Projekt domu Modelowy BBA1521

Cena projektu: 3 240 zł 2 990 zł Oszczędzasz 250 złOferta ważna do 31 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
138,1 m²
Min. szer. działki
19,55 m
Wysokość budynku
7,57 m
Pow. zabudowy
174,15 m²
Kubatura
849,65 m³
Kąt nach. dachu
32°
Pow. dachu
269 m²
Liczba pokoi
4 (1 + 3 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu GL-555 Modelowy to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który doskonale się prezentuje. Projekt GL-555 Modelowy to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Dzięki otwartej kuchni podczas przygotowywania posiłków mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie, co sprzyja integracji rodziny. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. GL-555 Modelowy zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Modelowy - Rzut parteru

1 wiatrołap
7,85 m²
2 hall
14,9 m²
3 kuchnia
10,85 m²
4 spiżarnia
1,45 m²
5 pokój dzienny
23,6 m²
6 pokój
13,3 m²
7 pokój
11,15 m²
8 łazienka
4,8 m²
9 pokój
9,85 m²
10 kotłownia
4,1 m²
11 wc
1,5 m²
12 garaż jednostan.
19,65 m²
razem
123 m²

Rzut kondygnacji projektu Modelowy - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
2,15 m²
2 pom. gospodarcze
2,25 m²
3 pokój
24,35 m²
4 łazienka
6 m²
razem
34,75 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Modelowy
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
70 380 zł

stan surowy otwarty
161 874 zł

stan surowy zamknięty
30 636 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

262 890 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia murowana: Pustak ceramiczny gr. 30 cm + ocieplenie w systemie Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką cementową. Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hörmann.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Studio Atrium

Opinie mieszkańców domu Modelowy

Zdjęcie profilowe nextbud
nextbud
Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na projekt GL-555 Modelowy BBA1521, ponieważ forma jego bryły wyjątkowo przypadła nam do gustu, a ponadto od początku zależało nam, aby wszystkie niezbędne pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Zanim go nabyliśmy, dowiedzieliśmy się, że w Jankach k/Warszawy powstał dom zrealizowany według tego projektu - pojechaliśmy więc zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości. Budynek spodobał nam się zarówno ze względu na wygląd, jak i wewnętrzny układ, wiec po tej wizycie byliśmy już pewni swojego wyboru.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne większe problemy i wszystko udało się zrealizować w przeciągu roku. Pierwsze prace zaczęliśmy w czerwcu 2014 r., a już we wrześniu budynek stanął w stanie surowym. Na okres zimy wstrzymaliśmy budowę, zaś z początkiem kwietnia 2015 r. rozpoczęliśmy wykończenia i w lecie mogliśmy wprowadzić się już do nowego domu.

Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej technologii i do budowy użyliśmy materiałów rekomendowanych przez architekta. Ściany wymurowaliśmy więc z ceramicznych pustaków Porotherm, jednak za radą kierownika budowy zamieniliśmy ich grubość z 30 cm na 25 cm, przy jednoczesnym zwiększeniu warstwy izolacyjnej. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm styropianu Austrotherm o niskimi i tym samym bardzo korzystnym współczynniku przenikania ciepła - 0,031λ. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę marki Braas, zaś okna nabyliśmy w firmie Oknoplast.

Kierownik budowy słusznie stwierdził, iż taka inwestycja może kosztować zarówno 200 tys. zł jak i milion złotych - wszystko w tej kwestii zależy od tego, z czego inwestor zdecyduje się budować. Chcąc zrealizować ten projekt przy użyciu materiałów, z których korzystaliśmy, trzeba jednak liczyć się z wyższymi kosztami, niż oszacował to projektant. Sam stan surowy bez stolarki otworowej i pokrycia dachu kosztował nas już ok. 130 tys. zł, a zakup odpowiednich przeszkleń również wiązał się z niemałą kwotą. Myślę, że można ją obniżyć wstawiając okna innego producenta, jednak profil frontowej witryny oferowany jest jedynie przez firmę Oknoplast, której produkty są jednak dosyć drogie.

Główną zmianą, którą wprowadziliśmy do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym GL-555 Modelowy BBA1521 było wydłużenie całej bryły o ok. 80 cm. Zrobiliśmy to ponieważ planowaliśmy ogrzewać dom paliwem stałym, a oryginalna kotłownia wydała nam się zbyt mała na zamontowanie w niej dużego pieca.

Z tego względu powiększyliśmy to pomieszczenie. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe i obecnie funkcjonuje ono jako pralnia. Dzięki wydłużeniu domu mogliśmy również poszerzyć o 0,5 m najmniejszą sypialnię, która pierwotnie była dosyć wąska.

Więcej zmian nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek obecnie zastanowiłbym się nad innym rozwiązaniem dotyczącym wentylacji - mimo, iż dom jest rozległy architekt nie zaplanował kanałów wentylacyjnych w sypialniach, co jest nieco kłopotliwe. Instalacja pozwalająca na wymianę powietrza przydałaby się szczególnie w oszklonym wykuszu, gdyż zimą szyby parują od środka. Można tego uniknąć poprzez otwieranie drzwi do garażu, w którym znajduje się kratka wentylacyjna, jednak nie zawsze się o tym pamięta, a dodatkowo niska temperatura panująca w garażu wychładza wiatrołap. Myślę więc, że nad tą kwestią warto zastanowić się już na etapie adaptacji.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu GL-555 Modelowy BBA1521 i nie mamy do niego większych zastrzeżeń. Otworzenie kuchni na salon daje wrażenie dużej przestronności co jest sporym plusem. Co prawda, zapachy gotujących się potraw dostają się do pozostałych pomieszczeń, jednak liczyliśmy się z tym wybierając taki projekt. Krótki czas trwania inwestycji jest dla mnie dużym sukcesem. Cieszę się, iż w końcu udało nam się zamieszkać w naszym własnym domu. Pozdrawiam

Recenzje projektu Modelowy

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

mdaro 08.12.2016 21:21

Projekt domu Modelowy należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Modelowy

Projekt domu Modelowy II -250

Modelowy II

139,6 m²

Projekt domu Modelowy III -250

Modelowy III

143,4 m²

Projekty podobne do Modelowy BBA1521

Projekt domu Bursztyn III -250

Bursztyn III

140,8 m²

Projekt domu Impresja -200

Impresja

143 m²

Projekt domu Arizona -250

Arizona

146,45 m²

Projekt domu Faktor Plus -250

Faktor Plus

140,05 m²

Projekt domu Róża A -300

Róża A

136,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych