Projekt domu Helios WRP1060

Cena projektu: 2 730 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
123,5 m²
Min. szer. działki
19,78 m
Wysokość budynku
8,7 m
Pow. zabudowy
128,1 m²
Kubatura
394 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
228,3 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Helios jest idealny na średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem namiotowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Helios to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie uwzględniono na parterze toaletę dla gości oraz dwie łazienki na poddaszu dla domowników. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Helios nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Helios - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,2 m²
2 hall
8,2 m²
3 kuchnia
12,2 m²
4 spiżarnia
2 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
39,5 m²
6 wc
1,9 m²
7 pom. gospodarcze
8,6 m²
8 garaż jednostan.
18,7 m²
razem
94,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Helios - Rzut poddasza

1 hall
5,9 m²
2 pokój
15,3 m²
3 łazienka
2,8 m²
4 pokój
10 m²
5 garderoba
1,8 m²
6 pokój
11 m²
7 łazienka
5,8 m²
8 pom. gospodarcze
3,9 m²
razem
56,5 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Helios na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Helios
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
39 798 zł

stan surowy otwarty
117 672 zł

stan surowy zamknięty
22 178 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 225 000 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Helios

Zdjęcie profilowe marzena77
marzena77

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Helios WRP1060, ponieważ spodobał nam się wygląd zewnętrzny i układ pomieszczeń.

Kuchnię i front domu mamy od południa. Nie możemy przy takimi rozmieszczeniu domu na działce narzekać na brak światła, raczej we wszystkich pomieszczeniach w ciągu dnia jest zawsze jasno. Modyfikacji nie wprowadzaliśmy, jedyne co się różni od projektu, to poprowadzenie schodów z innej strony.

Na budowie było różnie w zależności od fachowców- raz większe, raz mniejsze problemy. Jednak nie wpłynęły one jakoś znacząco na przebieg całej budowy. Z projektu domu Helios WRP1060 byliśmy bardzo zadowoleni, gdyż nikt się nie skarżył na jego czytelność. Piec mamy na ekogroszek, koszty są wyższe niż zakładaliśmy, więc zdecydowaliśmy się zrobić piec na gaz i mamy nadzieję, że już będzie dobrze.

Układ pomieszczeń jest funkcjonalny, jednak brakuje mi jednego pokoju na dole. Wydaje mi się, że w przyszłości byłby bardzo wykorzystany. Moja rodzina jest mała, bo 2+1, więc miejsca mamy ogrom. Każdy może mieć swój własny pokój. Dzięki temu, że mamy tyle przestrzeni w salonie i jadalni, możemy zapraszać gości i mamy gdzie spędzić z nimi czas.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowy i garażem jednostanowiskowym Helios WRP1060. Z pewnością każdy, kto go wybierze, będzie nim zachwycony. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Helios

  – 0 głosów

Projekt domu Helios należy do kategorii

Projekty podobne do Helios WRP1060

Projekt domu Perła -110

Perła

132 m²

Projekt domu Agatka -200

Agatka

135,56 m²

Projekt domu Koral -110

Koral

131,1 m²

Projekt domu Murator C132 Barwny

Projekt domu Alassio -120

Alassio

132 m²

Projekt domu Bronek wersja A

Bronek wersja A

129,2 m²