Projekt domu Filipek z garażem 1-st. [A] WRF1008

Cena projektu: 2 800 zł 2 500 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 16 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
96,3 m²
Min. szer. działki
26,7 m
Wysokość budynku
6,2 m
Pow. zabudowy
160,4 m²
Kubatura
389,9 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
222,5 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Filipek z garażem 1-st. [A] odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Filipek z garażem 1-st. [A] to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Filipek z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,3 m²
2 korytarz
2,2 m²
3 spiżarnia
2,8 m²
4 kotłownia
3 m²
5 kuchnia
10,5 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
25,3 m²
7 pokój
9,3 m²
8 pokój
14,3 m²
9 pokój
14,3 m²
10 łazienka
6,4 m²
11 wc
1,4 m²
12 korytarz
6,8 m²
13 garaż jednostan.
20 m²
14 pom. gospodarcze
6 m²
razem
125,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Filipek z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Filipek z garażem 1-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

194 277 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm/ cegła dziurawka. Rodzaj stropu: drewniany. Elewacje: tynk strukturalny/ okładzina klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Filipek z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe malakarola1
malakarola1
Ważnym kryterium, na które zwracaliśmy uwagę szukając odpowiedniego projektu, było to, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Oprócz tego, iż miał to być budynek parterowy, chcieliśmy również aby nie był za duży. Projekt Filipek z garażem 1-st. WRF1008 wydał nam się pod tym względem idealny - jest dosyć mały, a jednocześnie bardzo funkcjonalny. Jego wnętrze uwzględnia wszystko na czym nam zależało. Szczególnie istotnym rozwiązaniem, które miało wpływ na naszą decyzję jest przewidziana przy kuchni spiżarka.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Projekt nabyliśmy na początku 2013 r., a następnie przystąpiliśmy do załatwiania wszelkich niezbędnych formalności. Na wakacje tego samego roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę i z początkiem jesieni zaczęliśmy wykonywanie pierwszych prac. Po niecałych dwóch latach nasz nowy dom był już w pełni wykończony.

Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Suporex, które następnie zostały ocieplone białym styropianem. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Uważam, że spokojnie można sugerować się kosztorysem oszacowanym przez architekta. Oczywiście, ostateczna cena inwestycji w dużej mierze zależy od standardu wykończenia i indywidualnych preferencji inwestora, jednak koszt postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym był w naszym przypadku bardzo zbliżony do sugerowanego.

Do układu pomieszczeń zaproponowanego w projekcie domu parterowego Filipek z garażem 1-st. WRF1008 wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. Postanowiliśmy przenieść kotłownię do pomieszczenia za garażem, a dodatkowo zamiast drzwi na zewnątrz w tym miejscu, wstawiliśmy tradycyjne okno. Pierwotną powierzchnię kotłowni przeznaczyliśmy na zrobienie garderoby. Inne modyfikacje nie były potrzebne - wewnętrzny układ domu podobał mi się gdy zdecydowałam się na zakup projektu i w dalszym ciągu spełnia moje oczekiwania.

Jesteśmy 4-osobową rodziną, a metraż naszego domu choć nie jest za duży, w zupełności nam odpowiada. Wraz z mężem mamy swoją sypialnię, a każde z naszych dzieci posiada swój własny pokój. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, a szczególnie zadowolona jestem z praktycznej kuchni oraz pojemnej spiżarni. Salon jest otwarty i przestronny, co również mnie cieszy, a oddzielenie części dziennej od strefy sypialnianej świetnie się sprawdza. Ciekawym rozwiązaniem jest także długi i dosyć szeroki korytarz. Dzięki niemu nasze dzieci mają sporo miejsca do biegania i grania w piłkę. Wybór projektu Filipek z garażem 1-st. WRF1008 był dla nas naprawdę dobrą decyzją. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Wanda1008
Wanda1008
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu Filipek z garażem 1-st. WRF1008, ponieważ wydał nam się być optymalny dla naszych potrzeb. Wraz z mężem jesteśmy w zaawansowanym wieku i na chwilę obecną mieszkamy już tylko we dwójkę. Z tego względu od początku zależało nam na domu o niezbyt dużym metrażu, w którym wszystkie pomieszczenia znajdowałyby się na jednej kondygnacji, tak aby jego użytkowanie było dla nas w pełni komfortowe.

Cała realizacja odbyła się bez żadnych komplikacji i w naprawdę krótkim czasie. Od rozpoczęcia pierwszych prac budowlanych, do wprowadzenia się do nowego domu minął w naszym przypadku niecały rok. Budynek został postawiony przy użyciu mineralnych bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy blachodachówką. Dużą uwagę przywiązywaliśmy do odpowiedniej izolacji, dlatego też na zewnątrz zastosowaliśmy większą warstwę styropianu w stosunku do zaleceń architekta.

Uważam, że projektant poprawnie oszacował kosztorys i myślę, że śmiało można sugerować się podaną kwotą. Co prawda, nasza inwestycja wyniosła nieco więcej, jednak wynikło to z naszej decyzji o zastosowaniu nieuwzględnionych w projekcie rozwiązań - zdecydowaliśmy się na zainstalowanie systemu ogrzewania podłogowego oraz pompy ciepła, która wyniosła nas ok. 50 tys. zł. Mimo tego, iż montaż pompy podrożył ostateczne koszta, jesteśmy zadowoleni z wyboru tego rodzaju ogrzewania. Jest ona właściwie bezobsługowa, a w domu przez cały rok utrzymujemy odpowiednią temperaturę. Koszty eksploatacyjne za ten system grzewczy zawarte są w rachunkach za prąd, dlatego też trudno określić mi ich faktyczną wysokość - za prąd w sezonie zimowym płacimy miesięcznie ok 500-600 zł.

Do projektu Filipek z garażem 1-st. WRF1008 wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. Oddzielna toaleta nie była nam potrzebna, dlatego też jej powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki, która teraz jest naprawdę spora. W oryginalnie przewidzianym układzie brakowało nam garderoby, jednak ze względu na zainstalowanie pompy ciepła, mogliśmy wygospodarować takie pomieszczenie kosztem kotłowni. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek gdybym budowała nasz dom po raz kolejny, teraz z pewnością postanowiłabym wydłużyć go o 1 m od tylnej strony, tak aby nieco powiększyć sypialnie, które okazały się być jednak trochę za małe. Myślę jednocześnie, że ich wymiary będą odpowiednie, jeśli ktoś zechce zaaranżować je przy użyciu nowo zakupionych mebli, jednak my postanowiliśmy wstawić do nich duże szafy z poprzedniego mieszkania, co było nieco kłopotliwe. W chwili obecnej powiększyłabym również rozmiary okien. Usytuowanie naszej działki względem stron świata spowodowało, iż przeszklenia w salonie i pokojach wychodzą na północ, przez co nie są one dostatecznie jasne. Plusem tej sytuacji jest jednak to, iż latem nie odczuwamy dyskomfortu spowodowanego upałami. Gdy temperatura na dworze wynosi 30 °C, w pomieszczeniach mamy 24 °C.

Układ pomieszczeń w naszym nowym domu jest funkcjonalny i spełnia nasze oczekiwania. Świetnym rozwiązaniem, które zaproponował architekt jest wyraźny podział mieszkania na część dzienną oraz nocną, co daje domownikom poczucie prywatności. Dodatkowo, bardzo satysfakcjonuje mnie salon z otwartą na niego kuchnią. Uważam, że jeśli komuś zależy na niedużym, komfortowym domku, projekt Filipek z garażem 1-st. WRF1008 będzie bardzo dobrym wyborem. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Marta053
Marta053
Wybierając projekt domu odpowiedni dla naszej rodziny, przede wszystkim uwagę zwracałam na lokalizację pomieszczeń na jednym poziomie. Z tego też powodu od razu odrzuciliśmy budynki uwzględniające piętro bądź użytkowe poddasze. Spośród propozycji domów parterowych finalnie wybraliśmy projekt domu Filipek z garażem 1-st. [A] WRF1008, który wyjątkowo przypadł mi do gustu ze względu na swoją funkcjonalność. Przewidziane w nim wnętrze uwzględnia praktyczne rozwiązania i w całości spełniało nasze oczekiwania.

Nowy dom zrealizowaliśmy systemem gospodarczym i zdecydowaną większość prac budowlanych mój mąż wykonał własnymi siłami. Nie stanowiło to dla niego żadnych trudności i nie miał uwag do technicznej strony projektu. Cała inwestycja przebiegła bez problemów, a postawienie i całościowe wykończenie domu trwało w naszym przypadku 2 lata. Do wymurowania budynku użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy blachą trapezową. Ze względu na zastosowaną metodę budowy, trudno jest mi się odnieść do poprawności kosztorysu. Z racji dużego nakładu pracy własnej, zaoszczędziliśmy na robociźnie przez co koszty naszej inwestycji były sporo niższe od oszacowanych.

Dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż jego tylna część, w tym taras, wychodzi na stronę wschodnią, zaś front skierowany jest na zachód. Przy takim ułożeniu w pomieszczeniach jest wystarczająco jasno, aczkolwiek więcej światła zdecydowanie przydałoby się w łazience. Znajdujące się w niej okno jest dosyć niewielkie przez co nawet w dzień trzeba korzystać ze sztucznego oświetlenia. Innym Inwestorom poleciłabym więc powiększenie tego przeszklenia już na etapie adaptacji.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego Filipek z garażem 1-st. [A] WRF1008 od początku bardzo nam się spodobał, dlatego też postanowiliśmy zrobić go w całości zgodnie z jego oryginalną wersją. Jedyne zmiany, które wprowadziliśmy do pierwotnego projektu polegały na rezygnacji z kominka oraz jednego z okien w garażu. Naszym zdaniem wnętrze posiada zdecydowanie same plusy i w dalszym ciągu nie widzę w tej kwestii nic, co wymagałoby ewentualnej poprawki. W nowym domu mieszkamy z mężem i naszym dzieckiem. Metraż domu jest idealny dla naszej trójki i myślę, że nawet 4-5 osobowa rodzina dobrze czułaby się na takiej powierzchni. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Filipek z garażem 1-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Filipek z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Filipek z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Filipek z garażem 2-st. [A1] -300

Projekt domu Filipek z garażem 1-st. [A2] -300

Projekt domu Filipek z garażem 1-st. bliźniak [A-BL] -300

Projekt domu Filipek bez garażu [B] -300

Projekt domu Filipek bez garażu [B2] -300

Projekty podobne do Filipek z garażem 1-st. [A] WRF1008

Projekt domu Franczi II G1 (wersja B) economic -405

Projekt domu Franczi II G1 (wersja A) economic -405

Projekt domu uA1v1 -300

uA1v1

92,5 m²

Projekt domu Franczi III G1 (wersja A) bianco economic -405

Projekt domu Murator C84 Gustowny

Projekt domu Domek Na Jodłowej (002 ET-M) -300

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych