Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
127,20 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
127,40 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kubatura netto
485,50 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
222,40 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
40°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
8,60 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
21,42 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
18,12 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie
Gazowe + solary
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,18 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,30 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka cementowa lub ceramiczna.
Nowość
Projekt z budową
Zbuduj ten dom wygodnie, szybko i bezpiecznie
Gwarancja niezmiennego kosztu budowy
Kompleksowa budowa od A do Z
Gotowy dom nawet w 6 miesięcy
1
Wybór projektu domu
2
Dobór technologii i jednego wykonawcy
3
Budowa domu
Nowy aktualny
Szacunkowy koszt budowy
Stan surowy zamknięty
Koszt aktualny na I kwartał 2022
233 000 zł netto
Prace ziemne i fundamenty
38 000 zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
161 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
34 000 zł
Projekt nawet za 1 zł
Weź kredyt hipoteczny z NOTUS Finanse i odbierz zwrot
Na pewno znasz przynajmniej jedną osobę, która budowała dom latami, bo w trakcie budowy zabrakło jej pieniędzy. My chcemy, byś w swoim domu zamieszkał jak najszybciej. Dlatego podajemy Ci realne koszty.
Czy da się je obniżyć? Jasne. Wystarczy np. śledzić promocje na materiały budowlane.
Wolimy jednak pokazać Ci kosztorys uwzględniający ceny standardowe i zawsze aktualne, żebyś w trakcie budowy unikał stresu związanego z nieprzewidzianymi wydatkami.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
100% rabatu na Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią
636 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Gracja Mała jest średniej wielkości parterowym domem, powiększonym o użytkowe poddasze i ustawionym w linii budynku garażem z jednym stanowiskiem parkingowym. Jego ściana szczytowa przystosowana jest do połączenia w zabudowie bliźniaczej. Brak piwnicy rekompensuje duży, zlokalizowany nad garażem strych. Tradycyjna forma z dachem dwuspadowym wzbogacona jest o liczne zdobienia. Na uwagę zasługuje podział bryły na główną (mieszkalną) i krytą osobnym dachem mniejszą część gospodarczą. Przed strefą wejściową i od strony ogrodu zaprojektowano duże, ozdobne podesty. Niewielka powierzchnia umożliwia posadowienie budynku na średniej wielkości działce. Jednocześnie dzięki funkcjonalnemu rozmieszczeniu pomieszczeń na dwóch kondygnacjach, dom zamieszkiwać może nawet pięcioosobowa rodzina.
Strefa nocna zlokalizowana jest na poddaszu, natomiast wszystkie pomieszczenia techniczne i wspólnego użytkowania zajmują parter. Pokój dzienny i jadalnia tworzą jedną przestrzeń z kuchnią i hallem, które optycznie oddziela zlokalizowany w centrum, wolnostojący kominek. Dzięki przeszklonemu wykuszowi i prowadzącym na obszerny taras drzwiom wnętrze jest dobrze doświetlone. Duża, jasna i otwarta kuchnia posiada spiżarnię i połączona jest bezpośrednio z hallem. Przestrzeń wspólna zajmuje niemal połowę parteru i łączy się bezpośrednio z klatką schodową oraz wygodnym pokojem gościnnym (można urządzić w nim także dodatkową sypialnię lub gabinet). W pobliżu wiatrołapu zlokalizowano niewielką toaletę i przechodnie pomieszczenie gospodarcze, przez które wchodzi się do garażu. Wygodna część nocna składa się z trzech ustawnych pokojów i dużej, wspólnej łazienki. Wszystkie sypialnie wyposażone są we własne balkony, przy czym okna każdej z nich zwrócone są w inną stronę świata. Duży strych oddzielono od pozostałych obszarów, lokalizując go na półpiętrze.
Wyraźny podział na strefy zapewnia mieszkańcom Gracji poczucie komfortu. Otwarta część wspólna oddzielona jest optycznie kominkiem, dzięki czemu podział funkcji staje się jeszcze bardziej czytelny. Równie korzystne okazuje się odsunięcie największych pomieszczeń technicznych (garażu i strychu) do odrębnej części domu. Stosunkowo niewielkie gabaryty Gracji umożliwiają ulokowanie jej na średnich rozmiarów działce. Duży atut stanowi przystosowanie do zbliźniaczenia jej z drugim budynkiem. Dzięki temu dom można będzie postawić zarówno wśród obiektów wolnostojących, jak i wpisać w bardziej intensywną zabudowę.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Zdjęcia użytkowników domu Gracja Mała
Dodał: ewe90
Buduje mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Gracja Mała
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Gracja Mała
MarzenkaJarek
Projekt domu Gracja Mała WRP1450 przede wszystkim bardzo spodobał się nam pod względem wizualnym. Ozdobne filary zarówno z przodu jak i tyłu budynku nadają bryle wyjątkowego charakteru, a taras o ciekawej formie szczególnie przypadł nam do gustu. Zdecydowaliśmy się na realizację tego projektu również dlatego, iż od początku zależało nam na domu o właśnie takim metrażu.Nasza budowa przebiegła dosyć szybko, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie budynku zajęło nam zaledwie 1,5 roku. W trakcie inwestycji nie obyło się jednak bez pewnych trudności. Fachowcy zauważyli, iż architekt nie uwzględnił w salonie słupa podtrzymującego. Łączna powierzchnia części wypoczynkowej i pokoju na parterze jest bardzo duża, więc brak podparcia w tym miejscu byłby dosyć ryzykowny, biorąc pod uwagę, iż strop wylany jest betonem. Z tego względu wykonawcy postanowili zastosować podciąg biegnący od salonu do klatki chodowej. Pewną trudność sprawiło nam również znalezienie odpowiedniej bramy garażowej, gdyż strop nad garażem znajduje się na niestandardowej wysokości. Finalnie udało nam się znaleźć firmę, która zajmuje się produkcją specjalnych bram z tylnym naciągiem, aczkolwiek jej cena była dosyć wysoka.Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków marki Leier, zaś dach pokryłem blachodachówką. Postanowiłem nie oszczędzać na dobrej izolacji i do ocieplenie bryły użyłem 15 cm warstwy grafitowego styropianu cechującego się najlepszymi parametrami w kwestii przenikalności cieplnej. Uważam, iż obliczony przez architekta kosztorys został poprawnie oszacowany i można się nim sugerować. Przy użyciu zastosowanych przez nas materiałów bez problemu można zmieścić się w podanej kwocie.Projekt Gracja Mała WRP1450 przewiduje ogrzewanie gazowe, jednak my zdecydowaliśmy się zamontowanie kotła na ekogroszek. Na szczęście, mimo niewielkich rozmiarów kotłowni udało nam się zrealizować nasz plan. Nabyliśmy piec zrobiony na zamówienie, a bojler na wodę i pompki przeniosłem do garażu. Zastosowana warstwa izolacyjna bardzo dobrze się sprawdza - w przeciągu półrocznego sezonu grzewczego zużywamy opał nabyty za kwotę 3 tysięcy.Do oryginalnej wersji projektu wprowadziliśmy jedynie kosmetyczne zmiany. Drzwi prowadzące do spiżarni, które pierwotnie znajdowały się od strony kuchni, wstawiliśmy od strony hallu (obok drzwi do małej łazienki). Dzięki temu zyskaliśmy więcej miejsca na wstawienie szafek w kuchni, która obecnie jest w całości zabudowana. Oprócz tego, strych na półpiętrze zaaranżowaliśmy na sypialnię. Na ścianie szczytowej przy tym pokoju wykonaliśmy również nieduży balkon. Inne modyfikacje nie były nam potrzebne, aczkolwiek na chwilę obecną pomyślelibyśmy o wydłużeniu i poszerzeniu garażu.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gracja Mała WRP1450. Nasz dom jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu, a oryginalny taras w szczególności nas satysfakcjonuje. Trzeba przyznać, że jego wykonanie nie należało do łatwych, ale było warto, gdyż ten element wyjątkowo dobrze się prezentuje. Pozdrawiam.
bekpaif
Projekt domu Gracja Mała WRP1450 od razu przykuł naszą uwagę ze względu na zgrabną bryłę i atrakcyjny wygląd budynku. Prowadzę firmę budowlaną, więc miałem do czynienia z wieloma różnymi inwestycjami. Dzięki nabytemu doświadczeniu potrafię rozpoznać funkcjonalny układ pomieszczeń, a ten zaproponowany w projekcie Gracja Mała WRP1450 został świetnie przemyślany i przewiduje sporo praktycznych rozwiązań. Od początku wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać do niego żadnych ulepszeń i obecnie z pełnym przekonaniem stwierdzam, że była to naprawdę dobra decyzja.Jako osoba, która na co dzień zajmuje się budową domów, mogę szczerze pochwalić poprawność dokumentacji technicznej. Z racji tego, iż jestem zwolennikiem solidnych żelbetowych rozwiązań, postanowiłem jednak nieco zmodyfikować podpory więźby. Zamiast drewnianych belek stolcowych i słupów podtrzymujących zrobiłem filary ze zbrojonego pustaka szalunkowego, które następnie zalałem betonem. Takie elementy są bardziej wytrzymałe w stosunku do nawet bardzo grubych belek drewnianych, dlatego szczerze polecam to innym Inwestorom.Cała realizacja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. Budowę rozpocząłem we wrześniu 2014 r. a już w grudniu 2016 r. wprowadziliśmy się do nowego, wykończonego domu. Uważam, że to naprawdę świetny czas biorąc pod uwagę, iż właściwie wszystkie prace wykonałem samodzielnie i nie korzystałem przy tym z kredytu. Z racji tego, iż mieszkamy na terenach górskich gdzie grunt jest dosyć wymagający, postanowiłem podnieść budynek na fundamentach o 150 cm. Zamiast zalecanych w projekcie bloczków z betonu komórkowego, do wymurowania ścian użyłem ceramicznych pustaków Porotherm. Strop na całej powierzchni wykonałem w żelbetowej monolitycznej konstrukcji, a dach pokryłem dachówką ceramiczną. Trudno odnieść mi się do poprawności kosztorysu, ponieważ budując własnymi siłami sporo zaoszczędziłem na robociźnie. Mimo iż podniesienie fundamentów wiązało się z dosyć dużą kwotą, koszty naszej inwestycji były o wiele niższe niż sugerowane.Projekt domu Gracja Mała WRP1450 przewiduje kotłownię przystosowaną do ogrzewania gazowego, aczkolwiek udało mi się zamontować w niej piec Sas Slim na ekogroszek oraz 300 l zbiornik wody. Jest to całkowicie wykonalne, jednak w tym przypadku musieliśmy dokonać pewnych modyfikacji w kwestii sposobu odprowadzania spalin. Jeśli komuś zależy na większej kotłowni można pomyśleć nad wydłużeniem garażu od tylnej strony i zrobienie jej w tylnej części. Oryginalny uskok w bryle bardzo mi się jednak spodobał, dlatego uznałem że nie będę tego zmieniać. Obecnie myślę więc, że lepszym pomysłem byłoby poszerzenie garażu o 0,6 m i powiększenie kotłowni kosztem części jego powierzchni - wtedy bryła zachowa z tyłu ozdobną wnękę.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Gracja Mała WRP1450 od początku bardzo mi się spodobał, dlatego uznałem że wykonam go w całości zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiłem jedynie podnieść ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Budynek nie stracił na uroku, a poddasze stało się przestronniejsze, więc uważam że warto rozważyć takie rozwiązanie. Wyższa ścianka kolankowa spowodowała lekką zmianę kąta nachylenia dachu, co sprawiło iż podniosła się powierzchnia strychowa. Ostatnia kondygnacja w najwyższym miejscu ma aż 2 metry, więc swobodnie możemy po niej chodzić, a nawet w przyszłości zrobić tam dodatkowy pokój.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gracja Mała WRP1450 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Architekt doskonale przemyślał uwzględnione w nim rozwiązania i tym samym nasz nowy dom jest niezwykle funkcjonalny. Pomieszczenia mają odpowiednie wymiary, zaś komunikacja między nimi jest bardzo wygodna. Wszystko znajduje się „pod ręką”, a schody są naprawdę komfortowe w użytkowaniu zarówno dla mojej żony, która aktualnie jest w ciąży, jak i naszego małego dziecka. Metraż domu jest nieduży co sprawia, iż przy pomocy pieca o mocy 14kW ogrzewamy go niewielkim kosztem. Jednocześnie powierzchnia jest w zupełności wystarczająca dla 4-osobowej rodziny, którą niedługo się staniemy. Ciekawym pomysłem było praktyczne wykorzystanie strychu nad garażem, gdyż przeznaczyłem go na zrobienie garderoby oraz pralni. Oprócz funkcjonalnego wnętrza, budynek doskonale prezentuje się z zewnątrz. Ozdobny wykusz dodaje mu sporo uroku, a cały dom wszystkim bardzo się podoba. Nasi znajomi oraz współpracujący z nami hydraulik byli pod takim wrażeniem projektu domu Gracja Mała WRP1450, że również zdecydowali się na jego realizację. Pozdrawiam.
Gracja645
Spośród wielu oglądanych przez nas propozycji finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gracja Mała WRP1450. Ukazany na rysunku budynek wyjątkowo spodobał się nam pod względem wizualnym, a układ pomieszczeń uwzględniał rozwiązania, na których nam zależało. W kwestii wnętrza największy wpływ na naszą decyzję miało to, iż na dolnej kondygnacji oprócz salonu został przewidziany jeszcze jeden dodatkowy pokój.Nasza budowa odbyła się sprawnie, a dokumentacja pod względem rozwiązań typowo konstrukcyjnych została dobrze opracowana. Współpracujący z nami wykonawcy postanowili jednak podeprzeć dodatkowo strop znajdujący się nad sporym salonem, gdyż oryginalny projekt nie przewidywał w tym miejscu słupa podtrzymującego. Oprócz tego na etapie adaptacji warto zwrócić uwagę, iż rysunki projektowe nie uwzględniają wentylacji, więc taką instalację trzeba doprojektować we własnym zakresie.Zdajemy sobie sprawę, iż dom stawia się na lata, dlatego postanowiliśmy nie oszczędzać na budowie, a dodatkowo zdecydowaliśmy się na wykonanie podpiwniczenia. Do zrealizowania całej inwestycji zatrudniliśmy profesjonalną firmę, która kompleksowo zajęła wszystkimi etapami. Budynek został wymurowany z bloczków Ytong. Jest to materiał właściwie z najwyższej półki, jednak uznaliśmy że większy budżet włożony w budowę przełoży się w późniejszym czasie na niższe koszty eksploatacji domu. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy gatunkową dachówką ceramiczną. Przy użyciu powyższych materiałów, doprojektowaniu piwnicy i współpracy z doświadczonymi fachowcami koszty naszej inwestycji były znacznie wyższe niż oszacowane. Co prawda, budując systemem gospodarczym przy użyciu tańszych produktów można obniżyć tą kwotę, aczkolwiek myślę, że lepiej postawić na wysoką jakość.Projekt domu Gracja Mała WRP1450 nie przewidywał piwnicy, aczkolwiek my postanowiliśmy ją wykonać. Aby można było do niej zejść, musieliśmy nieco zmodyfikować konstrukcję schodów i tym samym nieco poszerzyć je kosztem znajdującego się obok pokoju. Oprócz tego zrobiliśmy przejście do piwnicy bezpośrednio z zewnątrz. Na tej kondygnacji wygospodarowaliśmy kotłownię, zaś jej oryginalną powierzchnię przyłączyliśmy do wiatrołapu, który teraz jest naprawdę przestronny. Z kolei w garażu wstawiliśmy dwa okna i przeznaczyliśmy go na zrobienie dodatkowego pokoju z łazienką.Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie Gracja Mała WRP1450 jest wygodne i na chwilę obecną nie widzę w nowym domu nic, co wymagałoby zmian w kwestii układu ścianek działowych. Teraz ewentualnie zastanowiłabym się nad przesunięciem kominka, tak aby znajdował się przy ścianie. Jeśli przyszłym Inwestorom nie zależy na garażu w bryle domu, szczerze polecam zastosowane przez nas rozwiązanie. Pokój z łazienką w tej lokalizacji można wykorzystać na wiele sposobów. Może być to sypialnia gościnna, gabinet lub pomieszczenie do usług handlowych, jeśli ktoś prowadzi własną działalność, a także niezależny pokój typu „senioratka” w przypadku rodziny wielopokoleniowej. Pozdrawiam.
MarzenkaJarek
Projekt domu Gracja Mała WRP1450 przede wszystkim bardzo spodobał się nam pod względem wizualnym. Ozdobne filary zarówno z przodu jak i tyłu budynku nadają bryle wyjątkowego charakteru, a taras o ciekawej formie szczególnie przypadł nam do gustu. Zdecydowaliśmy się na realizację tego projektu również dlatego, iż od początku zależało nam na domu o właśnie takim metrażu.Nasza budowa przebiegła dosyć szybko, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie budynku zajęło nam zaledwie 1,5 roku. W trakcie inwestycji nie obyło się jednak bez pewnych trudności. Fachowcy zauważyli, iż architekt nie uwzględnił w salonie słupa podtrzymującego. Łączna powierzchnia części wypoczynkowej i pokoju na parterze jest bardzo duża, więc brak podparcia w tym miejscu byłby dosyć ryzykowny, biorąc pod uwagę, iż strop wylany jest betonem. Z tego względu wykonawcy postanowili zastosować podciąg biegnący od salonu do klatki chodowej. Pewną trudność sprawiło nam również znalezienie odpowiedniej bramy garażowej, gdyż strop nad garażem znajduje się na niestandardowej wysokości. Finalnie udało nam się znaleźć firmę, która zajmuje się produkcją specjalnych bram z tylnym naciągiem, aczkolwiek jej cena była dosyć wysoka.Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków marki Leier, zaś dach pokryłem blachodachówką. Postanowiłem nie oszczędzać na dobrej izolacji i do ocieplenie bryły użyłem 15 cm warstwy grafitowego styropianu cechującego się najlepszymi parametrami w kwestii przenikalności cieplnej. Uważam, iż obliczony przez architekta kosztorys został poprawnie oszacowany i można się nim sugerować. Przy użyciu zastosowanych przez nas materiałów bez problemu można zmieścić się w podanej kwocie.Projekt Gracja Mała WRP1450 przewiduje ogrzewanie gazowe, jednak my zdecydowaliśmy się zamontowanie kotła na ekogroszek. Na szczęście, mimo niewielkich rozmiarów kotłowni udało nam się zrealizować nasz plan. Nabyliśmy piec zrobiony na zamówienie, a bojler na wodę i pompki przeniosłem do garażu. Zastosowana warstwa izolacyjna bardzo dobrze się sprawdza - w przeciągu półrocznego sezonu grzewczego zużywamy opał nabyty za kwotę 3 tysięcy.Do oryginalnej wersji projektu wprowadziliśmy jedynie kosmetyczne zmiany. Drzwi prowadzące do spiżarni, które pierwotnie znajdowały się od strony kuchni, wstawiliśmy od strony hallu (obok drzwi do małej łazienki). Dzięki temu zyskaliśmy więcej miejsca na wstawienie szafek w kuchni, która obecnie jest w całości zabudowana. Oprócz tego, strych na półpiętrze zaaranżowaliśmy na sypialnię. Na ścianie szczytowej przy tym pokoju wykonaliśmy również nieduży balkon. Inne modyfikacje nie były nam potrzebne, aczkolwiek na chwilę obecną pomyślelibyśmy o wydłużeniu i poszerzeniu garażu.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gracja Mała WRP1450. Nasz dom jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu, a oryginalny taras w szczególności nas satysfakcjonuje. Trzeba przyznać, że jego wykonanie nie należało do łatwych, ale było warto, gdyż ten element wyjątkowo dobrze się prezentuje. Pozdrawiam.
bekpaif
Projekt domu Gracja Mała WRP1450 od razu przykuł naszą uwagę ze względu na zgrabną bryłę i atrakcyjny wygląd budynku. Prowadzę firmę budowlaną, więc miałem do czynienia z wieloma różnymi inwestycjami. Dzięki nabytemu doświadczeniu potrafię rozpoznać funkcjonalny układ pomieszczeń, a ten zaproponowany w projekcie Gracja Mała WRP1450 został świetnie przemyślany i przewiduje sporo praktycznych rozwiązań. Od początku wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać do niego żadnych ulepszeń i obecnie z pełnym przekonaniem stwierdzam, że była to naprawdę dobra decyzja.Jako osoba, która na co dzień zajmuje się budową domów, mogę szczerze pochwalić poprawność dokumentacji technicznej. Z racji tego, iż jestem zwolennikiem solidnych żelbetowych rozwiązań, postanowiłem jednak nieco zmodyfikować podpory więźby. Zamiast drewnianych belek stolcowych i słupów podtrzymujących zrobiłem filary ze zbrojonego pustaka szalunkowego, które następnie zalałem betonem. Takie elementy są bardziej wytrzymałe w stosunku do nawet bardzo grubych belek drewnianych, dlatego szczerze polecam to innym Inwestorom.Cała realizacja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. Budowę rozpocząłem we wrześniu 2014 r. a już w grudniu 2016 r. wprowadziliśmy się do nowego, wykończonego domu. Uważam, że to naprawdę świetny czas biorąc pod uwagę, iż właściwie wszystkie prace wykonałem samodzielnie i nie korzystałem przy tym z kredytu. Z racji tego, iż mieszkamy na terenach górskich gdzie grunt jest dosyć wymagający, postanowiłem podnieść budynek na fundamentach o 150 cm. Zamiast zalecanych w projekcie bloczków z betonu komórkowego, do wymurowania ścian użyłem ceramicznych pustaków Porotherm. Strop na całej powierzchni wykonałem w żelbetowej monolitycznej konstrukcji, a dach pokryłem dachówką ceramiczną. Trudno odnieść mi się do poprawności kosztorysu, ponieważ budując własnymi siłami sporo zaoszczędziłem na robociźnie. Mimo iż podniesienie fundamentów wiązało się z dosyć dużą kwotą, koszty naszej inwestycji były o wiele niższe niż sugerowane.Projekt domu Gracja Mała WRP1450 przewiduje kotłownię przystosowaną do ogrzewania gazowego, aczkolwiek udało mi się zamontować w niej piec Sas Slim na ekogroszek oraz 300 l zbiornik wody. Jest to całkowicie wykonalne, jednak w tym przypadku musieliśmy dokonać pewnych modyfikacji w kwestii sposobu odprowadzania spalin. Jeśli komuś zależy na większej kotłowni można pomyśleć nad wydłużeniem garażu od tylnej strony i zrobienie jej w tylnej części. Oryginalny uskok w bryle bardzo mi się jednak spodobał, dlatego uznałem że nie będę tego zmieniać. Obecnie myślę więc, że lepszym pomysłem byłoby poszerzenie garażu o 0,6 m i powiększenie kotłowni kosztem części jego powierzchni - wtedy bryła zachowa z tyłu ozdobną wnękę.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Gracja Mała WRP1450 od początku bardzo mi się spodobał, dlatego uznałem że wykonam go w całości zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiłem jedynie podnieść ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Budynek nie stracił na uroku, a poddasze stało się przestronniejsze, więc uważam że warto rozważyć takie rozwiązanie. Wyższa ścianka kolankowa spowodowała lekką zmianę kąta nachylenia dachu, co sprawiło iż podniosła się powierzchnia strychowa. Ostatnia kondygnacja w najwyższym miejscu ma aż 2 metry, więc swobodnie możemy po niej chodzić, a nawet w przyszłości zrobić tam dodatkowy pokój.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gracja Mała WRP1450 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Architekt doskonale przemyślał uwzględnione w nim rozwiązania i tym samym nasz nowy dom jest niezwykle funkcjonalny. Pomieszczenia mają odpowiednie wymiary, zaś komunikacja między nimi jest bardzo wygodna. Wszystko znajduje się „pod ręką”, a schody są naprawdę komfortowe w użytkowaniu zarówno dla mojej żony, która aktualnie jest w ciąży, jak i naszego małego dziecka. Metraż domu jest nieduży co sprawia, iż przy pomocy pieca o mocy 14kW ogrzewamy go niewielkim kosztem. Jednocześnie powierzchnia jest w zupełności wystarczająca dla 4-osobowej rodziny, którą niedługo się staniemy. Ciekawym pomysłem było praktyczne wykorzystanie strychu nad garażem, gdyż przeznaczyłem go na zrobienie garderoby oraz pralni. Oprócz funkcjonalnego wnętrza, budynek doskonale prezentuje się z zewnątrz. Ozdobny wykusz dodaje mu sporo uroku, a cały dom wszystkim bardzo się podoba. Nasi znajomi oraz współpracujący z nami hydraulik byli pod takim wrażeniem projektu domu Gracja Mała WRP1450, że również zdecydowali się na jego realizację. Pozdrawiam.
Gracja645
Spośród wielu oglądanych przez nas propozycji finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gracja Mała WRP1450. Ukazany na rysunku budynek wyjątkowo spodobał się nam pod względem wizualnym, a układ pomieszczeń uwzględniał rozwiązania, na których nam zależało. W kwestii wnętrza największy wpływ na naszą decyzję miało to, iż na dolnej kondygnacji oprócz salonu został przewidziany jeszcze jeden dodatkowy pokój.Nasza budowa odbyła się sprawnie, a dokumentacja pod względem rozwiązań typowo konstrukcyjnych została dobrze opracowana. Współpracujący z nami wykonawcy postanowili jednak podeprzeć dodatkowo strop znajdujący się nad sporym salonem, gdyż oryginalny projekt nie przewidywał w tym miejscu słupa podtrzymującego. Oprócz tego na etapie adaptacji warto zwrócić uwagę, iż rysunki projektowe nie uwzględniają wentylacji, więc taką instalację trzeba doprojektować we własnym zakresie.Zdajemy sobie sprawę, iż dom stawia się na lata, dlatego postanowiliśmy nie oszczędzać na budowie, a dodatkowo zdecydowaliśmy się na wykonanie podpiwniczenia. Do zrealizowania całej inwestycji zatrudniliśmy profesjonalną firmę, która kompleksowo zajęła wszystkimi etapami. Budynek został wymurowany z bloczków Ytong. Jest to materiał właściwie z najwyższej półki, jednak uznaliśmy że większy budżet włożony w budowę przełoży się w późniejszym czasie na niższe koszty eksploatacji domu. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy gatunkową dachówką ceramiczną. Przy użyciu powyższych materiałów, doprojektowaniu piwnicy i współpracy z doświadczonymi fachowcami koszty naszej inwestycji były znacznie wyższe niż oszacowane. Co prawda, budując systemem gospodarczym przy użyciu tańszych produktów można obniżyć tą kwotę, aczkolwiek myślę, że lepiej postawić na wysoką jakość.Projekt domu Gracja Mała WRP1450 nie przewidywał piwnicy, aczkolwiek my postanowiliśmy ją wykonać. Aby można było do niej zejść, musieliśmy nieco zmodyfikować konstrukcję schodów i tym samym nieco poszerzyć je kosztem znajdującego się obok pokoju. Oprócz tego zrobiliśmy przejście do piwnicy bezpośrednio z zewnątrz. Na tej kondygnacji wygospodarowaliśmy kotłownię, zaś jej oryginalną powierzchnię przyłączyliśmy do wiatrołapu, który teraz jest naprawdę przestronny. Z kolei w garażu wstawiliśmy dwa okna i przeznaczyliśmy go na zrobienie dodatkowego pokoju z łazienką.Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie Gracja Mała WRP1450 jest wygodne i na chwilę obecną nie widzę w nowym domu nic, co wymagałoby zmian w kwestii układu ścianek działowych. Teraz ewentualnie zastanowiłabym się nad przesunięciem kominka, tak aby znajdował się przy ścianie. Jeśli przyszłym Inwestorom nie zależy na garażu w bryle domu, szczerze polecam zastosowane przez nas rozwiązanie. Pokój z łazienką w tej lokalizacji można wykorzystać na wiele sposobów. Może być to sypialnia gościnna, gabinet lub pomieszczenie do usług handlowych, jeśli ktoś prowadzi własną działalność, a także niezależny pokój typu „senioratka” w przypadku rodziny wielopokoleniowej. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki