Projekt domu Hermiona WRP1311

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
138,2 m²
Min. szer. działki
20,92 m
Wysokość budynku
9,2 m
Pow. zabudowy
136,3 m²
Kubatura
535,4 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
233,5 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Hermiona odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem namiotowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Hermiona to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Hermiona - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,8 m²
2 hall
7 m²
3 spiżarnia
1,8 m²
4 kuchnia
9,8 m²
5 jadalnia
11,1 m²
6 pokój dzienny
25,3 m²
7 pokój
11,8 m²
8 łazienka
3,3 m²
9 pom. gospodarcze
4,7 m²
10 garaż jednostan.
18,1 m²
razem
98,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Hermiona - Rzut poddasza

1 hall
6,8 m²
2 pokój
12,4 m²
3 garderoba
2,1 m²
4 pokój
12,9 m²
5 garderoba
3,2 m²
6 pokój
11,2 m²
7 garderoba
4,5 m²
8 łazienka
9 m²
razem
62,1 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Hermiona na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Hermiona
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

205 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Hermiona

Zdjęcie profilowe fggh
fggh
Szukając projektu zwracaliśmy uwagę na funkcjonalność i aspekty wizualne budynku. Projekt domu Hermiona WRP1311 przypadł nam do gustu zarówno ze względu na układ pomieszczeń, jak i estetyczny wygląd zewnętrzny. W dodatku jego powierzchnia była taka na jakiej zależało nam od samego początku. Cała realizacja odbyła się bez większych przeszkód, aczkolwiek gdy murarz chciał wykonać schody, okazało się, że jest na nie za mało miejsca. Stało się tak dlatego, że do budowy ścian zamiast bloczków 24cm użyliśmy dużej cegły ceramicznej Röben 37cm. Grubsze mury spowodowały zmniejszenie powierzchni w środku, więc aby zmieścić schody lane w pierwotnym miejscu musieliśmy wsunąć spocznik w górną część kotłowni. Mimo, iż jest ona nieduża, nie stanowiło to problemu, gdyż zdecydowaliśmy się ogrzewać dom ekogoroszkiem. Aby zwiększyć użyteczność poddasza, postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową o dwie cegły. Powiększyliśmy kuchnię kosztem spiżarni, a w miejscu ściany na szafę wnękową mamy obecnie wejście do części kuchennej. Zrezygnowaliśmy również z garderoby w jednym z pokoi na poddaszu, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do sypialni. Zdecydowaliśmy się na wersje lustrzaną projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Hermiona WRP1311. Z racji tego wykusz jadalniany znajduje się w naszym przypadku po stronie wschodniej, a okno kuchenne wychodzi na południe. W części dziennej jest wystarczająco jasno, mimo iż zrezygnowaliśmy z mniejszych drzwi tarasowych. Aby doświetlić klatkę schodową, wstawiliśmy w tym miejscu jedno okno połaciowe. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Hermiona WRP1311. Jego powierzchnia spokojnie wystarcza dla 4-5 osobowej rodziny. Cały dom bardzo nam się podoba i na chwilę obecną nie przychodzi mi do głowy nic, co chciałabym w nim jeszcze zmienić. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Wojtek1311
Wojtek1311
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Hermiona WRP1311, który w całości bardzo nam się spodobał. Konstrukcja budynku odpowiadała nam pod względem wizualnym, a uwzględniony w nim układ pomieszczeń spełniał oczekiwania naszej rodziny.

Podczas budowy na szczęście nie natrafiliśmy na żadne trudności. Wszystko odbyło się sprawnie, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Cała inwestycja łącznie z wykonaniem wszelkich prac wykończeniowych zajęła nam 2,5 roku. Budynek został wymurowany z białych bloczków z betonu komórkowego, zaś na dachu zastosowaliśmy dachówkę. Myślę, iż architekt poprawnie obliczył przewidywane koszty budowy i moim zdaniem można sugerować się podaną kwotą.

Dom ogrzewamy za pomocą piecyka gazowego. Za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania, dlatego póki co trudno ocenić mi faktyczne koszty ogrzewania, tym bardziej iż zima w tym roku była dosyć ciepła. Zużycie gazu jest jednak bardzo zbliżone do tego oszacowanego w charakterystyce energetycznej budynku.

Nie potrzebowaliśmy wprowadzać żadnych zmian do projektu Hermiona WRP1311 i w całości zrealizowaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. W nowym domu mieszkamy już ok. roku czasu i na chwilę obecną nadal nie widzę w nim niczego, co wymagałoby zastosowania jakichkolwiek zmian. Układ pomieszczeń został naprawdę dobrze zaplanowany - jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu

Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Sądzę, że powierzchnia przewidziana w projekcie Hermiona WRP1311 spełni oczekiwania nawet szóstki domowników. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Hermiona

  – 0 głosów

Projekt domu Hermiona należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Hermiona

Projekt domu Hermiona Nowa II

Projekt domu Hermiona II

Hermiona II

142,4 m²

Projekt domu Hermiona Nowa

Hermiona Nowa

145,6 m²

Projekty podobne do Hermiona WRP1311

Projekt domu Opałek X -320

Opałek X

143,27 m²

Projekt domu Opałek II N -320

Opałek II N

135,51 m²

Projekt domu Opałek III N -320 iDesigner

Opałek III N

134,43 m²

Projekt domu APS 164 New

APS 164 New

148,2 m²

Projekt domu Libra

Libra

137,5 m²

Projekt domu Modena -100

Modena

148,59 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych