Projekt domu Bursztyn Bis BBA1541

Cena projektu: 3 140 zł 2 890 zł Oszczędzasz 250 złOferta ważna do 14 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
87,4 m²
Min. szer. działki
19,45 m
Wysokość budynku
7,22 m
Pow. zabudowy
151,4 m²
Kubatura
713,55 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
234,8 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom GL-535 Bursztyn Bis został stworzony na wzór znanego projektu GL-315 Bursztyn. Projekt domu GL-535 Bursztyn Bis to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt GL-535 Bursztyn Bis to dom parterowy, co jest szczególnie bezpieczne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano jedną łazienkę dostępną dla wszystkich domowników. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. GL-535 Bursztyn Bis nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Bursztyn Bis - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,05 m²
2 hall
7,75 m²
3 kotłownia
3,85 m²
4 kuchnia
10 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
25,5 m²
6 pokój
10,55 m²
7 pokój
9,5 m²
8 łazienka
4,75 m²
9 pokój
10,45 m²
10 garaż jednostan.
19,4 m²
razem
106,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Bursztyn Bis
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
58 374 zł

stan surowy otwarty
106 950 zł

stan surowy zamknięty
22 356 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

187 680 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia murowana: Pustak ceramiczny gr. 30 cm + ocieplenie w systemie Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką cementową. Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hörmann.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Studio Atrium

Opinie mieszkańców domu Bursztyn Bis

Zdjęcie profilowe Natasza Końpa
Natasza Końpa
Przy wyborze odpowiedniego projektu największe znaczenie miał dla mnie odpowiedni metraż domu, który byłby optymalny dla potrzeb naszej rodziny. Interesowała mnie więc nie za duża, ale jednocześnie przestronna powierzchnia. Oprócz tego, od początku zależało mi na budynku parterowym. Finalnie zdecydowałam się na realizację projektu domu GL-535 Bursztyn Bis BBA1541, który nie tylko spełniał powyższe wymagania, ale także spodobał mi się ze względu na przewidziany w nim układ pomieszczeń.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na absolutnie żadne problemy. Wszystkie prace przebiegły bardzo sprawnie i już po 8 miesiącach od ich rozpoczęcia dom był w całości wykończony i gotowy do zamieszkania. Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej technologi i wszystkie użyte przez nas materiały były zgodne z sugestiami architekta. Do postawienia ścian użyliśmy więc ceramicznych pustaków Porotherm 30 cm, bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 10 cm warstwą styropianu, strop wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką marki Braas. Kosztorys, który został opracowany przez autora projektu został prawidłowo wyliczony i przy zastosowaniu powyższych materiałów można zmieścić się w sugerowanej kwocie.

Dom ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a za nami pierwsza zima od zamieszkania. Szacunkowe, prognozowane koszty zużycia gazu wyniosły w tamtym roku 350 zł za dwa miesiące. Przyjmując więc, że miesięczna kwota jaką płacimy za gaz to 175 zł, mogę z całą pewnością stwierdzić, że to wynik bardzo korzystny, tym bardziej że w zimie w domu utrzymujemy temperaturę 24,5° C. Innym Inwestorom mogę jednak poradzić zwiększenie grubości zewnętrznej warstwy izolacyjnej, co przełoży się na jeszcze niższe koszty ogrzewania. W trakcie budowy doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie zastosować styropian o gr. 15 cm, jednak wtedy było już na to za późno. Taka zmiana wiązałaby się z ponownym oddaniem projektu do akceptacji przez gminę ze względu na zwiększenia powierzchni zabudowy, dlatego też warto pomyśleć o tym już na etapie adaptacji.

Z racji tego, iż zainstalowany w kotłowni piecyk gazowy zajmuje niewiele miejsca, postanowiliśmy zamontować tam jeszcze toaletę i małą umywalkę. Dwie ubikacje w domu to naprawdę praktyczne rozwiązanie i uważam, że jest ono godne polecenia. Myślę nawet, że warto pomyśleć nad przedzieleniem kotłowni na dwie części ścianką działową. Nie stanowiłoby to żadnego problemu, a takim sposobem można uzyskać dwa osobne pomieszczenia: jedno typowo gospodarcze do przechowania, zaś drugie zaaranżowane na nieduże WC. Inna zmianą, którą wprowadziliśmy do projektu domu GL-535 Bursztyn Bis BBA1541 była zamiana dwóch mniejszych okien w salonie, na jedno większe. Muszę przyznać, że był to świetny pomysł, gdyż dzięki temu strefa dzienna stała się bardziej ustawna i wygodna w umeblowaniu. Spore zadaszenie nad frontowym tarasem to doskonałe rozwiązanie, doceniane przez nas zwłaszcza podczas niesprzyjającej pogody. Jest ono jednak na tyle duże, że część tej powierzchni można śmiało zabudować i przyłączyć do metrażu wiatrołapu.

Wybór projektu domu parterowego GL-535 Bursztyn Bis BBA1541 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Przewidziana w nim powierzchnia jest w pełni komfortowa dla 4-osobowej rodziny, a wewnętrzny układ domu został doskonale przemyślany i nie czuliśmy potrzeby, aby cokolwiek w nim zmieniać. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest widoczny podział na strefy - część w której znajdują się sypialnie domowników jest oddzielona i znajduje się w znacznej odległości od części dziennej. Dzięki temu, gdy któryś z domowników potrzebuje odpocząć, może spokojnie się położyć nawet jeśli przyjmujemy w tym czasie gości, ponieważ w sypialniach nie słychać dobiegającego z salonu gwaru. Oprócz tego, cały budynek jest posiada doskonałe parametry izolacji akustycznej. Mimo iż mieszkamy przy dosyć często uczęszczanej drodze, w domu mamy przyjemnie cicho. Jestem również zadowolona z pięknego, 9 m² tarasu, na którym idealnie mieści się duży stół z krzesłami. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Bursztyn Bis

  – 0 głosów

Projekt domu Bursztyn Bis należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Bursztyn Bis

Projekt domu Bursztyn Plus Maxi II -250

Projekt domu Bursztyn Plus Maxi -250 3D iDesigner

Projekt domu Bursztyn Plus Maxi III -250

Projekt domu Bursztyn Plus -250

Bursztyn Plus

87,4 m²

Projekt domu Bursztyn -250

Bursztyn

87,4 m²

Projekt domu Bursztyn V Sz -250

Bursztyn V Sz

94,35 m²

Projekt domu Bursztyn Plus SZ -250

Bursztyn Plus SZ

94,05 m²

Projekt domu Bursztyn III -250

Bursztyn III

140,8 m²

Projekt domu Bursztyn IV -250

Bursztyn IV

87,4 m²

Projekt domu Bursztyn Maxi -250

Bursztyn Maxi

99,5 m²

Projekt domu Bursztyn V -250

Bursztyn V

87,4 m²

Projekt domu Bursztyn II -250

Bursztyn II

83,3 m²

Projekty podobne do Bursztyn Bis BBA1541

Projekt domu Hobbit IV N -320

Hobbit IV N

91,72 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych