Projekt domu Helike II WRP1096

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
134 m²
Min. szer. działki
22,03 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
129,2 m²
Kubatura
463 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
224 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Helike II jest inną propozycją popularnego projektu Helike I. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma garaż. Projekt domu Helike II odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Odznacza się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co daje możliwość na realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Wejście do budynku skierowane jest od południa, co jest istotnym rozwiązaniem dla osób, posiadających działkę z wjazdem od tej strony. Projekt Helike II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Helike II - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,9 m²
2 hall
7,1 m²
3 pokój dzienny
24,1 m²
4 kuchnia + jadalnia
16,4 m²
5 pokój
12,9 m²
6 garderoba
2,8 m²
7 łazienka
2,9 m²
8 pom. gospodarcze
5,1 m²
9 garaż jednostan.
21 m²
razem
95,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Helike II - Rzut poddasza

1 hall
6,1 m²
2 pokój
14 m²
3 pokój
16 m²
4 pokój
16,8 m²
5 łazienka
6,9 m²
6 strych
11,8 m²
razem
71,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Helike II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Helike II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

253 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Helike II

Zdjęcie profilowe Paweł1096
Paweł1096

Szukając odpowiedniego projektu, nie mieliśmy mocno sprecyzowanych wymagań. Chcieliśmy po prostu, aby był to budynek z poddaszem użytkowym oraz garażem uwzględnionym w bryle. Finalnie zdecydowaliśmy się na projekt domu Helike II WRP1096. Jego wygląd zewnętrzny bardzo nam się spodobał, a zaproponowany układ pomieszczeń przypadł nam do gustu.

Podczas realizacji na szczęście nie mieliśmy żadnych problemów. Nasz projektant adaptujący musiał jedynie zmienić wyliczenia odnośnie konstrukcji dachu, jednak nie wynikało to z błędów w oryginalnym projekcie, a ze specyficznych warunków terenu, na którym mieszkamy.

Budynek został wymurowany przy użyciu bloczków Suporex, a na dachu zastosowaliśmy cementową dachówkę marki Euronit. Ściany z zewnątrz pokryliśmy 15 cm warstwą styropianu, z kolei poddasze ociepliliśmy wełną mineralną PureOne firmy URSA o grubości 10 cm + 14 cm. Dzięki dobrej izolacji nasz dom jest bardzo energooszczędny, co potwierdziło świadectwo charakterystyki energetycznej budynku.

Ogrzewamy dom za pomocą pieca na paliwo stałe i najczęściej palimy w nim drewnem. To rozwiązanie naprawdę dobrze się sprawdza. Posiadam własny opał, dlatego też trudno ocenić mi faktyczne koszty, jednak myślę że przy takim metrażu i ociepleniu będzie to ok. 2,5-3 tys. na sezon grzewczy. Jeśli ktoś tak samo jak my chciałby ogrzewać tradycyjnym opałem, to polecałbym powiększenie kotłowni. Nie zrobiliśmy tego i jakoś udało nam się zmieścić w niej piec, aczkolwiek uważam, że byłoby to znacznie bardziej komfortowe przy większym pomieszczeniu gospodarczym.

Do oryginalnej wersji projektu domu Helike II WRP1096 wprowadziliśmy tylko kosmetyczne poprawki. Poszerzyliśmy nieco garaż i podnieśliśmy ściankę kolankową na poddaszu. Zamiast drewnianych schodów, zrobiliśmy lane i w ten sposób udało nam się wygospodarować pod nimi schowek z przeznaczeniem na spiżarnię.

Nasz domu usytuowany jest frontem do wschodu, z kolei salon i gabinet znajdują się po stronie zachodniej. Nie mamy żadnych problemów z oświetleniem pomieszczeń. Ilość okien jest wystarczająca i wszędzie jest bardzo jasno.

Bardzo podoba mi się to, iż kuchnia z salonem i korytarzem są połączone i tworzą niejako jedną całość. Na parterze jest więc dużo otwartej przestrzeni, a nasze dzieci mają sporo miejsca do biegania i zabawy.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Helike II WRP1096 i śmiało mogę polecić go innym inwestorom. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Helike II

  – 0 głosów

Projekt domu Helike II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Helike II

Projekt domu Helike Nowa III

Helike Nowa III

136,4 m²

Projekt domu Helike Nowa II

Helike Nowa II

136,2 m²

Projekt domu Helike I

Helike I

134 m²

Projekt domu Helike III

Helike III

134 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych