Projekt domu Heliodor - murowana – beton komórkowy KRD2303

Cena projektu: 3 790 zł 3 440 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 26 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
184,5 m²
Min. szer. działki
26,6 m
Wysokość budynku
9,2 m
Pow. zabudowy
168,4 m²
Kubatura
920 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
290,4 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Heliodor - murowana – beton komórkowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada bryłę w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Heliodor - murowana – beton komórkowy to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Pięć sypialni doskonale sprawdzi się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Heliodor - murowana – beton komórkowy jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Heliodor - murowana – beton komórkowy - Rzut parteru

1 wiatrołap
8,2 m²
2 spiżarnia
3,3 m²
3 kuchnia
7,8 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
37,6 m²
5 pokój
12,9 m²
6 hall
6 m²
7 łazienka
3,2 m² (3,8 m²)
8 schody
3,1 m²
9 spiżarnia
2,6 m²
10 kotłownia
6 m²
11 garaż dwustan.
33,9 m²
razem
124,6 m² (125,2 m²)

Rzut kondygnacji projektu Heliodor - murowana – beton komórkowy - Rzut poddasza

1 pokój
20,9 m² (25,3 m²)
2 pokój
15,9 m² (19,1 m²)
3 pokój
16,8 m² (18,8 m²)
4 pokój
18,3 m² (21,1 m²)
5 łazienka
12,1 m² (13,5 m²)
6 korytarz
7,7 m²
7 łazienka
4,3 m² (6,7 m²)
8 korytarz
3,5 m²
9 garderoba
3,3 m² (4,9 m²)
10 schody
3,1 m²
11 pom. gospodarcze
2,7 m² (3,8 m²)
razem
108,6 m² (127,5 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Kreator 3D Oglądaj projekt Heliodor - murowana – beton komórkowy w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Heliodor - murowana – beton komórkowy na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Heliodor - murowana – beton komórkowy
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez autora projektu:

410 873 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia i konstrukcja: murowana – beton komórkowy. Ściany zewnętrzne: bloczki TERMALICA gr. 24 cm na + docieplenie wełna mineralna ISOVER FASOTERM NF gr. 15 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki TERMALICA gr. 24 i 12 cm (Rekomendujemy: ściany działowe z bloczków gipsowych RIGIPS RIGIROC gr.10 cm) na poddaszu ściany działowe na konstrukcji z profili RIGIPS ULTRASTIL i płyt g-k RIGIPS RIGIMETR, np. 4PRO. Strop: Vector firmy Konbet Poznań. Konstrukcja dachu: drewniana, jętkowa. Rodzaj schodów: żelbetowe. Typ ogrzewania: kocioł na gaz lub pompa ciepła. Aneks na paliwo stałe: dostępny (zapytaj o cenę). Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Elewacja: system WEBER.THERM WM.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Archeton

Opinie mieszkańców domu Heliodor - murowana – beton komórkowy

Zdjęcie profilowe ollaa
ollaa
Na początku szukaliśmy budynku o czterospadowym dachu, jednak po czasie doszliśmy do wniosku, że taka konstrukcja będzie dosyć kosztowna w realizacji. W obawie o wysokie koszta, postanowiliśmy poszukać domu o mniej skomplikowanym zadaszeniu. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na projekt Heliodor - murowana - beton komórkowy KRD2303.

Budowa naszego domu przebiegła bez żadnych problemów, a fachowcy nie zgłaszali trudności w związku z projektem. Pierwsze prace zaczęliśmy w maju 2013 r., a postawienie budynku, wstawienie stolarki otworowej oraz wykonanie zewnętrznych wykończeń zajęło nam 2,5 roku. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm 24 cm, dach pokryliśmy dachówką, a poddasze ociepliliśmy wełną mineralną. Zewnętrzną warstwę izolacyjną tworzy styropian. Co prawda, projektant trafnie oszacował kosztorys i bez problemu można się nim sugerować, aczkolwiek przy początkowej analizie wydatków myśleliśmy, iż uda nam się zrealizować dom mniejszymi kosztami. Trzeba przyznać, iż taka inwestycja nie należy do najtańszych.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Heliodor - murowana - beton komórkowy KRD2303 wprowadziliśmy drobne zmiany. Postanowiliśmy zrezygnować z okna w spiżarce, aby móc w całości zabudować ścianę, na której było przewidziane. Dodatkowo zamurowaliśmy przejście z wiatrołapu do garażu i zrobiliśmy je w miejscu, gdzie oryginalnie miała znajdować się łazienka

Sporo powierzchni parteru zajmuje otwarty hall, jednak myślę, że przy tak dużym metrażu domu, część dzienna mogłaby być lepiej wykorzystana. Kominek odstaje od ściany, więc chcąc wstawić dużą kanapę tak, jak sugerował to architekt, musiałaby ona stać praktycznie na środku strefy wypoczynkowej. Część osób, które zrealizowały ten projekt, zrezygnowało z podcienia nad tarasem, a jego powierzchnię przyłączyło do pokoju dziennego. Myślę, że to dobry pomysł i warto go rozważyć - salon stanie się wtedy większy i wygodny do zaaranżowania. My jednak nie zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie, ponieważ chcieliśmy mieć bezpośrednie wyjście z jadalni na taras.

Naszym błędem było nieodpowiednie usytuowanie budynku na działce. Zdecydowaliśmy się na lustrzaną wersję projektu, ponieważ z jadalni chcieliśmy mieć widok na Święty Krzyż i tym samym przeszklenia w wykuszu wychodzą na stronę wschodnią, co nie jest do końca przemyślane. Przy takim położeniu działki, lepszym pomysłem byłaby jednak podstawowa wersja projektu Heliodor - murowana - beton komórkowy KRD2303. Myślę jednak, że nad wyborem projektu zastanowiłabym się jeszcze raz i wybrała taki, który byłby bardziej dostosowany do moich upodobań. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Sławek290
Sławek290
Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Heliodor - murowana – beton komórkowy KRD2303. Przede wszystkim od początku zależało nam na praktycznej spiżarni przy kuchni, a dodatkowo budynek ukazany na rysunkach wyjątkowo przypadł nam go gustu w kwestii wizualnej. Istotnym kryterium była również forma dachu. Dwuspadowa konstrukcja w porównaniu do kopertowej zapewnia większą przestronność i ustawność górnych pomieszczeń z racji mniejszej ilości skosów.

Prace budowlane przebiegały całkiem sprawnie. Pewne trudności na jakie natrafiliśmy dotyczyły kwestii wypoziomowania domu, aczkolwiek wynikały one z racji wprowadzonych przez nas zmian w projekcie. Na szczęście finalnie udało się wszystko wykonać poprawnie, a naniesione modyfikacje znacząco ulepszyły część dzienną. Cała inwestycja trwała w naszym przypadku ok. 2 lata, ale uważam że taką realizację można zakończyć jeszcze szybciej. Współpracujący z nami fachowcy robili dosyć długie przerwy między poszczególnymi etapami, więc uważam, że przy odpowiedniej organizacji całość można zakończyć w przeciągu 1,5 roku.

Ściany nowego domu postawiliśmy przy użyciu ceramicznych pustaków MAX, a dach pokryliśmy dachówką. Myślę, że oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący projektu domu Heliodor - murowana – beton komórkowy KRD2303 został trochę zawyżony i uważam, że przyszli Inwestorzy mogą liczyć się z mniejszymi kosztami. Przy zastosowaniu powyższych materiałów budynek w stanie surowym zamkniętym wyniósł nas ok. 180 tys. zł łącznie z robocizną za 70 tys. zł.

Przed rozpoczęciem budowy mieliśmy sposobność obejrzenia ukończonej realizacji projektu domu Heliodor - murowana – beton komórkowy KRD2303 wykonywanej w całości zgodnie z planem. Dzięki tak praktycznej analizie domu wiedziałem jakich rozwiązań chcę uniknąć i pozwoliło mi to na wprowadzenie interesujących nas zmian już na wczesnym etapie adaptacji. Kuchnia w oryginalnej wersji wydała się nam zdecydowanie za mała, więc postanowiliśmy wydłużyć ją do miejsca frontowego filaru, rezygnując jednocześnie z jego wykonania. Obecnie mamy więc niesamowicie przestronną, 15 m² kuchnię oraz sporą spiżarnię. Oprócz tego nie robiłem słupa znajdującego się przy frontowej ścianie oraz przedniego i bocznego balkonu - zostawiłem jedynie ten nad wykuszem. Dobrym pomysłem było przyłączenie zadaszonej części tarasu do powierzchni salonu, który teraz jest wyjątkowo ustawny.

Oprócz tego nieco zmodyfikowałem układ nad garażem, co w naszym przypadku okazało się doskonałym posunięciem. Pralnię przy schodach zamieniłem na garderobę z wejściem od strony sypialni, a jej pierwotny metraż połączyłem z częścią prywatnej łazienki tworząc tym sposobem gabinet do pracy przy pokoju. Pozostały metraż łazienki przeznaczyłem na zrobienie pralni, więc teraz znajduje się ona naprzeciwko swojego pierwotnego miejsca. Innym Inwestorom projektu mogę jeszcze poradzić rozważenie wybudowania osobnego pomieszczenia gospodarczego przy domu, tak aby otrzymać przestrzeń na przechowywanie narzędzi, rowerów i sprzętu ogrodowego.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu z garażem dwustanowiskowym Heliodor - murowana – beton komórkowy KRD2303. Wprowadzenie w nim kilku modyfikacji sprawiło, iż nowy dom jest dla nas po prostu idealny. Układ pomieszczeń jest niesamowicie funkcjonalny i w całości spełnia nasze oczekiwania - wszystko jest dokładnie takie, jak chcieliśmy od samego początku. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Heliodor - murowana – beton komórkowy

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

plejus buduje ten dom  08.06.2019 09:46: Projekt bardzo fajny, ale garaż jest zdecydowanie za mały. Trzeba dodać co najmniej 1 metr szerokości i długości ponieważ bardzo ciasno byłoby trzymać tam 2 auta na 6 metrach, dodatkowo przez kotłownię jedno z miejsc miałoby tylko 5m długości więc np Audi A4 już by tam nie weszło. Poza tym reszta na plus. Można zrezygnować z pokoju na dole aby powiększyć salon.

Projekt domu Heliodor - murowana – beton komórkowy należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Heliodor - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Heliodor As - murowana – beton komórkowy -350 3D

Projekt domu Heliodor As G1 - murowana – ceramika -350

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych