Projekt domu Gwiazdka III WRP1151

Cena projektu: 2 667 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
121,5 m²
Min. szer. działki
17,77 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
94,9 m²
Kubatura
354,6 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
171,9 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Gwiazdka III jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Gwiazdka III to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Gwiazdka III - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,8 m²
2 hall
5,7 m²
3 kuchnia
8,9 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
34,4 m²
5 pokój
10,8 m²
6 łazienka
2,6 m²
7 pom. gospodarcze
4,3 m²
razem
70,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Gwiazdka III - Rzut poddasza

1 hall
6,3 m²
2 pokój
12,1 m²
3 garderoba
3,2 m²
4 pokój
11,3 m²
5 pokój
11,3 m²
6 łazienka
6,8 m²
razem
51 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Gwiazdka III na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Gwiazdka III
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

143 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy oraz strop żelbetowy monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Gwiazdka III

Zdjęcie profilowe barbarka264
barbarka264
Projekt domu Gwiazdka III WRP1151 wybrałem ze względu na świetne wykorzystanie niewielkiego metrażu. Pomieszczenia są w nim rozmieszczone bardzo komfortowo w stosunku do niedużej powierzchni użytkowej domu. Był to największy atut tego projektu, który zaważył o mojej decyzji. Postanowiłem zmienić materiał budowlany i zamiast zalecanych przez projektanta bloczków wapienno- piaskowych użyłem Porothermu. Do wymurowania budynku użyłem 30cm pustaków, więc ściany w moim przypadku są grubsze od tych, które miały być pierwotnie. Dzięki solidnym murom i 10cm warstwie ocieplenia styropianem, dom doskonale trzyma ciepło. W kotłowni mamy zainstalowany piec gazowy i przy tak dobrej izolacji sprawdza się to doskonale. Rachunki za ogrzewanie gazem ziemnym są dla mnie porównywalne do kosztów ogrzewania węglowego. Postawienie domu odbyło się bez trudności, aczkolwiek jeden problem pojawił się przy stawianiu ścianek działowych na poddaszu. Na tym etapie okazało się, że wejście z klatki schodowej nie zgadzało się z rozmieszczeniem drzwi od łazienki. Gdybyśmy zrobili to zgodnie z projektem, trzeba byłoby do niej wchodzić z przedostatniego schodka. Postanowiliśmy więc ująć nieco z powierzchni największej sypialni i zrobić wnękę w kształcie litery U między nią a łazienką. W powstałym przedłużeniu korytarza wstawiliśmy dwie pary drzwi. Oprócz koniecznej modyfikacji poddasza, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie jeszcze jednej zmiany w projekcie domu Gwiazdka III WRP1151. Mianowicie powiększyliśmy łazienkę na parterze, przyłączając do niej powierzchnię wnęki przeznaczonej na szafę. Nasz dom położony jest na działce tak, iż front znajduje się po stronie południowej. Mimo to, nie mamy żadnych problemów z oświetleniem pomieszczeń. Ze względu na wcześniejsze złe doświadczenia z oknami dachowymi, nie braliśmy pod uwagę wstawienia ich w nowym domu. Dwa małe okna w pomieszczeniu gospodarczym, zamieniliśmy na jedno większe, takie samo jak w kuchni. Jest to praktyczne rozwiązanie, a w dodatku budynek z zewnątrz prezentuje się estetyczniej. Najbardziej w naszym domu podoba mi się salon połączony z kuchnią. Przestronna część dzienna pozwala na pełny komfort jej użytkowania i przemieszczania się. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gwiazdka III WRP1151. Oprócz powiększenia łazienki i koniecznej poprawki na poddaszu nic więcej bym w nim nie zmienił. Pozdrawiam.
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Gwiazdka III WRP1151, ponieważ układ pomieszczeń na obu kondygnacjach wyjątkowo przypadł nam do gustu. Chcieliśmy, aby na piętrze znajdowała się odpowiednia ilość sypialni, a ponadto zależało nam na salonie połączonym z kuchnią. Otwarta część dzienna sprawia, iż powierzchnia parteru staje się bardzo przestronna.

Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów i wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniami. Co prawda, fachowcy nie zgłaszali błędów w projekcie, jednak ich zdaniem ścianka kolankowa powinna być nieco wyższa - chociaż o wysokość jednego pustaka. My jednak postanowiliśmy wykonać ją zgodnie z zaleceniami architekta. Uważam, że można sugerować się kosztorysem i zmieszczenie się w podanej kwocie jest naprawdę realne.

Po zakupie projektu i załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności, zaczęliśmy wykonywanie wykopów. Po ich zrobieniu rozpoczęliśmy murowanie ścian i w przeciągu 5 tygodni budynek stanął w stanie surowym - miało to miejsce we wrześniu 2013 roku. Przez zimę wstrzymaliśmy budowę, a od marca 2014 r. trwało wykonywanie prac wykończeniowych. Do nowego domu wprowadziliśmy się już w październiku tego samego roku.

Budynek powstał przy użyciu standardowych białych bloczków z betonu komórkowego. Na początku zastanawialiśmy się nad murowaniem ich metodą „na klej”, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na tradycyjną zaprawę murarską. Dach pokryliśmy blachodachówką. Dużą wagę przywiązywaliśmy do odpowiedniej izolacji, i tak ściany z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu - to rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza. Ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głównie palimy drewnem. Kocioł rozpalamy wieczorem na 2 godziny, po czym go wyłączamy. Budynek szybko się nagrzewa i długo utrzymuje temperaturę, więc do wieczora dnia następnego nadal mamy w domu ciepło. Dodatkowo skorzystaliśmy z możliwości dofinansowania systemu solarnego. To już drugi sezon, w którym korzystamy z takiej instalacji. Właściwie od kwietnia do października nie musimy włączać pieca, ponieważ wodę użytkową ogrzewamy za pomocą kolektorów słonecznych.

Jedyną zmianą, którą wprowadziliśmy do projektu Gwiazdka III WRP1151 było zrobienie bezpośredniego wejścia z zewnątrz do kotłowni - dzięki temu nie musimy wnosić opału przez część mieszkalną. Na chwilę obecną nieco żałujemy, iż nie zdecydowaliśmy się na powiększenie tego pomieszczenia, gdyż wtedy mielibyśmy więcej miejsca na przechowywanie drewna. Myślę, że jeśli ktoś również zdecyduje się na ogrzewanie paliwem stałym, warto rozważyć tą modyfikację.

Wybór projektu Gwiazdka III WRP1151 był dla nas trafną decyzją, z której jesteśmy zadowoleni. Układ pomieszczeń został bardzo dobrze przemyślany i tym samym, nasz dom jest naprawdę funkcjonalny. Świetnym rozwiązaniem jest dodatkowy pokój przewidziany na parterze. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Grzegorz1151
Grzegorz1151
Zdecydowałem się na projekt Gwiazdka III WRP1151, ponieważ przewidziane w nim wnętrze wydało mi się wyjątkowo funkcjonalne i bardzo przestronne, a na tym w szczególności mi zależało. Największą uwagę przy wyborze przywiązywałem do układu parteru. Interesowało mnie, aby na tej kondygnacji znajdował się duży salon oraz dodatkowy pokój i pełna łazienka. Takie rozwiązania dają możliwość zamieszkania w domu bez potrzeby wykańczania poddasza, które można zaaranżować w późniejszym czasie.

Realizacja przebiegła sprawnie i bez większych problemów, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Projekt był czytelny i nie zawierał błędów konstrukcyjnych, aczkolwiek w dokumentacji technicznej napotkaliśmy na pewną nieścisłość, na którą warto zwrócić uwagę. Mianowicie zestawienia więźby i dachu nie były spójne, gdyż w jednym z nich uwzględniono słupy podtrzymujące, zaś w drugim ich zabrakło. Fachowcy nie wiedzieli do końca, którym zestawieniem się sugerować, jednak ostatecznie postanowiliśmy zastosować podpory z uwagi na sporą objętość połaci. Dodatkowo, zwiększyliśmy szerokość jętek, więc konstrukcja więźby jest bardzo solidna.

W domu zamieszkaliśmy po ok. 1,5 roku od rozpoczęcia pierwszych prac, przy czym wykonywaliśmy jeszcze podpiwniczenie, a poddasze wykończone było w stanie deweloperskim. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Solbet kl. 600, a dach pokryliśmy wysokiej klasy glazurowaną dachówką ceramiczną marki Braas. Architekt przewidział wykonanie stropu systemem Teriva, jednak osobiście nie jestem przekonany do tego rozwiązania i od razu je wykluczyłem. Strop zrobiłem w żelbetowej, zbrojonej konstrukcji, która cechuje się większą solidnością w stosunku do Terivy, jest tańsza w wykonaniu a także praktyczniejsza w kwestii późniejszych wykończeń czy np. zawieszenia żyrandoli.

Projekt Gwiazdka III WRP1151 nie przewidywał piwnicy, jednak ja postanowiłem ją wykonać i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. W domu jednorodzinnym taka kondygnacja jest moim zdaniem niezbędna, w szczególności gdy ktoś chce ogrzewać w nim za pomocą pieca na paliwo stałe. Uważam, że nie należy na tym oszczędzać, tym bardziej że w stosunku do całej inwestycji nie są to bardzo duże koszta. Stan zerowy czyli podpiwniczenie, strop, fundamenty, drenaże - wyniósł nas ok. 60 tys. zł z tym, że fundamenty zbroiliśmy sześcioma prętami po 16 mm. Jeśli ktoś zdecyduje się na cztery pręty o grubości 12 cm, koszty będą niższe, aczkolwiek my przywiązywaliśmy bardzo dużą uwagę do tego, aby konstrukcja była jak najbardziej solidna. Postawienie parteru (ściany, strop i schody) wiązało się z wydatkiem 30 tys. zaś poddasze -15,5 tys. zł. Więźba i pokrycie dachu kosztowało nas 40 tys. zł. Postawienie podpiwniczonego domu bez stolarki otworowej wyniosło więc ok. 145 tys. zł.

Do projektu Gwiazdka III WRP1151 wprowadziliśmy pewne zmiany. Obawialiśmy się, iż część dzienna może być nieco za ciemna, dlatego też postanowiliśmy ją dodatkowo doświetlić. Zamiast niedużych okien zarówno w salonie, jak i kuchni wstawiliśmy więc większe narożne. Dodatkowe okno o wymiarach 50x50 cm wstawiliśmy również w łazience na parterze, a oprócz tego przyłączyliśmy do niej powierzchnię pierwotnie przewidzianej wnęki na szafę w korytarzu. Muszę przyznać, że był to rewelacyjny pomysł. Łazienka jest teraz naprawdę spora, a za sprawą przeszklenia możemy ją wywietrzyć i w dzień nie musimy zapalać w niej światła. Kolejna zmiana polegała na częściowym zamknięciu kuchni. Postawiliśmy ścianki działowe między nią a hallem i salonem, przy czym od strony wypoczynkowej wstawiliśmy drzwi przesuwne. Oprócz tego, powiększyliśmy kuchnię przyłączając do niej powierzchnię szafy wnękowej, która oryginalnie znajdowała się w wiatrołapie. Okna przewidziane w wykuszu były dosyć długie, dlatego też postanowiliśmy nieco zmniejszyć ich wymiary. Na górze zrezygnowaliśmy z garderoby na rzecz powiększenia sypialni. W miejscu daszku nad wejściem wykonaliśmy balkon - taki sam jak od tylnej strony budynku.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gwiazdka III WRP1151. Zaproponowany w nim układ pomieszczeń od początku mi odpowiadał, a po zastosowaniu w nim kilku zmian w całości spełnia wszystkie moje oczekiwania. Powierzchnia domu jest naprawdę spora, więc myślę że nawet 6-osobowa rodzina może zamieszkać na takim metrażu z pełnym komfortem. Dużym plusem układu jest to, iż w łatwy sposób można dostosować go do wygodnego mieszkania dla dwóch rodzin. Sypialnia nad wejściem po likwidacji z garderoby jest na tyle duża, że może funkcjonować jako drugi salon. Z kolei spore rozmiary łazienki pozwalają na wydzielenie z niej części powierzchni, którą następnie można przeznaczyć na zrobienie aneksu kuchennego. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Gwiazdka III

  – 0 głosów

Projekt domu Gwiazdka III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Gwiazdka III

Projekt domu Gwiazdka II

Gwiazdka II

135,8 m²

Projekt domu Gwiazdka I

Gwiazdka I

128,5 m²

Projekty podobne do Gwiazdka III WRP1151

Projekt domu Diona Mała -300 3D

Diona Mała

125,14 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 57 -700

Projekt domu Baset 7 bez garażu -500 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 N -400

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 -400 iDesigner

Projekt domu Lungo 3 -300

Lungo 3

129,44 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych