Projekt domu Gracja Mała WRP1450

Cena projektu: 2 499 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty.

Aktualna promocja:

starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
127,2 m²
Min. szer. działki
21,42 m
Wysokość budynku
8,6 m
Pow. zabudowy
127,4 m²
Kubatura
485,5 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
222,4 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Gracja Mała jest średniej wielkości parterowym domem, powiększonym o użytkowe poddasze i ustawionym w linii budynku garażem z jednym stanowiskiem parkingowym. Jego ściana szczytowa przystosowana jest do połączenia w zabudowie bliźniaczej. Brak piwnicy rekompensuje duży, zlokalizowany nad garażem strych. Tradycyjna forma z dachem dwuspadowym wzbogacona jest o liczne zdobienia. Na uwagę zasługuje podział bryły na główną (mieszkalną) i krytą osobnym dachem mniejszą część gospodarczą. Przed strefą wejściową i od strony ogrodu zaprojektowano duże, ozdobne podesty. Niewielka powierzchnia umożliwia posadowienie budynku na średniej wielkości działce. Jednocześnie dzięki funkcjonalnemu rozmieszczeniu pomieszczeń na dwóch kondygnacjach, dom zamieszkiwać może nawet pięcioosobowa rodzina. Strefa nocna zlokalizowana jest na poddaszu, natomiast wszystkie pomieszczenia techniczne i wspólnego użytkowania zajmują parter. Pokój dzienny i jadalnia tworzą jedną przestrzeń z kuchnią i hallem, które optycznie oddziela zlokalizowany w centrum, wolnostojący kominek. Dzięki przeszklonemu wykuszowi i prowadzącym na obszerny taras drzwiom wnętrze jest dobrze doświetlone. Duża, jasna i otwarta kuchnia posiada spiżarnię i połączona jest bezpośrednio z hallem. Przestrzeń wspólna zajmuje niemal połowę parteru i łączy się bezpośrednio z klatką schodową oraz wygodnym pokojem gościnnym (można urządzić w nim także dodatkową sypialnię lub gabinet). W pobliżu wiatrołapu zlokalizowano niewielką toaletę i przechodnie pomieszczenie gospodarcze, przez które wchodzi się do garażu. Wygodna część nocna składa się z trzech ustawnych pokojów i dużej, wspólnej łazienki. Wszystkie sypialnie wyposażone są we własne balkony, przy czym okna każdej z nich zwrócone są w inną stronę świata. Duży strych oddzielono od pozostałych obszarów, lokalizując go na półpiętrze. Wyraźny podział na strefy zapewnia mieszkańcom Gracji poczucie komfortu. Otwarta część wspólna oddzielona jest optycznie kominkiem, dzięki czemu podział funkcji staje się jeszcze bardziej czytelny. Równie korzystne okazuje się odsunięcie największych pomieszczeń technicznych (garażu i strychu) do odrębnej części domu. Stosunkowo niewielkie gabaryty Gracji umożliwiają ulokowanie jej na średnich rozmiarów działce. Duży atut stanowi przystosowanie do zbliźniaczenia jej z drugim budynkiem. Dzięki temu dom można będzie postawić zarówno wśród obiektów wolnostojących, jak i wpisać w bardziej intensywną zabudowę.

Rzut kondygnacji projektu Gracja Mała - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 hall
3,6 m²
3 wc
2 m²
4 spiżarnia
1,5 m²
5 kuchnia
8,9 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
32,9 m²
7 pokój
11,7 m²
8 pom. gospodarcze
4,3 m²
9 garaż jednostan.
20,3 m²
razem
89,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Gracja Mała - Rzut poddasza

1 hall
6,5 m²
2 łazienka
5,3 m²
3 pokój
15,5 m²
4 pokój
13,3 m²
5 pokój
17,5 m²
6 strych
13,8 m²
razem
71,9 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Gracja Mała na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Gracja Mała
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
41 260 zł

stan surowy otwarty
103 723 zł

stan surowy zamknięty
19 591 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 154 000 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe: bloczki wapienno-piaskowe, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne: bloczki wapienno-piaskowe. Strop: gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny. Elewacje: tynk strukturalny. Pokrycie dachu: dachówka cementowa lub ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Gracja Mała

Zdjęcie profilowe MarzenkaJarek
MarzenkaJarek
Projekt domu Gracja Mała WRP1450 przede wszystkim bardzo spodobał się nam pod względem wizualnym. Ozdobne filary zarówno z przodu jak i tyłu budynku nadają bryle wyjątkowego charakteru, a taras o ciekawej formie szczególnie przypadł nam do gustu. Zdecydowaliśmy się na realizację tego projektu również dlatego, iż od początku zależało nam na domu o właśnie takim metrażu.

Nasza budowa przebiegła dosyć szybko, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie budynku zajęło nam zaledwie 1,5 roku. W trakcie inwestycji nie obyło się jednak bez pewnych trudności. Fachowcy zauważyli, iż architekt nie uwzględnił w salonie słupa podtrzymującego. Łączna powierzchnia części wypoczynkowej i pokoju na parterze jest bardzo duża, więc brak podparcia w tym miejscu byłby dosyć ryzykowny, biorąc pod uwagę, iż strop wylany jest betonem. Z tego względu wykonawcy postanowili zastosować podciąg biegnący od salonu do klatki chodowej. Pewną trudność sprawiło nam również znalezienie odpowiedniej bramy garażowej, gdyż strop nad garażem znajduje się na niestandardowej wysokości. Finalnie udało nam się znaleźć firmę, która zajmuje się produkcją specjalnych bram z tylnym naciągiem, aczkolwiek jej cena była dosyć wysoka.

Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków marki Leier, zaś dach pokryłem blachodachówką. Postanowiłem nie oszczędzać na dobrej izolacji i do ocieplenie bryły użyłem 15 cm warstwy grafitowego styropianu cechującego się najlepszymi parametrami w kwestii przenikalności cieplnej. Uważam, iż obliczony przez architekta kosztorys został poprawnie oszacowany i można się nim sugerować. Przy użyciu zastosowanych przez nas materiałów bez problemu można zmieścić się w podanej kwocie.

Projekt Gracja Mała WRP1450 przewiduje ogrzewanie gazowe, jednak my zdecydowaliśmy się zamontowanie kotła na ekogroszek. Na szczęście, mimo niewielkich rozmiarów kotłowni udało nam się zrealizować nasz plan. Nabyliśmy piec zrobiony na zamówienie, a bojler na wodę i pompki przeniosłem do garażu. Zastosowana warstwa izolacyjna bardzo dobrze się sprawdza - w przeciągu półrocznego sezonu grzewczego zużywamy opał nabyty za kwotę 3 tysięcy.

Do oryginalnej wersji projektu wprowadziliśmy jedynie kosmetyczne zmiany. Drzwi prowadzące do spiżarni, które pierwotnie znajdowały się od strony kuchni, wstawiliśmy od strony hallu (obok drzwi do małej łazienki). Dzięki temu zyskaliśmy więcej miejsca na wstawienie szafek w kuchni, która obecnie jest w całości zabudowana. Oprócz tego, strych na półpiętrze zaaranżowaliśmy na sypialnię. Na ścianie szczytowej przy tym pokoju wykonaliśmy również nieduży balkon. Inne modyfikacje nie były nam potrzebne, aczkolwiek na chwilę obecną pomyślelibyśmy o wydłużeniu i poszerzeniu garażu.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gracja Mała WRP1450. Nasz dom jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu, a oryginalny taras w szczególności nas satysfakcjonuje. Trzeba przyznać, że jego wykonanie nie należało do łatwych, ale było warto, gdyż ten element wyjątkowo dobrze się prezentuje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Gracja Mała

  – 0 głosów

Projekt domu Gracja Mała należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Gracja Mała

Projekt domu Gracja Mała III

Gracja Mała III

127,4 m²

Projekt domu Gracja Mała II

Gracja Mała II

127,2 m²

Projekt domu Gracja

Gracja

134,4 m²

Projekt domu Gracja II

Gracja II

134,4 m²

Projekt domu Gracja III

Gracja III

134,5 m²

Projekty podobne do Gracja Mała WRP1450

3D Projekt domu Karmelita

Karmelita

138,35 m²

3D Projekt domu Kendra BIS

Kendra BIS

132,85 m²

3D Projekt domu Lisandra Mała

Lisandra Mała

114,82 m²

3D Projekt domu Kendra

Kendra

135,48 m²

Projekt domu Ajaks Bis

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Ajaks

Ajaks

127,33 m²