Projekt domu Filemon BBA1502

Cena projektu: 2 740 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
48,3 m²
Min. szer. działki
14,2 m
Wysokość budynku
5,93 m
Pow. zabudowy
64,2 m²
Kubatura
290,75 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
102,1 m²
Liczba pokoi
1

Opis projektu

Projekt domu GL-170 Filemon jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających wąską działkę, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt GL-170 Filemon to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Zaprojektowane kuchenne okno wychodzące na ogród pozwala na wpuszczenie do domu niezwykłej świeżości i zapachu kwiatów. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. W projekcie znajduje się jedna przestronna i funkcjonalna sypialnia. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. GL-170 Filemon nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Filemon - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,25 m²
2 korytarz
4,6 m²
3 łazienka
4,85 m²
4 kotłownia
3,2 m²
5 kuchnia
6,55 m²
6 pokój dzienny
17,7 m²
7 pokój
8,15 m²
razem
48,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Filemon
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia murowana: Pustak ceramiczny gr. 30 cm + ocieplenie w systemie Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką cementową. Drzwi zewnętrzne marki Hörmann.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Studio Atrium

Opinie mieszkańców domu Filemon

Zdjęcie profilowe Mariusz1502
Mariusz1502
Szukaliśmy z żoną projektu domu, który wybudujemy dla jej rodziców. Duży metraż nie był teściom potrzebny, dlatego też skupiliśmy się na domkach o niewielkiej powierzchni. Spore znaczenie przy wyborze miała również kwestia finansowa - koszty realizacji budynku musiały zmieścić się w określonym budżecie. Spośród niedużych, tanich w budowie domów, finalnie zdecydowaliśmy się na projekt GL-170 Filemon BBA1502, który w całości bardzo nam się spodobał.

Cała inwestycja przebiegła bez żadnych komplikacji. Wszystko udało się wykonać sprawnie i bez problemów, a prace budowlane postępowały naprawdę szybko. Realizację rozpoczęliśmy w lutym, a już w grudniu tego samego roku teściowie zamieszkali w nowym, w pełni wykończonym domu.

Do wymurowania ścian zewnętrznych użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką. Bryła z zewnątrz została ocieplona 15 cm warstwą styropianu, zaś na poddaszu zastosowaliśmy wełnę mineralną. Uważam, iż oszacowany przez architekta kosztorys został poprawnie wyliczony i śmiało można się nim sugerować - zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne.

Projekt domu parterowego GL-170 Filemon BBA1502 od początku wydał nam się dobrze i praktycznie przemyślany, dlatego też postanowiliśmy nie wprowadzać w nim żadnych modyfikacji. Wszystko zostało wykonane zgodnie z oryginalną wersją, a teściowie są zadowoleni. Okna posiadają odpowiednie wymiary, dzięki czemu wszystkie pomieszczenia są odpowiednio oświetlone. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Filemon

  – 0 głosów

Projekt domu Filemon należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Filemon

Projekt domu Filemon III

Filemon III

47,25 m²

Projekt domu Filemon Bis

Filemon Bis

48,3 m²

Projekt domu Filemon II

Filemon II

56 m²

Projekt domu Filemon II Sz

Filemon II Sz

59,6 m²

Projekty podobne do Filemon BBA1502

Projekt domu Miłków

Miłków

52,1 m²

Projekt domu Gucio - murowana – beton komórkowy -350

Projekt domu Indiana dom letniskowy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych