Projekt domu Gryf WRP1090

Cena projektu: 2 583 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
110,1 m²
Min. szer. działki
21,5 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
120,9 m²
Kubatura
417,2 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
202,4 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Gryf jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Gryf to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Gryf jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Gryf - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,5 m²
2 hall
7 m²
3 spiżarnia
1,1 m²
4 kuchnia
8 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
27,6 m²
6 pokój
10,7 m²
7 łazienka
2,9 m²
8 kotłownia
4,3 m²
9 garaż jednostan.
19,1 m²
razem
84,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Gryf - Rzut poddasza

1 hall
5,5 m²
2 pokój
7,6 m²
3 pokój
12,4 m²
4 pokój
14 m²
5 łazienka
5,5 m²
6 strych
7,6 m²
razem
52,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Gryf na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Gryf
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

194 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, ocieplone styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Gryf

Zdjęcie profilowe Gregor1981
Gregor1981

Wybór projektu domu Gryf WRP1090 to była nasza wspólna decyzja. Razem z żoną wiedzieliśmy, że potrzebujemy domu z dodatkowym pokojem na dole, w którym miała zamieszkać babcia. Wiadomo, że starsza osoba raczej nie powinna męczyć się z wchodzeniem na piętro. Poza tym, nie potrzebowaliśmy jakiegoś wielkiego domu, a jednocześnie zależało nam na dachu dwuspadowym.

Po przeniesieniu kotłowni na tył garażu (jednocześnie go rozbudowując) mogliśmy pozwolić sobie na montaż pieca na ekogroszek z podajnikiem. Jednak powiem szczerze, że aby dostosować piec do potrzeb danego budynku, to trzeba ze dwa sezony sprawdzać różne ustawienia i dopiero wybrać to optymalne. Mamy standardowo ocieplony dom i koszty eksploatacyjne też raczej nie przerażają; utrzymują się w jak najbardziej przystępnych granicach.

Po dwóch latach mieszkania w Gryf WRP1090 układ pomieszczeń oceniam bardzo pozytywnie, a poza przeniesieniem kotłowni nie dokonaliśmy już żadnych innych zmian. Wszystko sprawdza się tak, jak tego oczekiwaliśmy. Póki co, na stałe mieszkają w domu cztery (a w zasadzie trzy i pół osoby - córka ma trzy miesiące) i jest nam bardzo wygodnie. Żadne przyjęcia też nie są dla nas wyzwaniem - mamy sporą rodzinę i często się nawzajem zapraszamy. Pomieszczenie nad garażem jest trochę większe niż projektowe, dzięki rozbudowy garażu. Zaadaptowaliśmy je na pralnię, suszarnię i magazyn - są to pomieszczenia bez których razem z żoną nie wyobrażamy sobie żadnego domu. Całość wnętrza jest świetnie doświetlona, nawet zdecydowałem się na usunięcie dwóch bocznych okien przy wyjściu na taras. W żaden sposób nie wpłynęło to na jasność w domu.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Gryf WRP1090 był raczej bezbłędnym wyborem. Z samą budową nie mieliśmy raczej większych problemów (tylko jeden z wykonawców napsuł nam krwi) i projekt też nie miał żadnych błędów. Przynajmniej nikt mi nic nie zgłaszał. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Gryf

  – 0 głosów

Projekt domu Gryf należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Gryf

Projekt domu Gryf II

Gryf II

114,4 m²

Projekty podobne do Gryf WRP1090

Projekt domu BW-36 wariant 10

BW-36 wariant 10

106,6 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 26 -400

Projekt domu BW-03 wariant 3

BW-03 wariant 3

108,8 m²

Projekt domu Dom przy Wiosennej 17 -400

Projekt domu Trypolis 3 3D iDesigner

Trypolis 3

119,17 m²

Projekt domu Dom w Oregonie 3 -500

Dom w Oregonie 3

120,05 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych