Projekt domu Galilea Mała WOK1044

Cena projektu: 2 590 zł 2 490 zł Oszczędzasz 100 złOferta ważna do 30 czerwca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,26 m²
Min. szer. działki
19,24 m
Wysokość budynku
8,14 m
Pow. zabudowy
125,66 m²
Kubatura
481 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
208,83 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Galilea Mała jest alternatywą popularnego projektu Galilea. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Galilea Mała to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co umożliwia realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Galilea Mała to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Kuchnia zamknięta na salon jest rozwiązaniem przede wszystkim funkcjonalnym. Zamknięta strefa ogranicza przedostawanie się hałasu do innych części domu. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Cztery sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Galilea Mała - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,02 m²
2 hall
6,94 m²
3 kuchnia
8,25 m²
4 pom. gospodarcze
0,82 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
30,46 m²
6 łazienka
3,79 m²
7 pokój
10,38 m²
8 garderoba
7,23 m²
9 pom. gospodracze
5,9 m²
10 garaż jednostan.
16,21 m²
razem
95 m²

Rzut kondygnacji projektu Galilea Mała - Rzut poddasza

1 korytarz
8,65 m²
2 pokój
10,6 m² (15,12 m²)
3 garderoba
5,36 m² (7,62 m²)
4 pokój
11,74 m² (16,74 m²)
5 pokój
9,16 m² (12,06 m²)
6 łazienka
6,87 m² (9,81 m²)
7 pom. gospodarcze
2,09 m² (3,18 m²)
8 strych
14,22 m² (23,98 m²)
razem
68,69 m² (97,16 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Galilea Mała na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Galilea Mała
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
52 716 zł

stan surowy otwarty
158 424 zł

stan surowy zamknięty
34 362 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

245 502 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z betonu komórkowego (24cm), docieplone (15cm). Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź z bloczków. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Galilea Mała

Zdjęcie profilowe Bartosz1044
Bartosz1044
Zdecydowałem się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea Mała WOK1044, ponieważ w całości spełniał moje oczekiwania w kwestii wewnętrznego rozmieszczenia oraz rozwiązań dotyczących poszczególnych pomieszczeń. Duży wpływ na moją decyzję miała również ilość pokoi, która w tym przypadku odpowiadała moim pierwotnym założeniom.

Postawienie oraz wykończenie budynku odbyło się sprawnie i bez większych problemów. Fachowcy zauważyli jednak, iż wysokość ścianki kolankowej w oryginalnym projekcie jest bardzo niska, dlatego też postanowiliśmy ją podwyższyć. Warto również zwrócić uwagę na wymiary otworów okiennych. Współpracujący z nami wykonawcy spostrzegli, że są one zbyt szerokie na wstawienie w nich okien o zalecanych rozmiarach, dlatego też musieliśmy je pomniejszyć. W pozostałych kwestiach nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej.

Cała realizacja łącznie z wykończeniami trwała w naszym przypadku ok. 2 lat. Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował koszty inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego i myślę, że realizując projekt Galilea Mała WOK1044 bez problemu można zmieścić się w podanej kwocie.

Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa grafitowego styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a pierwsze rachunki jakie otrzymaliśmy za zużycie gazu wynosiły ok. 1200 zł za 2 miesiące. Podejrzewam jednak, że nie są to faktyczne stałe koszta ogrzewania i myślę, że w następnych latach będzie wyglądało to znacznie korzystniej. Za nami dopiero pierwsza zima od zamieszkania, więc w tym okresie mury musiały się ogrzać i dobrze wyschnąć, co miało wpływ na większe zużycie gazu.

Jestem naprawdę zadowolony z wyboru projektu Galilea Mała WOK1044. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został bardzo dobrze przemyślany i od początku wiedziałem, że będzie wygodny w codziennym użytkowaniu. W związku z tym postanowiłem nie wprowadzać w nim jakichkolwiek modyfikacji i na chwilę obecną nadal uważam, że zrobienie go zgodnie z oryginalną wersją było dobrą decyzją. Nowy dom jest funkcjonalny i w całości nas satysfakcjonuje. Obecnie mieszkamy w nim we dwójkę, więc miejsca mamy naprawdę sporo. Myślę, że taki metraż będzie w pełni komfortowy dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe trebor1969
trebor1969
Gdy wraz z żoną zaczęliśmy poszukiwania idealnego projektu, nie mieliśmy ściśle sprecyzowanych kryteriów, które musiałby spełniać. Zależało nam po prostu na tym, aby dom był funkcjonalny, a uwzględnione w nim rozwiązania odpowiadały potrzebom naszej rodziny. Oglądnęliśmy naprawę wiele rożnych propozycji, jednak spośród nich najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu z garażem Galilea Mała WOK1044, który spełniał nasze oczekiwania właściwie pod każdym względem.

Nasza inwestycja odbyła się w całości bez żadnych problemów. Wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Wykonawcy świetnie sobie poradzili i już po zaledwie 9 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac, mogliśmy wprowadzić się do nowego, wykończonego domu. Na tamtą chwilę do ostatecznego zakończenia realizacji zostało nam jedynie wykonanie zewnętrznego otynkowania, jednak postanowiliśmy zrobić to już w międzyczasie i po kolejnym miesiącu budynek był wykończony również z zewnątrz.

Ściany nowego domu zostały postawione przy użyciu bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy dachówką. Muszę jednak przyznać, iż koszty naszej inwestycji przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie. Nie mogliśmy podłączyć do naszej działki instalacji gazu ziemnego, dlatego też musieliśmy dostosować projekt Galilea Mała WOK1044 do możliwości ogrzewania za pomocą pieca na paliwo stałe. W sezonie grzewczym październik-kwiecień, średnie koszty zużycia opału wyniosły ok. 500 zł miesięcznie.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea Mała WOK1044 wprowadziliśmy jedynie drobne modyfikacje. Nieco poszerzyliśmy garaż, a ściankę kolankową podnieśliśmy o wysokość jednego pustaka. Oprócz tego, zrezygnowaliśmy z pierwotnie przewidzianej pralni na rzecz powiększenia znajdującej się obok łazienki.

Projekt domu Galilea Mała WOK1044 od początku w całości nam odpowiadał, dlatego inne zmiany nie były nam potrzebne. W nowym domu mieszkamy już dłuższy czas i w dalszym ciągu uważam, że jego realizacja była doskonałą decyzją. Wnętrze zostało dobrze przemyślane i tym samym jest funkcjonalne w codziennym użytkowaniu, zaś powierzchnia domu doskonale sprawdza się dla naszej 6-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe asiuniek3112
asiuniek3112
Projekt domu Galilea Mała WOK1044 realizowaliśmy dla córki, dlatego też jego zakup był w znacznej mierze jej decyzją. Przed podjęciem ostatecznego wyboru nie mieliśmy ściśle sprecyzowanych wymagań, które dom musiałby spełniać - ten po prostu w całości bardzo spodobał się naszej córce. Budynek na rysunkach wygląda atrakcyjnie, a przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany, co jest wyznacznikiem komfortowego użytkowania domu.

Wszystkie prace budowlane przebiegły płynnie, a współpracujący z nami fachowcy doskonale poradzili sobie z interpretacją dokumentacji technicznej i zrealizowaniem całej inwestycji. Zamiast zalecanej w projekcie dachówki, do pokrycia dachu użyliśmy lżejszej blachodachówki. Wykonawcy stwierdzili, że oryginalna więźba dachowa będzie w tym przypadku nieco za ciężka, dlatego też postanowili nieco ją zmodyfikować i do jej wykonania użyli mniejszych ilości drewnianych belek. Pozostałe materiały były zgodne z zaleceniami architekta. Budynek został postawiony z bloczków z betonu komórkowego, a strop zrobiony jest w konstrukcji Teriva. Muszę jednak przyznać, iż koszty naszej inwestycji były wyższe niż sugerowane. Myślę więc, iż decydując się na projekt Galilea Mała WOK1044 bezpieczniej jest przeznaczyć na realizację większy budżet w stosunku do oszacowanego.

Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie Galilea Mała WOK1044 od początku bardzo się nam spodobało, dlatego też uznaliśmy że układ ścianek działowych wykonamy w całości zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jednak zwiększyć nieco powierzchnię garażu i poszerzyliśmy go o 2 m. Doskonałym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej o wysokość 1,5 pustaka. Takie rozwiązanie sprawiło, iż przestrzeń poddasza stała się bardziej przestronna, a pokoje na tej kondygnacji zyskały na ustawności. Oprócz tego, zdecydowaliśmy się na zmianę lokalizacji narożnego kominka i wykonaliśmy go na środku salonu. Kominek to wyjątkowo ozdobny element, dlatego też usytuowanie go w centralnej części strefy wypoczynkowej nadaje jej niepowtarzalnego uroku.

Nowy dom jest bardzo funkcjonalny i w dalszym ciągu uważam, że nie ma potrzeby wprowadzania żadnych zmian w jego układzie. Teraz pomyślałabym ewentualnie nad lekkim powiększeniem kuchni i myślę, że jest to opcja godna rozważenia. Metraż powierzchni użytkowej jest naprawdę spory, dlatego moim zdaniem będzie komfortowy nawet w przypadku dużej rodziny. W momencie, gdy w domu mieszka małżeństwo z dwójką dzieci, każdy z domowników ma swoją własną sypialnię, a ponadto zostają jeszcze wolne pokoje, które przydadzą się w razie odwiedzin gości. Budynek usytuowany jest w ten sposób, iż okno w kuchni wychodzi na północ, zaś taras znajduje się na południu. Ilość okien jest w zupełności wystarczająca, a przy takim ułożeniu domu, we wszystkich pomieszczeniach jest odpowiednio jasno. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Galilea Mała

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

hmgbj buduje ten dom  20.10.2016 18:41

Projekt domu Galilea Mała należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Galilea Mała

Projekt domu Galilea 2M -100 3D

Galilea 2M

153,83 m²

Projekt domu Alion 2M -200 3D iDesigner

Alion 2M

136,79 m²

Projekt domu Galilea BIS 2M -200 3D

Galilea BIS 2M

134,15 m²

Projekt domu Alion 2M z wykuszem -200 3D

Alion 2M z wykuszem

140,08 m²

Projekt domu Alion -200 3D

Alion

136,35 m²

Projekt domu Galilea BIS -200 3D

Galilea BIS

133,75 m²

Projekt domu Galilea -100 3D

Galilea

153,83 m²

Projekty podobne do Galilea Mała WOK1044

Projekt domu Noelia BIS -100 3D iDesigner

Noelia BIS

129,73 m²

Projekt domu Avanti -224

Avanti

139,7 m²

Projekt domu Puk 3 -200 3D

Puk 3

131,04 m²

Projekt domu Owidiusz

Owidiusz

131,28 m²

Projekt domu Gracjan

Gracjan

131,33 m²

Projekt domu APS 055 NEW

APS 055 NEW

122,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych