplanowano niezwykle komfortowe rozwiązania jak pokoje z garderobami, dwustanowiskowy garaż czy odrębna pralnia.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Hermiona II - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,8 m²
2 hall
7 m²
3 spiżarnia
1,8 m²
4 kuchnia
9,9 m²
5 jadalnia
11,2 m²
6 pokój dzienny
25,3 m²
7 pokój
11,8 m²
8 łazienka
3,3 m²
9 pom. gospodarcze
4,7 m²
10 garaż dwustan.
32,2 m²
razem
113 m²

Rzut kondygnacji projektu Hermiona II - Rzut poddasza

1 hall
6,8 m²
2 pokój
12,4 m²
3 garderoba
2,1 m²
4 pokój
12,9 m²
5 garderoba
3,2 m²
6 pokój
11,2 m²
7 garderoba
4,5 m²
8 łazienka
9,3 m²
9 pom. gospodarcze
3,9 m²
razem
66,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Hermiona II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Hermiona II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

228 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Hermiona II

Zdjęcie profilowe ewaadrian
ewaadrian

Projekt domu Hermiona II WRP1342 spodobał nam się ze względu na wygląd zewnętrzny i bardzo praktyczny układ pomieszczeń. Dużym plusem wydaje się również możliwość realizacji projektu etapami. Na razie, mimo iż jest nas piątka, zamieszkujemy tylko parter, góra powstanie lada moment.

Używamy pieca na ekogroszek i drewno - koszty ogrzewania są umiarkowane. Zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe na całym parterze - uważam to za bezbłędne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, maluchom jest ciepło w stópki. Jedynym elementem w domu, który może być niewygodny dla nich to zabiegowe schody (niestety nie udało nam się ich zmienić). Od początku zależało nam także na dużej otwartej przestrzeni. Otwarta kuchnia na jadalnię i salon to coś, o czym zawsze marzyliśmy. Co więcej, już sama kuchnia jest bardzo przestronna i tym samym zapewnia swobodę podczas krzątania się w niej (nawet dla kilku osób). Duży salon to naprawdę wielka wygoda - jako miejsce wspólnego spędzania czasu przez naszą rodzinę sprawdza się on świetnie. Wieloosobowy narożnik pozwala na całorodzinny wypoczynek. Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu domu i przebiegu budowy. Najbardziej jednak podoba nam się wykusz - przy nim znajduje się jadalnia, całość wygląda wprost zniewalająco. Cieszymy się również, że tylko 6 miesięcy minęło od rozpoczęcia prac do przeprowadzki. Myślę, że to spory sukces.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Hermiona II WRP1342 wprowadziliśmy jednak kilka poprawek. Na górze zrezygnowaliśmy z pralni i poprzez zmniejszenie łazienki stworzyliśmy dodatkowy pokój. Powiększyliśmy z kolei łazienkę na dole kosztem szafy wnękowej w wiatrołapie. Zamiast drzwi przy wykuszu zamontowaliśmy zwykłe okna, teraz na taras prowadzą jedynie drzwi z salonu. Okno zamiast drzwi pojawiło się również w pokoju-gabinecie na parterze.

Hermiona II WRP1342 to bardzo dobry wybór - przede wszystkim wrażenie robi jego wygląd; imponujący dach przykuwa uwagę. Mam nadzieję, że nasz komfort życia poprawi się jeszcze po adaptacji poddasza. Choć i tak już jest całkiem nieźle. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Hermiona45454
Hermiona45454

Wybierając projekt domu sugerowaliśmy się w dużej mierze jego wyglądem zewnętrznym. W projekcie domu Hermiona II WRP1342 zauroczyły nas zdobienia, gołębniki oraz wykusz. Był nam także potrzeby garaż dwustanowiskowy.

Mieliśmy bardzo dobra ekipę budowlaną i dzięki temu realizacja przebiegła bardzo sprawnie. Muszę jednak przyznać, że budowa domu pochłonęła dość dużo środków finansowych. Na szczęście podołaliśmy temu i budynek powstał stosunkowo szybko i bez problemów. Ściany zewnętrzne domu powstały z pustaka cementowego Max. Drewniana konstrukcja dachu została ocieplona wełną i wyłożona blacho-dachówką.

Ze względu na mały rozmiar kotłowni, zdecydowaliśmy się na ogrzewanie ekogroszkiem. Magazynowanie drewna czy węgla byłoby kłopotliwe przy takim metrażu, a nie mieliśmy możliwości podłączenia gazu ziemnego. Piec na ekogroszek okazał się więc najlepszym rozwiązaniem. W domu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe oraz grzejniki.

W projekcie domu Hermiona II WRP1342 wprowadziliśmy kilka zmian. W gabinecie na parterze usunęliśmy drzwi i zamiast nich wstawiliśmy okno. Zrezygnowaliśmy też z kominka na środku części dziennej. Mamy w planach postawić piecyk kaflowy, ale będzie on stał w innym miejscu. Postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową o dwa pustaki. Takie rozwiązanie daje większy komfort użytkowania poddasza. Teraz pokoje wydają się większe. Ścianę wewnętrzną łazienki na górze przesunęliśmy o metr. Powstał tym samym korytarz prowadzący do pomieszczenia gospodarczego. Usunęliśmy przejście między nim, a łazienką i zaadaptowaliśmy je na dodatkowy pokój. Zmniejszyliśmy również bramę garażową i wstawiliśmy tam normalne drzwi wejściowe. Wydaję mi się, że dobrym rozwiązaniem mogłoby być powiększenie kotłowni. Byłoby wygodniej gdyby jej zewnętrzna ściana była na poziomie zewnętrznej ściany garażu. Tym samym zostałoby również powiększone pomieszczenie na górnej kondygnacji. Myśleliśmy o tym, ale wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami.

Przy ułożeniu naszego domu na działce, wykusz jadalniany znajduje się po stronie wschodniej. Duże okno w salonie wychodzi na południe, dzięki czemu w tej części domu jest bardzo jasno.Kotłownia i garaż umieszczone są po stronie zachodniej. Jest to bardzo dobre ułożenie domu, ponieważ słońce rozświetla pomieszczenia, w których spędzamy najwięcej czasu.

Dom dobrze sprawdza się dla rodzin z małymi dziećmi. Sami posiadamy trzy córki i przy takiej ilości pokoi wszyscy się mieścimy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z połączenia kuchni i jadalni z salonem. Przygotowując posiłki w kuchni mogę pilnować dzieci bawiących się w pokoju dziennym. Możemy, także przyjąć większą ilość gości. W wykuszu jadalnianym postawiliśmy duży stół, przy którym mieści się wiele osób.

Wybór projektu domu Hermiona II WRP1342 był zdecydowanie trafny. Dom jest piękny, a rozmieszczenie pokoi bardzo funkcjonalne. Nasza rodzina doskonale się w nim czuje i mam nadzieje, że spędzimy w nim dobry czas. Śmiało polecam każdemu, kto zastanawia się nad tym projektem. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe basa77
basa77
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Hermiona II WRP1342, ponieważ przewidziano w nim rozwiązania, na których zależało nam od samego początku. Przy wyborze uwagę zwracaliśmy przede wszystkim na to, aby w bryle budynku znajdował się dwustanowiskowy garaż. Oprócz tego bardzo spodobało nam się, iż architekt uwzględnił praktyczne garderoby w każdej z sypialni na poddaszu.

Cała budowa przebiegła bez problemów. Zrealizowanie inwestycji nie stanowiło dla fachowców trudności i w trakcie nie natrafili oni na żadne przykre niespodzianki. Wszystko udało się zakończyć w stosunkowo krótkim czasie - postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło w naszym przypadku 20 miesięcy. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Ytong. Strop został wykonany systemem Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Przy zastosowaniu powyższych materiałów cena naszej inwestycji przekroczyła oszacowaną w kosztorysie. Co prawda nie była to bardzo duża różnica, aczkolwiek myślę że decydując się na projekt domu Hermiona II WRP1342 bezpieczniej będzie jednak założyć nieco wyższe koszta w stosunku do sugerowanych.

Wymiary kotłowni przewidzianej w projekcie domu Hermiona II WRP1342 świetnie sprawdziłyby się w przypadku ogrzewania gazowego, aczkolwiek nie mamy możliwości podłączenia działki do takiej instalacji i ostatecznie zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca na ekogroszek. Z tego względu postanowiliśmy powiększyć kotłownię poprzez jej wydłużenie do ścianki tworzącej garaż. Oprócz tego zrezygnowaliśmy ze spiżarki, a jej oryginalną powierzchnią przyłączyliśmy do kuchni. Jedyna modyfikacja wprowadzona na poddaszu polegała na wykonaniu osobnych wejść do łazienki oraz znajdującego się obok niej pomieszczenia gospodarczego, które przeznaczyliśmy na zrobienie pralnio-suszarni. W naszym przypadku jest już na to za późno, jednak na chwilę obecną myślę, że dobrym pomysłem byłoby wygospodarowanie kosztem części pralni dodatkowej małej łazienki. Gdy w porannym pośpiechu wszyscy domownicy szykują się do wyjścia, takie rozwiązanie byłoby naprawdę przydatne i uważam, że warto je rozważyć.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Hermiona II WRP1342 i nie mamy do niego żadnych zastrzeżeń. Po kilku drobnych zmianach nowy dom w całości spełnia wszystkie nasze oczekiwania i nie zamieniłbym go na żaden inny. Uwzględniony wewnętrzny układ jest bardzo funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu dla całej naszej 5-osobowej rodziny. Ilość sypialni jest idealna, a przewidziane w nich garderoby doskonale się sprawdzają. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Joanna14
Joanna14
Spośród wielu różnych propozycji jakie oglądałam, ostatecznie zdecydowałam się na projekt domu Hermiona II WRP1342, który w całości przypadł mi do gustu. Moją uwagę zwrócił fakt, iż wszystkie uwzględnione w nim sypialnie posiadają garderobę. W większości projektów nie ma ich wcale lub jest tylko jedna, więc rozwiązanie przewidziane w Hermionie II wyjątkowo mnie zainteresowało. Oprócz tego, spodobało mi się iż każdy z górnych pokoi posiada również balkon, dzięki czemu każde z dwójki naszych dzieci będzie usatysfakcjonowane. Na naszą decyzję wpływ miał także atrakcyjny zewnętrzny wygląd budynku.

Realizacja przebiegła bardzo sprawnie, a współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Cała inwestycja odbyła się w naprawdę krótkim czasie, z czego również jestem zadowolona. Pierwsze prace budowlane rozpoczęliśmy w lipcu 2015 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się już w trakcie wakacji następnego roku. Budynek został postawiony przy użyciu białych bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Przy zastosowaniu powyższych materiałów z łatwością udało nam się zmieścić w oszacowanej przez architekta kwocie dotyczącej stanu surowego zamkniętego. Myślę więc, że śmiało można sugerować się podanym kosztorysem.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na pellet, aczkolwiek obecnie jesteśmy w trakcie pierwszej zimy od zamieszkania, więc póki co trudno ocenić mi faktyczne koszty eksploatacji. W pierwszym roku mury muszą jeszcze dobrze wyschnąć i porządnie się ogrzać, toteż z pewnością zużycie opału w późniejszych latach będzie mniejsze. Na chwilę obecną mogę jednak stwierdzić, że budynek jest całkiem ekonomiczny. Szybko się nagrzewa, a z racji tego iż w całym domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, odpowiednia temperatura długo się utrzymuje.

Projekt domu Hermiona II WRP1342 od początku spełniał nasze oczekiwania. Przewidziany w nim układ pomieszczeń został świetnie przemyślany, dlatego też w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją, co było doskonałym posunięciem. Jedyna wprowadzona przez nas zmiana polegała na powiększeniu tarasu i w dalszym ciągu w nowym domu wszystko mi się podoba. Wnętrze jest funkcjonalne i przewiduje wiele praktycznych rozwiązań jak np. na początku wspomniane garderoby i balkony we wszystkich pokojach. Jestem również zadowolona z faktu, iż kuchnia usytuowana jest od frontu, gdyż podczas przygotowywania posiłków mogę obserwować co dzieje się przed domem i kto do niego idzie.

Jesteśmy 4-osobową rodziną, a metraż naszego domu jest dla nas bardzo komfortowy. Na górze mamy trzy duże sypialnie więc zarówno my z mężem, jak i każde z dwójki naszych dzieci posiada swoją własną, prywatną przestrzeń. Przy takim układzie bardzo przydają się również dwie, w pełni funkcjonalne łazienki. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy poganiać się wzajemnie podczas porannego szykowania się do wyjścia do pracy czy szkoły. Na dole mamy jeszcze jeden dodatkowy pokój, który w naszym przypadku funkcjonuje jako gościnny, ale równie dobrze można zaadaptować go na sypialnię. Uważam więc, że projekt domu Hermiona II WRP1342 to doskonała opcja również dla piątki domowników. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Hermiona II

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

pjagodzi buduje ten dom  25.05.2019 23:25

Joanna14 buduje ten dom  25.01.2017 09:36

Projekt domu Hermiona II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Hermiona II

Projekt domu Hermiona Nowa II

Projekt domu Hermiona Nowa

Hermiona Nowa

145,6 m²

Projekt domu Hermiona

Hermiona

138,2 m²

Projekty podobne do Hermiona II WRP1342

Projekt domu Opałek II N 2G -350 3D iDesigner

Opałek II N 2G

141,75 m²

Projekt domu Opałek X 2G -350

Opałek X 2G

149,84 m²

Projekt domu Opałek III N 2G+ -350

Opałek III N 2G+

139,8 m²

Projekt domu Nowa z garażem 2-st. [A]

Projekt domu Diana z garażem 2-st. [A1]

Projekt domu Atlas II

Atlas II

152,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych