Projekt domu Jutrzenka Bis BBA1527

Cena projektu: 2 990 zł 2 740 zł Oszczędzasz 250 złOferta ważna do 14 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
110 m²
Min. szer. działki
18,95 m
Wysokość budynku
7,34 m
Pow. zabudowy
96,95 m²
Kubatura
516,95 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
169 m²
Liczba pokoi
5 (3 + 2 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu GL-544 Jutrzenka Bis został stworzony na wzór znanego projektu GL-150 Jutrzenka. Projekt domu GL-544 Jutrzenka Bis to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt dedykowany jest w szczególności osobom posiadającym działkę z wjazdem od strony południowej. Projekt GL-544 Jutrzenka Bis to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Strefa sypialniana składa się z pięciu pokoi, co jest doskonałą opcją dla dużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. GL-544 Jutrzenka Bis nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Jutrzenka Bis - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,45 m²
2 hall
8,95 m²
3 pokój
12,6 m²
4 pokój
8,25 m²
5 łazienka
3,35 m²
6 kuchnia + jadalnia
8,85 m²
7 pokój dzienny
20,4 m²
8 kotłownia
2,95 m²
razem
68,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Jutrzenka Bis - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
4,2 m²
2 pokój
8,75 m²
3 pokój
9,25 m²
4 pokój
10,3 m²
5 łazienka
8,7 m²
razem
41,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Jutrzenka Bis
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
41 124 zł

stan surowy otwarty
134 136 zł

stan surowy zamknięty
28 290 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

203 550 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia murowana: Pustak ceramiczny gr. 30 cm + ocieplenie w systemie Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką cementową. Drzwi zewnętrzne marki Hörmann.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Studio Atrium

Opinie mieszkańców domu Jutrzenka Bis

Zdjęcie profilowe Wojtek1527
Wojtek1527
Szukając odpowiedniego projektu musieliśmy mieć na uwadze warunki planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego na naszym terenie. Wymagały one, aby budynek posiadał formę prostokąta oraz dwuspadowy dach, pokryty czerwoną dachówką. Projekt GL-544 Jutrzenka Bis BBA1527 spełniał określone kryteria, a dodatkowo przypadł do gustu mojej żonie, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację

Nasza budowa odbyła się naprawdę sprawnie i nie mieliśmy w jej trakcie żadnych problemów związanych z dokumentacją techniczną. Całą inwestycję udało nam się zakończyć w przeciągu kilkunastu miesięcy. Od pierwszego wbicia szpadla do zamieszkania w nowym domu minęło trochę ponad rok czasu. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Termalica, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Röben. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu, zaś izolację poddasza tworzy wełna mineralna o łącznej grubości 25 cm. Uważam, że kosztorys został dobrze oszacowany przez architekta i spokojnie można się nim sugerować. Myślę nawet, że bez większych przeszkód można jeszcze zejść z tej kwoty. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym kosztowało nas ok. 145-150 tys. zł.

Zdecydowaliśmy się ogrzewać dom za pomocą pompy ciepła. W pierwszym pełnym sezonie grzewczym łączne rachunki za to rozwiązanie wyniosły ok. 980 zł. razem z ogrzewaniem wody użytkowej. Omawiana zima nie była jednak bardzo mroźna. Podczas obecnej, temperatury są jednak znacznie niższe, dlatego szacuję, że w tym sezonie prąd generujący energię do pompy ciepła będzie kosztował nas maksymalnie ok. 1300 zł.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym GL-544 Jutrzenka Bis BBA1527 wprowadziliśmy zmianę polegającą na podniesieniu ścianki kolankowej. Z tego co widziałem, taka modyfikacja jest już standardem przy innych jego realizacjach i osobiście również mogę polecić to rozwiązanie, tym bardziej iż nie wpłynęło ono na zewnętrzny wygląd budynku. Zmiana wysokości ścianki kolankowej wiąże się z praktycznie niezauważalnym kosztem, a dzięki niej pokoje na poddaszu stały się ustawniejsze i bardziej przestronne. Dodatkowo postanowiliśmy zrezygnować z wykonania balkonu, ponieważ stwierdziliśmy, że prawdopodobnie nie będziemy z niego zbyt wiele korzystać. Z racji tego, okna balkonowe w sypialniach zamieniliśmy na te o standardowych wymiarach.

Do układu pomieszczeń nie wprowadzaliśmy żadnych poprawek i w całości zrealizowaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Został praktycznie przemyślany i nie mam do niego zastrzeżeń. Jedyną kwestią nad którą można się zastanowić jest rozmieszczenie salonu, ponieważ nie ma w nim za wiele miejsca na wstawienie dużej ilości mebli, aczkolwiek nie jest to dla nas kłopot.

Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Projekt GL-544 Jutrzenka Bis BBA1527 oprócz części dziennej, przewiduje na parterze dwa dodatkowe pokoje. Co prawda, ten z przeznaczeniem na gabinet wydał nam się dosyć mały, jednak świetnie sprawdził się jako pokój dla malutkiego dziecka. Wraz z żoną użytkujemy sypialnię obok, więc mamy bardzo blisko gdy trzeba zajrzeć do malucha, co jest naprawdę wygodne. Myślę, że dom o takiej powierzchni i liczbie pomieszczeń spełni oczekiwania nawet 5-osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jutrzenka Bis

  – 0 głosów

Projekt domu Jutrzenka Bis należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Jutrzenka Bis

Projekt domu Jutrzenka -250

Jutrzenka

110 m²

Projekt domu Jutrzenka II -250

Jutrzenka II

107,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych