Projekt domu Fobos WRP1135

Cena projektu: 2 793 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
132,2 m²
Min. szer. działki
20,72 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
138,1 m²
Kubatura
493,6 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
244,7 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Fobos to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co umożliwia realizację w zabudowie bliźniaczej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Fobos to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Fobos - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,5 m²
2 hall
7,5 m²
3 pom. gospodarcze
1,6 m²
4 kuchnia + jadalnia
23,1 m²
5 pokój dzienny
26,2 m²
6 łazienka
3,1 m²
7 pom. gospodarcze
6,1 m²
8 garaż jednostan.
19,6 m²
9 pom. gospodarcze
3,9 m²
razem
93,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Fobos - Rzut poddasza

1 hall
5,8 m²
2 pokój
16,3 m²
3 łazienka
8,6 m²
4 pokój
12,7 m²
5 pokój
14,4 m²
6 garderoba
4,3 m²
7 strych
13,5 m²
razem
75,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Fobos na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Fobos
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

172 554 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

203 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
37 614 zł

stan surowy otwarty
112 696 zł

stan surowy zamknięty
22 244 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz strop żelbetowy monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Fobos

Zdjęcie profilowe mario7717
mario7717

Przeglądnęliśmy naprawdę sporo projektów, jednak spośród nich ostatecznie wybraliśmy Fobos WRP1135. Uznaliśmy, iż zaproponowany w nim wewnętrzny układ jest naprawdę funkcjonalny, a przestrzeń bardzo dobrze wykorzystana. W korytarzach nie ma okien, a poza tym są one dość nieduże, więc nie zabierają powierzchni pozostałym pomieszczeniom.

Cała realizacja odbyła się bez żadnych problemów i trwała tylko 1,5 roku. Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym, więc większość prac wykonywaliśmy samodzielnie. Firmę zatrudniliśmy jedynie do zrobienia dachu i stropu. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu sporo zaoszczędziliśmy na robociźnie i cena naszej inwestycji była dużo niższa od uwzględnionej w kosztorysie.

Budynek postawiliśmy za pomocą bloczków Ytong, a dach pokryliśmy dobrej jakości dachówką ceramiczną. Na zewnątrz zastosowaliśmy 20 cm warstwę styropianu w kropki marki Termo Organika. Uważam, że dom jest ekonomiczny, ponieważ koszty jego eksploatacji są porównywalne do rachunków, jakie płaciliśmy w małym mieszkaniu w bloku. W kotłowni zainstalowaliśmy piec na węgiel i drewno, a w sezonie grzewczym na opał wydajemy ok. 350 zł/ mies.

Jedyna zmianą jaką wprowadziliśmy do projektu Fobos WRP1135 była rezygnacja z narożnego okna z tyłu domu. Układ pomieszczeń został świetnie przemyślany, więc nie mieliśmy potrzeby przesuwania ścianek działowych. Teraz nieco jednak żałujemy, iż nie zdecydowaliśmy się na zrobienie narożnego kominka w salonie, gdyż jego obecna lokalizacja zmniejsza ustawność pokoju dziennego. Oprócz tego jednego elementu, wszystko bardzo nam się podoba. Nasze zdanie podzielają również rodziny, które zainteresowały się tym projektem i przyjechały oglądnąć nasz dom „na żywo”. Jedno małżeństwo miało już nawet projekt indywidualny, wzorowany na Fobosie, jednak gdy zobaczyli jak prezentuje się on u nas, zmienili zdanie i zdecydowali się na oryginalną, gotową wersję.

Jesteśmy rodziną 5-osobową, a powierzchnia projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Fobos WRP1135 jest dla nas optymalna. Mamy trzy sypialnie na poddaszu i jedną nad garażem. Każdy ma swój własny pokój i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni, tym bardziej że pomieszczenia są dosyć duże. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Fobos

  – 0 głosów

Projekt domu Fobos należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Fobos

Projekt domu Fobos II

Fobos II

132,2 m²

Projekty podobne do Fobos WRP1135

Projekt domu Ajaks Bis 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Jaskółka 1 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Karmelita -400 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Alandra -400 3D

Alandra

131,43 m²

Projekt domu Karmelita Mała -400 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych