Projekt domu Helike I WRP1130

Cena projektu: 2 688 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
134 m²
Min. szer. działki
19,43 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
105,7 m²
Kubatura
398,1 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
188,9 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Helike I odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt dedykowany jest w szczególności osobom posiadającym działkę z wjazdem od strony południowej. Projekt Helike I to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Kuchnia z oknem wychodzącym na ogród to miejsce pełne spokoju i radości. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Helike I - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,9 m²
2 hall
7,1 m²
3 pokój dzienny
24,1 m²
4 kuchnia + jadalnia
16,4 m²
5 pokój
12,9 m²
6 garderoba
2,8 m²
7 pom. gospodarcze
5,1 m²
8 łazienka
2,9 m²
razem
74,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Helike I - Rzut poddasza

1 hall
6,1 m²
2 pokój
14 m²
3 pokój
16 m²
4 pokój
16,8 m²
5 łazienka
6,9 m²
razem
59,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Helike I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Helike I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

166 158 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

217 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
33 025 zł

stan surowy otwarty
107 857 zł

stan surowy zamknięty
25 276 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Helike I

Zdjęcie profilowe Andreas65
Andreas65

Z perspektywy czasu trudno mi powiedzieć, dlaczego wybrałem akurat ten projekt. Na pewno na początku chciałem mieć dom jednopoziomowy. Mam szeroką działkę, więc myślałem, że nie będzie problemów z jego umieszczeniem nań. Jednak po przeanalizowaniu doprowadzonych mediów (woda, prąd itd.) okazało się, że musiałby to być bardzo wąski dom. Dlatego też zdecydowaliśmy się na projekt domu Helike I WRP1130. Jest to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Odpowiadał nam układ i ilość pomieszczeń zaproponowany w nim, a poza tym całość prezentowała się całkiem ciekawie.

W Boże Narodzenie miną trzy lata od naszej przeprowadzki. Budowa minęła szybko. Chciałem jak najszybciej wszystko zrobić i to się w zasadzie udało. Co więcej, trafiłem też na firmę rzetelną i bardzo sprawną. Dom został porządnie ocieplony. Daliśmy 12cm styropianu na ściany i 17cm pod posadzki, także bardzo mało ciepła ma możliwość uciec z domu. Zimą spalam około 1,5 tony węgla, więc uważam, że dom jest zdecydowanie ekonomiczny. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z układu pomieszczeń w projekcie domu Helike I WRP1130. Mamy trójkę dzieci, więc ilość sypialni na poddaszu jest wprost idealna. Dobrze też, że są one w miarę równe i nie było problemu z podziałem. W domu na ogół jest jasno. Jednak wejście ustawione jest od północy i frontowy pokój na górze w pochmurne dni jest zwyczajnie za ciemny. Nie ma możliwości dorobienia okna w szczycie - zepsułoby to bardzo wygląd zewnętrzny domu.

Udało się też wprowadzić kilka zmian w projekcie. Podpiwniczyłem część domu i przeniosłem tam kotłownie - zaproponowana przez projektanta była zdecydowanie za mała - nawet na piec gazowy. Teraz oprócz niej mamy także miejsce na składowanie opału. W dodatkowym pokoju na dole zrezygnowaliśmy z wyjścia tarasowego i wstawiliśmy zwykłe okno. Podobnie z resztą postąpiliśmy w salonie z mniejszym wyjściem. Żałuję trochę, że nie zdecydowałem się na obniżenie poziomu salonu względem kuchni o stopień, dwa. Ale za to obniżyłem przejścia na parterze i wstawiłem same ramy drzwiowe, żeby wszystko lepiej wyglądało. Jednak chyba najważniejszą dla nas zmianą była zamiana dużych lanych schodów na zabiegowe. Dzięki temu zyskaliśmy dodatkowe 5-6m2 w naszej sypialni na dole. Wstawiliśmy tam dużą szafę wnękową i udało się nawet zabudować nią schody tak, że nic nie widać.

Jestem zdecydowanie zadowolony z wyboru projektu domu Helike I WRP1130. Poleciłbym jednak moje zmiany. Całość sprawdza się bez zarzutu i mieszka nam się dobrze. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Helike I

  – 0 głosów

Projekt domu Helike I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Helike I

Projekt domu Helike Nowa III

Helike Nowa III

136,4 m²

Projekt domu Helike Nowa II

Helike Nowa II

136,2 m²

Projekt domu Helike II

Helike II

134 m²

Projekt domu Helike III

Helike III

134 m²

Projekty podobne do Helike I WRP1130

Projekt domu APS 262

APS 262

142,7 m²

Projekt domu uA17v2 -140

uA17v2

129 m²

Projekt domu Atreusz Nowy III

Projekt domu Bianco Termo

Bianco Termo

124,94 m²

Projekt domu Kardamon -300

Kardamon

138,36 m²

Projekt domu Sójka 2 -350

Sójka 2

125 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych