Projekt domu Flawia WRP1540

Cena projektu: 2 625 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
111,5 m²
Min. szer. działki
21,9 m
Wysokość budynku
6,6 m
Pow. zabudowy
152 m²
Kubatura
325,2 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
207,3 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Flawia zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Flawia to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Przewidziana w domu zamknięta kuchnia to bezpieczne rozwiązanie w przypadku małych dzieci - po zamknięciu drzwi, maluchy nie będą miały dostępu do gotujących się potraw. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słoneczne dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Flawia jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Flawia - Rzut parteru

1 wiatrołap
5 m²
2 hall
9,9 m²
3 pom. gospodarcze
3,9 m²
4 wc
2,9 m²
5 pokój
12,9 m²
6 pokój
14,1 m²
7 łazienka
5,9 m²
8 pokój
16,1 m²
9 kuchnia
9,6 m²
10 spiżarnia
2,7 m²
11 pokój dzienny + jadalnia
28,5 m²
razem
111,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Flawia na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

166 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy i płyta monolityczna. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Flawia

Zdjęcie profilowe Maciej i Ania
Maciej i Ania
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Flawia WRP1540, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Wchodzenie po schodach jest naszym zdaniem mało wygodnym zajęciem, dlatego od początku zależało nam na budynku parterowym. Oferowany w projekcie Flawia metraż ok. 110 m² spełniał oczekiwania naszej rodziny, a uwzględniony w nim układ pomieszczeń wydał się nam wygodny w użytkowaniu. Istotny wpływ na nasz wybór miały sugerowane koszty realizacji, które w stosunku do wielkości domu są całkiem korzystne.

Cała inwestycja przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do wykończonego domu minęł w tym przypadku 1 rok i 5 miesięcy. Biorąc pod uwagę specyfikę rynku budowlanego w naszym regionie, gdzie dosyć trudno znaleźć odpowiednich fachowców, uważam że zmieszczenie się w tym czasie z całą realizacją było dużym sukcesem.

Budynek został wymurowany przy użyciu bloczków z betonu komórkowego 24 cm marki Solbet. Dach pokryliśmy dachówką betonową Braas. Mieszkamy w woj. kujawsko-pomorskim, a koszty naszej realizacji projektu Flawia WRP1540 do stanu surowego zamkniętego były zbliżone do kwoty oszacowanej w kosztorysie. Myślę, że budując się w tej części kraju można sugerować się wyliczeniami architekta, aczkolwiek wiele zależy również od umiejętności negocjacyjnych Inwestora.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. Średnie rachunki za zużycie gazu w skali całego roku utrzymują się na poziomie ok. 300 zł/mies.

Jesteśmy 5-osobową rodziną, a dom zrealizowany według projektu Flawia WRP1540 jest dla nas idealny. Jedynym małym minusem jest fakt, iż w korytarzu nie uwzględniono drzwi oddzielających salon od sypialni, co powoduje przenoszenie się dźwięków i myślę, że warto rozważyć rozwiązanie tej kwestii. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Flawia

  – 0 głosów

Projekt domu Flawia należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Flawia

Projekt domu Flawia III

Flawia III

107,6 m²

Projekt domu Flawia II

Flawia II

108,1 m²

Projekt domu Flawia Mała

Flawia Mała

98,2 m²

Projekt domu Flawia Mała II

Flawia Mała II

98,8 m²

Projekty podobne do Flawia WRP1540

Projekt domu Dom przy Bukowej 5 iDesigner

Dom przy Bukowej 5

106,39 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 29 -700

Dom przy Bukowej 29

120,02 m²

Projekt domu Abra -570 3D iDesigner

Abra

109,62 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 40 -700

Dom przy Bukowej 40

106,39 m²

Projekt domu Pelikan VI -250

Pelikan VI

112,05 m²

Projekt domu KA78

KA78

103,09 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych