Projekt domu Jupiter II BBA1797

Cena projektu: 3 940 zł 3 740 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 31 lipca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
182,9 m²
Min. szer. działki
24,7 m
Wysokość budynku
9,1 m
Pow. zabudowy
176,5 m²
Kubatura
1 166,7 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
267,1 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu GL-794 Jupiter II jest wariantem cieszącego się popularnością projektu GL-727 Jupiter. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu GL-794 Jupiter II jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt GL-794 Jupiter II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. W kuchni jest wyznaczone miejsce na wyspę, która jest idealnym miejscem dla amatorów gotowania, którzy cenią sobie funkcjonalność pomieszczenia i nowoczesne rozwiązania. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. GL-794 Jupiter II nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Jupiter II - Rzut parteru

1 wiatrołap
7,4 m²
2 korytarz
6,5 m²
3 pokój
11 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
37,45 m²
5 kuchnia
16,1 m²
6 spiżarnia
4,65 m²
7 pom. gospodarcze
2,25 m²
8 łazienka
3,8 m²
9 kotłownia
5,45 m²
10 garaż dwustan.
39,9 m²
razem
134,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Jupiter II - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
5,45 m²
2 pokój
17,5 m²
3 pokój
35,45 m²
4 pokój
17,1 m²
5 łazienka
12,8 m²
6 strych
33,35 m²
razem
121,65 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Jupiter II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
68 034 zł

stan surowy otwarty
259 164 zł

stan surowy zamknięty
44 436 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

371 634 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia murowana: Pustak ceramiczny gr. 30 cm + ocieplenie w systemie Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką cementową. Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hörmann.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Studio Atrium

Opinie mieszkańców domu Jupiter II

Zdjęcie profilowe Karol293834
Karol293834
Głównym powodem dla którego zdecydowałem się na realizację projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797 był uwzględniony w nim układ pomieszczeń. Rozkład zaproponowanego wnętrza idealnie pasował do usytuowania naszej działki względem stron świata. Dodatkowo wydał się nam wyjątkowo funkcjonalnie przemyślany, a ilość pomieszczeń przewidzianych zarówno na dolnej, jak i górnej kondygnacji w całości spełniała nasze pierwotne założenia.

Cała inwestycja przebiegła naprawdę sprawnie. Sam jestem budowlańcem, toteż w budowę włożyłem duży nakład własnej pracy i wszystko udało się wykonać z łatwością. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była poprawnie sporządzona i przyznam, że z projektem GL-794 Jupiter II BBA1797 pracowało się bardzo dobrze. Etapy budowlane przebiegły stosunkowo szybko i zgodnie z planem. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam ok. 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Ytong, strop wykonaliśmy w monolitycznej żelbetowej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego został poprawnie wyliczony i spokojnie można zmieścić się w podanej w nim kwocie.

Wnętrze projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797 jest bardzo funkcjonalne. Rozmieszczenie parteru od początku w całości przypadło nam do gustu, zaś na poddaszu dokonaliśmy jedynie kilku przesunięć ścianek działowych zmieniając usytuowanie największej sypialni małżeńskiej. Obecnie wchodząc na tą kondygnację po prawej stronie znajdują się dwa pokoje dla dzieci o podobnym metrażu, a frontowe okno jest w największej sypialni, w której dodatkowo wydzieliliśmy praktyczną garderobę.

Usytuowanie domu na działce względem stron świata miało dla nas bardzo duże znaczenie przy wyborze i okazuje się, że dokonaliśmy jak najbardziej właściwej decyzji. Nasłonecznienie wnętrza jest idealne i dokładnie takie jak chcieliśmy od samego początku. Garaż znajduje się na północy, więc światło słoneczne od tej strony się nie marnuje. Kuchnię mamy od wschodu, zaś okna w salonie wychodzą na południe i zachód - dzięki takiemu ułożeniu część dzienna jest doskonale oświetlona od rana do wieczora. Przeszklenia w łazience na poddaszu znajdują się na wschodzie, więc mamy w niej jasno podczas porannego szykowania się do wyjścia do pracy. Z kolei dzieci mają swoje pokoje od strony zachodniej, więc największe ich oświetlenie ma miejsce w godzinach popołudniowych, gdy pociechy wracają ze szkoły.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym GL-794 Jupiter II BBA1797, a wprowadzenie jedynie drobnych zmian w całości dopasowało go do wszystkich oczekiwań naszej rodziny. Nowy dom w pełni mnie satysfakcjonuje - jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Aga i Marcin.
Aga i Marcin.
Od początku byliśmy zainteresowani budową domu parterowego z poddaszem użytkowym, a spośród propozycji spełniających to wymaganie ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797. Przewidziany w nim układ pomieszczeń odpowiadał nam pod względem funkcjonalności, a dodatkowo istotny wpływ na nasz wybór miały duże wymiary jadalni.

Cała inwestycja przebiegła sprawnie, a współpracujący z nami fachowcy bardzo dobrze poradzili sobie z powierzonymi zadaniami. Projekt domu GL-794 Jupiter II BBA1797 nabyliśmy w lipcu 2014 r., jednak zaczęliśmy realizować go dopiero w następnym roku. Obecnie (kwiecień 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie kilku prac wykończeniowych. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy dachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym. Moim zdaniem przy zastosowaniu powyższych materiałów można zmieścić się w podanej kwocie.

Techniczna strona projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797 została dobrze opracowana, jednak na etapie adaptacji warto zwrócić uwagę na układ okien. Przeszklenia w kuchni okazały się być usytuowane za nisko względem wysokości blatu na jakiej nam zależało i tym samym musieliśmy je nieco podnieść. Oprócz tego zauważyliśmy, że większość skrzydeł w trójdzielnych witrynach w salonie nie są otwierane i ten fakt również postanowiliśmy zmienić. Dodatkowo zdecydowaliśmy się na zamknięcie kuchni na strefę salonu, a duże pomieszczenie nad garażem przeznaczyliśmy na zrobienie prywatnej części małżeńskiej z sypialnią, kuchnią i łazienką. Powierzchnię 3 sypialni na poddaszu przeznaczyliśmy na zrobienie dwóch pokoi dziecięcych, jeden pokój gościnny oraz garderobę.

Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek przyszłym Inwestorom projektu domu GL-794 Jupiter II BBA1797 mogę polecić zastanowienie się nad innym rozwiązaniem odnośnie wiatrołapu. Z prawej jego strony znajduje się praktyczna wnęka na szafę, jednak po lewej przydałoby się miejsce na zrobienie siedziska. W oryginalnym układzie nie ma na nie przestrzeni, gdyż drzwi znajdują się zaraz przy ścianie, jednak warto o tym pomyśleć. Oprócz tego można rozważyć powiększenie spiżarki. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jupiter II

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Karol293834 12.04.2017 15:28

Projekt domu Jupiter II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Jupiter II

Projekt domu Jupiter V -200

Jupiter V

161,8 m²

Projekt domu Jupiter V Bis -200

Jupiter V Bis

161,8 m²

Projekt domu Jupiter -200 3D iDesigner

Jupiter

161,8 m²

Projekt domu Jupiter X -200

Jupiter X

162,7 m²

Projekt domu Jupiter VIII -200

Jupiter VIII

183,35 m²

Projekt domu Jupiter III -200

Jupiter III

234,05 m²

Projekt domu Jupiter IV -200

Jupiter IV

210,4 m²

Projekt domu Jupiter VI -200

Jupiter VI

133,55 m²

Projekt domu Jupiter XII -200

Jupiter XII

146,85 m²

Projekt domu Jupiter VI Bis -200

Jupiter VI Bis

130,75 m²

Projekt domu Jupiter Mini -200

Jupiter Mini

128,3 m²

Projekt domu Jupiter XIV -200

Jupiter XIV

163,95 m²

Projekt domu Jupiter XV -200

Jupiter XV

136,7 m²

Projekt domu Jupiter VII -200

Jupiter VII

164,1 m²

Projekt domu Jupiter XI -200

Jupiter XI

184,25 m²

Projekt domu Jupiter IX -200

Jupiter IX

182,1 m²

Projekty podobne do Jupiter II BBA1797

Projekt domu E-198

E-198

185,6 m²

Projekt domu uA66 -420

uA66

171,78 m²

Projekt domu FX-67

FX-67

174,41 m²

Projekt domu Gama IV -200

Gama IV

175,15 m²

Projekt domu Rubin

Rubin

174,65 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych