Projekt domu Helike I WRP1130

Cena projektu: 2 688 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
134 m²
Min. szer. działki
19,43 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
105,7 m²
Kubatura
398,1 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
188,9 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Helike I odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt dedykowany jest w szczególności osobom posiadającym działkę z wjazdem od strony południowej. Projekt Helike I to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Kuchnia z oknem wychodzącym na ogród to miejsce pełne spokoju i radości. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Helike I - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,9 m²
2 hall
7,1 m²
3 pokój dzienny
24,1 m²
4 kuchnia + jadalnia
16,4 m²
5 pokój
12,9 m²
6 garderoba
2,8 m²
7 pom. gospodarcze
5,1 m²
8 łazienka
2,9 m²
razem
74,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Helike I - Rzut poddasza

1 hall
6,1 m²
2 pokój
14 m²
3 pokój
16 m²
4 pokój
16,8 m²
5 łazienka
6,9 m²
razem
59,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Helike I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Helike I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

217 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Helike I

Zdjęcie profilowe Andreas65
Andreas65

Z perspektywy czasu trudno mi powiedzieć, dlaczego wybrałem akurat ten projekt. Na pewno na początku chciałem mieć dom jednopoziomowy. Mam szeroką działkę, więc myślałem, że nie będzie problemów z jego umieszczeniem nań. Jednak po przeanalizowaniu doprowadzonych mediów (woda, prąd itd.) okazało się, że musiałby to być bardzo wąski dom. Dlatego też zdecydowaliśmy się na projekt domu Helike I WRP1130. Jest to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Odpowiadał nam układ i ilość pomieszczeń zaproponowany w nim, a poza tym całość prezentowała się całkiem ciekawie.

W Boże Narodzenie miną trzy lata od naszej przeprowadzki. Budowa minęła szybko. Chciałem jak najszybciej wszystko zrobić i to się w zasadzie udało. Co więcej, trafiłem też na firmę rzetelną i bardzo sprawną. Dom został porządnie ocieplony. Daliśmy 12cm styropianu na ściany i 17cm pod posadzki, także bardzo mało ciepła ma możliwość uciec z domu. Zimą spalam około 1,5 tony węgla, więc uważam, że dom jest zdecydowanie ekonomiczny. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z układu pomieszczeń w projekcie domu Helike I WRP1130. Mamy trójkę dzieci, więc ilość sypialni na poddaszu jest wprost idealna. Dobrze też, że są one w miarę równe i nie było problemu z podziałem. W domu na ogół jest jasno. Jednak wejście ustawione jest od północy i frontowy pokój na górze w pochmurne dni jest zwyczajnie za ciemny. Nie ma możliwości dorobienia okna w szczycie - zepsułoby to bardzo wygląd zewnętrzny domu.

Udało się też wprowadzić kilka zmian w projekcie. Podpiwniczyłem część domu i przeniosłem tam kotłownie - zaproponowana przez projektanta była zdecydowanie za mała - nawet na piec gazowy. Teraz oprócz niej mamy także miejsce na składowanie opału. W dodatkowym pokoju na dole zrezygnowaliśmy z wyjścia tarasowego i wstawiliśmy zwykłe okno. Podobnie z resztą postąpiliśmy w salonie z mniejszym wyjściem. Żałuję trochę, że nie zdecydowałem się na obniżenie poziomu salonu względem kuchni o stopień, dwa. Ale za to obniżyłem przejścia na parterze i wstawiłem same ramy drzwiowe, żeby wszystko lepiej wyglądało. Jednak chyba najważniejszą dla nas zmianą była zamiana dużych lanych schodów na zabiegowe. Dzięki temu zyskaliśmy dodatkowe 5-6m2 w naszej sypialni na dole. Wstawiliśmy tam dużą szafę wnękową i udało się nawet zabudować nią schody tak, że nic nie widać.

Jestem zdecydowanie zadowolony z wyboru projektu domu Helike I WRP1130. Poleciłbym jednak moje zmiany. Całość sprawdza się bez zarzutu i mieszka nam się dobrze. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Helike I

  – 0 głosów

Projekt domu Helike I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Helike I

Projekt domu Helike Nowa III

Helike Nowa III

136,4 m²

Projekt domu Helike Nowa II

Helike Nowa II

136,2 m²

Projekt domu Helike III

Helike III

134 m²

Projekt domu Helike II

Helike II

134 m²

Projekty podobne do Helike I WRP1130

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 58 -700

Projekt domu APS 262

APS 262

142,7 m²

Projekt domu Atreusz Nowy III

Projekt domu uA17v2

uA17v2

129 m²

Projekt domu Bianco Termo

Bianco Termo

124,94 m²

Projekt domu Kardamon -300

Kardamon

138,36 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych