Projekt domu Frank G1 WRC1843

Cena projektu: 2 700 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
152,28 m²
Min. szer. działki
24,8 m
Wysokość budynku
8,95 m
Pow. zabudowy
160,87 m²
Kubatura
598,54 m³
Kąt nach. dachu
43°
Pow. dachu
293 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Frank G1 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Odznacza się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że oryginalnie się prezentuje. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Frank G1 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze znajduje się toaleta, a na poddaszu architekt przewidział funkcjonalną łazienkę. Cztery sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Frank G1 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Frank G1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,32 m²
2 hall
17,24 m²
3 kuchnia
12,18 m²
4 spiżarnia
1,05 m²
5 jadalnia
10,79 m²
6 pokój dzienny
30,95 m²
7 pokój
10,79 m²
8 wc
2,79 m²
9 kotłownia
7,62 m²
10 garaż jednostan.
22,02 m²
razem
120,75 m²

Rzut kondygnacji projektu Frank G1 - Rzut poddasza

1 korytarz
4,19 m²
2 pokój
17,88 m²
3 garderoba
6,39 m²
4 pokój
12,47 m²
5 pokój
10,71 m²
6 łazienka
9,53 m²
7 strych
12,13 m²
razem
73,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Frank G1 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Frank G1
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

426 352 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane,. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa I nne: schody wewnętrzne drewniane. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk mineralny, cokół pokryty tynkiem mineralnym. Stolarka: drewniana lub PCV. Rolety zewnętrzne naokienne w systemie CleverBox firmy BeClever..

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Frank G1

Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Frank G1 WRC1843, ponieważ w całości przypadł nam do gustu. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został dobrze zaplanowany, a ponadto spodobały nam się duże rozmiary salonu, gdyż na tym aspekcie szczególnie nam zależało.

Podczas budowy nie mieliśmy większych problemów i wszystko odbyło się dosyć sprawnie. Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej w projekcie technologii budowy i do postawienia oraz wykończenia domu użyliśmy materiałów rekomendowanych przez architekta - nawet kolor zastosowanej dachówki i wykonanie elewacji jest w naszym przypadku zgodne z wytycznymi. Uważam, iż realizując ten projekt należy spodziewać się jednak nieco wyższych kosztów niż oszacowane. Dom posiada dużą powierzchnię, wiec podana kwota wystarczy na zakup materiałów i trzeba do niej doliczyć cenę robocizny.

Wykonanie klatki schodowej zgodnie z oryginalnym projektem Frank G1 WRC1843 nie wydało nam się do końca dobrym rozwiązaniem. Schody zabiegowe są mało wygodne w codziennym użytkowaniu, dlatego też zastąpiliśmy je prostymi z lekkim zagięciem u dołu, dzięki czemu nieco nachodzą w część salonową. Dodatkowo zamiast w żelbetowej konstrukcji wykonaliśmy je z drewna. Muszę przyznać, że był to naprawdę doskonały pomysł. Schody rewelacyjnie się prezentują i nadają części dziennej wiele uroku. Uważam, że warto polecić to rozwiązanie.

Oprócz tego, wprowadziliśmy również kilka innych zmian. Zastosowanie okien łukowych w lukarnach sprawiło, iż budynek wiele zyskał na zewnętrznym wyglądzie. Ponadto, zmieniliśmy układ tarasu - w naszym przypadku jest okrągły i posiada ponad 30 m². Zarówno taras, jak i palisadę frontową wykonaliśmy z ozdobnej kostki brukowej co świetnie się ze sobą komponuje. Pierwotny otwór bramy garażowej wydał mi się zbyt wąski, dlatego też postanowiłem nieco go poszerzyć. Zdecydowaliśmy się również na rezygnację z komina wentylacyjnego przewidzianego w kuchni - zamiast tego, nad pomieszczeniem zastosowaliśmy wywietrzniki dachowe. Zbędna wydała nam się także duża ilość przeszkleń w salonie, dlatego też nie wstawiliśmy drzwi tarasowych przy jadalni. Dobrym pomysłem było ulokowanie okna połaciowego w łazience na poddaszu - dzięki temu możemy ją dobrze wywietrzyć. Na chwilę obecną nieco żałuję, iż nie zdecydowałem się na wprowadzenie tego rozwiązania w garderobie. Być może niedługo zastosuję tą zmianę, jednak warto pomyśleć o tym wcześniej.

Jestem bardzo zadowolony z naniesionych przez nas modyfikacji - sprawiły, że dom zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz spełnia nasze oczekiwania w kwestii wizualnej oraz użytkowej. Zaproponowane przez architekta rozmieszczenie pomieszczeń jest funkcjonalne, dlatego nie czuliśmy potrzeby wprowadzania zmian w układzie ścianek działowych. Jesteśmy 3-osobową rodziną, a metraż naszego domu jest dla nas w zupełności wystarczający - myślę, że mógłby być nawet nieco mniejszy. Uważam, że powierzchnia i ilość pokoi uwzględnionych w projekcie Frank G1 WRC1843 jest w pełni satysfakcjonująca dla 5-osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Frank G1

  – 0 głosów

Projekt domu Frank G1 należy do kategorii

Projekty podobne do Frank G1 WRC1843

Projekt domu Belinda -200

Belinda

141,64 m²

Projekt domu Herkules

Herkules

148,4 m²

Projekt domu Kalisto

Kalisto

152,7 m²

Projekt domu Hektor - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Eurydyka

Eurydyka

137,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych