Projekt domu Halimede WRP1183

Cena projektu: 3 150 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
203,3 m²
Min. szer. działki
21,42 m
Wysokość budynku
8,2 m
Pow. zabudowy
145,4 m²
Kubatura
583,1 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
227,4 m²
Liczba pokoi
6 (4 + 2 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Halimede to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem naczółkowym, który wyjątkowo się prezentuje. Projekt Halimede to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Sześć sypialni doskonale sprawdzi się w przypadku 5-8 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Halimede jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Halimede - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,9 m²
2 hall
11,4 m²
3 spiżarnia
2,3 m²
4 kuchnia
12,1 m²
5 jadalnia
10,6 m²
6 pokój dzienny
33,5 m²
7 pokój
12,6 m²
8 łazienka
6,2 m²
9 wc
2,3 m²
10 pokój
11 m²
11 pom. gospodarcze
4,3 m²
razem
109,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Halimede - Rzut poddasza

1 hall
6,2 m²
2 pokój
24,5 m²
3 garderoba
6,7 m²
4 pokój
17 m²
5 pokój
13,5 m²
6 pokój
13,5 m²
7 łazienka
5,8 m²
8 łazienka
6,9 m²
razem
94,1 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Halimede na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Halimede
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

263 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz strop żelbetowy, monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Halimede

Zdjęcie profilowe Halimede321
Halimede321
Projekt Halimede WRP1183 bardzo spodobał się nam zarówno pod względem funkcjonalności, jak i w kwestii wizualnej, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Zewnętrzny wygląd budynku wyjątkowo przypadł nam do gustu, ponieważ od zawsze marzyliśmy o domku w stylu dworkowym. Oprócz tego, od początku zależało nam, aby jego wewnętrzny układ uwzględniał duży salon, otwartą kuchnię oraz zlokalizowaną w jej pobliżu spiżarkę. Dodatkowo, liczba przewidzianych w projekcie sypialni w pełni odpowiada potrzebom naszej rodziny.

W trakcie budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy. Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. W przeciągu pierwszego roku od rozpoczęcia prac udało nam się postawić budynek w stanie surowym. Wykończenia zajęły nam nieco więcej czasu i w efekcie realizacja trwała ponad 2 lata. Do wymurowania ścian zdecydowaliśmy się użyć ceramicznych pustaków, a dach pokryliśmy falistą dachówką. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys został poprawnie wyliczony. Oczywiście cena inwestycji zależy od wielu czynników, jednak nam udało się zmieścić w sugerowanej kwocie.

Co prawda, projekt Halimede WRP1183 nie przewiduje garażu, jednak my postanowiliśmy zlecić jego doprojektowanie przy bryle budynku. Został zrobiony w stylu dworkowym, tak aby wizualnie pasował do całościowej koncepcji. Oprócz tego, wprowadziliśmy jeszcze kilka zmian. Połączyliśmy powierzchnię obu łazienek na poddaszu, a następnie zaadaptowaliśmy ją na sypialnię. Z kolei dużą łazienkę zrobiliśmy w miejscu jednego z pokoi. Przewidziany na parterze gabinet, przeznaczyliśmy na wykonanie pralni z bezpośrednim przejściem do nowo powstałego garażu. Dodatkowo, postanowiliśmy obniżyć położenie okien połaciowych, gdyż oryginalnie były one jednak zbyt wysoko zlokalizowane.

Początkowo myśleliśmy o wykonaniu schodów ze spocznikiem, jednak przestrzeń przewidziana na klatkę schodową okazała się nieco za wąska i taka konstrukcja byłaby zbyt stroma. Zrezygnowaliśmy więc z tego pomysłu i zrobiliśmy schody zabiegowe, jednak jeśli przyszłemu Inwestorowi będzie bardzo zależało na ich zmianie, warto rozważyć to już na etapie adaptacji.

W mojej ocenie, projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Halimede WRP1183 jest godny polecenia. Dokumentacja techniczna została poprawnie wykonana, a jego realizacja nie sprawiła nam żadnych problemów z czego jestem bardzo zadowolona. Budynek z zewnątrz rewelacyjnie się prezentuje, a wnętrze jest dobrze zaplanowane. Do projektu nie mam właściwie żadnych zastrzeżeń, aczkolwiek teraz pewnie zdecydowałabym się na dom o mniejszym metrażu. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Halimede

  – 0 głosów

Projekt domu Halimede należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych